poster

Cokoliv

 • USA

  Anything Else

 • Francie

  Anything else, la vie et tout le reste

 • Francie

  La vie et tout le reste

 • Velká Británie

  Anything Else

 • Slovensko

  Čokoľvek

 • Kanada

  Anything Else

 • Irsko

  Anything Else

 • Austrálie

  Anything Else

Komedie / Romantický

USA / Francie / Nizozemsko / Velká Británie, 2003, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Trochu víc Annie Hallové, trochu méně Dannyho Rose z Broadwaye, pak ještě něco dalšího... Ano, je pravda, že dějově Cokoliv nepatří k Allenovým nejoriginálnějším počinům, ale koho to zajímá, když se na film tak dobře dívá, když jsou v něm tak vtipné scény jako ta s puškou, stěhováním klavíru a telefonováním, když 108 minut uteče jako 80? Vyhovovalo mi i obavy vzbuzující obsazení, zejména teď myslím na Jasona Biggse, který nakonec působil úplně přirozeně a postavu, již by před dvaceti třiceti lety Woody Allen hrál sám, vystřihl na jedničku. Christina Ricci byla roztomilá, Danny DeVito díky scéně v restauraci zcela bezvadný a Allen (v neodolatelné úloze paranoidního cvoka) opět vtipný k popukání. Tak co.(3.8.2014)

 • Nos
  ***

  I na můj vkus hodně ukecaný a přece jen i na Woodyho trošku delší snímek, řešící typická Woodyho témata - paranoiu, frustraci, antisemitismus....nebo i cokoliv jiného. Jason Biggs se zhostil svého nejen komediálního ztvárnění na výbornou a dal zapomenout na své pubertální zamindrákované zamilované postavy. Také Christina Ricci zvládla svůj part vcelku bravurně, ale s její postavou bych se v reálném životě moc setkat nechtěl. Její replika :"to nebyla nevěra, vyspala jsem se s ním jen jednou, abych zjistila, jestli jsme sexuálně kompatibilní" je velmi příznačná. Škoda, že takovýchto "vychytávek" se zde nenachází mnoho. To máte jako cokoliv jinýho.... Škoda. Tři hvězdy.(29.5.2007)

 • Dan9K
  ****

  Tvorbu Woody Allena jsem znal v době zhlédnutí filmu až ostudně málo a nejspíše proto se mi Anythink Else líbilo více než cokoliv jiného a nevadilo mi, že autor vykrádá sebe sama (což mi začlo paradoxně vadit u jeho starších filmů). Dialogy mi přijdou naprosto přesné, pravdivé a především reálné. Příběh je klišé, ale na něm nezáleží, pokaždé totiž, když se na svéně objeví sám Woody, je o zábavu postaráno. Woody má ve svých letech pravděpodobně tolik zkušeností, že je schopen vybarvit ženskou psychiku natolik reálně, že je reálnější než v realitě, což je na první pohled skoro nereálné. Těším se, více než na cokoliv jiného, na nějaké další Allenovo dílo, které se mi podaří sehnat.(10.2.2006)

 • dopitak
  ***

  Woody je borec, protože výběrem Christiny Ricci získal přesně to, co chtěl, natočit film o klukovi, který ke své smůle narazí na vypočítavou mrchu. Amanda je mi protivná už od pohledu, a trošku mě proto zraňovalo, že Jerryho předchozí přítelkyně byla o tři třídy pohlednější, ale i tohle nám Woody udělal schválně. Mimochodem, Cokoliv je předposlední film, ve kterém si Allen sám zahrál. Stihl tu zparodovat paranoika a scénářem i "tchýňismus", práci uměleckých agentů, lékařů a psychoterapeutů.(10.2.2011)

 • Richie666
  ***

  Velmi průměrný film. Párkrát jsem se sice zasmál, leč po většinu času mě otravovaly přemnožené konverzační orgie spolu s uťápnutostí hlavního hrdiny a přiblblými Allenovými neustálými narážkami na Židy a nacisty, kterým se na mě žádné hlubší filozofično tohoto snímku vrhnout rozhodně nepovedlo. Herecké výkony dostačující, příběh poutavý, nicméně zpracování přílíš vleklé a ubíjející.(22.11.2006)

 • - Film o lidech, kteří nejsou schopni odejít domů po večeři u známých, který popisuje muž při odchodu z kina, je dílo Luise Buñuela Anděl zkázy (1962). (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Na stěně bytu, ve kterém bydlí Christina Ricci a Jason Biggs, je kolekce fotek - na jedné z nich je herec a nezávislý režisér Vincent Gallo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Jedná se o druhou filmovou spolupráci Christiny Ricci a Jasona Biggse. Před tímto snímkem pár společně hrál ve filmu Prozacový národ (2001). (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace