Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

Lasombra

I mistr Woody se jednou utne..až na pár hlášek typu: "Na co potřebuji zbraň? Co když budeš jednou masturbovat se svém pokoji a někdo tě přepadne? Tak zavolám 158. Ale prosímtě, když zavoláš 158 tak je to to samý, jako když si zažádáš o hypotéku" Christina coby múza a životní láska Jasona..ano, dala filmu opravdu šťávu ale jinak průměr. ()

bono22vox

Téměř klasický Allen. Jeho humor je skvělý jako vždy. Do kvalit jeho vrcholných děl však přece jen něco chybí... ()

wito

mne sa to pacilo. allenov humor sa mi vzdy prihovaral svojou bezprostrednou naturalnou a intelektualnou komikou, frustrovanymi hlavnymi predstavitelmi a vyblyskanymi perlickami v podobe dialogov. allenov rukopis tu badat a ja som sa zasmial, oddychol i umelecky a inetelektualne vyzil. ()

Bounded

Že už to nemá šťávu? Podle mě Allen udělal dobře, že do svého nového filmu nabral novou krev. Půjdu proti proudu, ale pro mě ne o tolik horší než klasický Woody. Kadecne vtipů, možná řidší je, u mě ale vyvážena tím, jak Allen dokáže operovat s městem a vdechnout filmu tu typicky svou atmosféru. A že to není pravda? že pan režisér podle vás opravdu poslední dobou klopýtá? Že je jenom ten váš názor správný? "You know, it's just like anything else." ()

MRPitivier

Velice slabá komedie, kdy vše je založeno na nevěře a Allenovského podání snů, které předhazuje Jasonu Biggsovi. Režie a příběh, celkově film s obsazením podprůměrné! Špatně se na to kouká, protože prostě nepochopíte ani jednoho hlavního hrdinu, co vlastně chce a po čem touží! Oni sami se musí přesvědčovat a myslím si, že málokterého diváka přesvědčí! ()

Izz

Na Woodyho hrozně slaboučký film bez skutečně výrazných postav a minimem zábavných hlášek a scén vůbec.Jen a pouze rozkošná Christina Ricci film pozvedává na slabé tři hvězdičky.A skutečný Woodyho fanda může jen stěží dát víc. ()

PanPaniscus

Blíží se podzim a já si opět lehl na čtyři hodiny k Anything else. Asi jsem narušený, ale každá vteřina toho filmu je skvělá. Obsazení, scenérie a samozřejmě dialogy, které pak na dlouhé hodiny zabraly místo při konverzaci u kafe s bývalou přítelkyní. Miluji tento film. ()

john.h

První půlka celkem nuda, druhá ale začala být perfektní a ty fórky tam vážně super. Allen a jeho hláška o masturbačních přestavách o Marilyn a Sophii Loren, a o tom, že to je snad poprvé, co se někde obě sešly, to nemělo chybu. Ještě si vzpomínám na další hlášku o tom, že když se někdo postaví na pódium v Carnegie Hall a poblije se tam, tak se najde vždycky někdo, kdo to bude považovat za umění. A vůbec, celé to vyznění filmu na mě nakonec zapůsobilo. Měl jsem hnedka chuť sbalit kufry, vykašlat se na všechno a všechny a odjet někam za lepším. Být zaslepený tím, že všechno špatné, co se děje v přítomnosti, je vlastně celkem dobré a i když jsem nešťastný, tak jsem vlastně spokojený, to je prostě chyba. ()

maeb

Jasně, je to skoro to samý, jako Allenovy starší "vztahové" komedie (jedno jestli hlavní roli Woody sám, Kenneth Branagh nebo Jason Biggs, vždycky je to jeden typ). Pro mě je důležité, že se to Mistrovi nerozpadlo pod rukama, že zase natočil pohodový a vtipný filmeček, že dokázal i z Jasona vymáčknout to nejlepší a dokázat všem, že i Biggs je docela dobrý herec, že prostě natočil film, který pohladí na duši, donutí člověka trošku popřemýšlet (ale zase ne moc) a hlavně nenudí. Film, ke kterému se zase rád někdy vrátím. ()

MarkHoppus

Tak pro mě je to překvapení, a to hlavně po herecké stránce, hodně sympatický mě byl jak Biggs tak Allen. Děj nebyl špatný, ale přišel mě poněkud nedotažený, závěrečná historka o tom jak Woody zastřelil poldu a musí odjet na Aljašku mě přišla poněkud absurdní, přesto všechno dávám 3 hvězdy. ()

Averelli

zajímavé filozofie Woodyho, ostatně jako vždy, a Jason sebou nechává opět zametat.. klasika.. nepřekvapí, nepobaví, možná sem tam vykouzlí úsměv, ale většinou je to jen .. další komedie s Jasonem Biggsem.. ()

kubilov

Po několika žánrově odlišných filmech se Woody Allen vrací ke své klasické a prozkoušené romantické komedii, která řeší především partnerské vztahy. Zde to je tedy konkrétně jeden vztah, který nikdy tak úplně nefungoval a vždy byl blízko rozchodu, to za účasti tchýně, milenců, milenek, úžasného agenta Dannyho DeVita, velmi nápomocného psychoanalytika a především Woodyho Allena v roli lety protřelého kmeta, který má na vše svůj recept a řešení. Co se týče hlavního páru, tak Jason Biggs se do role jakési lehké variace mladého Woodyho hodí ideálně, má přesně ten čich na zmatkování jako on a jeho zdejší filmová partnerka, krásná Christina Ricci, ta zase plní roli klasické nevyzpytatelné ženy, jejíž motivace a chování je vlastně po celý film docela záhadou. Velký plus má u mě Cokoliv i za to, že se v něm Woody zase po nějaké době nebojí poukázat na krásy New Yorku, konkrétně Central Parku. ()

Hjuud

Svěží konversačka:-) nebylo víc jak několikaminutového úseku, kdy bych se nudil. Film byl zábavný, takový milý, zkrátka jeden z těch lepších Allenů, co jsem zatím zhlédl. Čisté 4* ()

seba

Řekl bych, že Woody v poslední době stagnuje, ale i tak je to ještě nadprůměrná zábava. Woody hraje jako vždycky, Biggs překvapil, ale nejúžasnější je Christina Ricci. Tu potvůrku zahrála skvěle (zabil bych ji jednou ranou). ()

Filipes

Jak jinak. Woody to zase zvládl výborně. Takový smysl pro romantiku má snad jen on. Ta ladná krásná hudba (Já prostě miluju Dianu Krall) to herecké obsazení kdy Jason Biggs v roli komediálního spisovatele jenž vlastně ani neví co v životě chce, jenž se potýká s neschopným cvokařem a mimo to řeší své vztahové krize s někým jako je Woody Allen jehož postava trpí těžkým stihomamem, pesimismem a psychickou labilitou dokázal že umí hrát i v něčem jiném než v průměrných teen komediích a že má obrovský talent. Lehkost s jakou mě tento film provázel se nedá slovy popsat. Jinak nezapomeňme na Christinu Ricci alias "Wednesday" která podala opravdu netradiční výkon a dost mě tím překvapila. A závěrem? Skvělá Stockard Channing. ()