Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

ulukaj

Podle mě hodně nespravedlivě podceňovaná komedie, schválně jsem ji zhlédl vícekrát, jelikož mi stále nešlo do hlavy, proč se jedná o jednu z nejhůře hodnocených Allenových komedií, a líbí se mi pořád stejně. Postavu a některé hlášky ztřeštěného učitele si pamatuji dodnes a celý film mi připadá naopak jako velmi osvěžující příspěvek do žánru romantického filmu/komedie.. ()

Ekdahl

V rámci novější Allenovy tvorby nadprůměr. Postava, kterou si pro sebe napsal - misantropická, staromilecká, skeptická - je zdařilá. Komediální, leč v jádru neveselé zobrazení neporozumění mezi ženou a mužem rovněž zdařilé. Oceňuji i solidní prohlídku Manhattanu, již film poskytuje. DeVito výborný, Biggs nemastný neslaný, ostatní solidní průměr. ()

APLSMLS

Docela obyčejná Woodyovka, kterou z podprůměru vytahuje právě sám Woody v jedné z jeho nejlepších hereckých rolí. Tentokrát svého neurotického ňoumu vyměnil za ráznějšího, neurotického paranoika a pokaždé, kdy se objeví na scéně to byla pecka. Jinak mi hlavní milostný pár a jeho trable lezli na nervy, hrůznost. ()

vinson003

je to jako život...nebo cokoli jiného :) co tím chtěl básník asi říci...že všechno je jenom jako, nic není real a všechno se má brát s nadhledem, nadsázkou, když vás někdo opustí, v mladém věku, tak za rohem stojí někdo další, takže se nic neděje, a hlavní věc, myslím, že poslední role Woodieho, a musím říct, že udělal dobře, protože byl, a to se vším respektem, rušivým elementem v jinak téměř bezchybném hereckém ansámblu, tedy bezchybném, hlavní představitel nebyl úplně normální ve výrazu, trochu se do role dostával, jako by byl nejistý s Woodiem na začátku, ale pak už jel o sto šest, scénář vtipný a velmi zábavný, Woodie je Woodie dámy a pánové, to je jistý...takovou chci Ameriku, vtipnou, hyperbolickou a duchaplnou a nekonečně živou bez násilí a válek...Love you America, as you should be... ()

Sejkorka

Jeden ze slabších počinů WA. Jerry (Biggs) je typická Woodyho postava v mladém provedení. Úzkostlivý přizdisráč, zbabělec a slaboch. Normální chlap by nakopal Amandu (Ricci) do prdele už jen za tu její migrénu a sexuální nechuť. Její matku (Channing) by vykopnul z bytu při první příležitosti, nebo ji rovnou zabil. David (Allen), je jeho excentrický a paranoidný učitel. Koukat na tenhle film mě "přemluvila" Christina Ricci vynikající rolí ve filmu V řetězech. Tady tedy nic moc, ale je to spíše nesympatickou postavou, kterou hraje. A furt hulí! ()