Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

serdehelan

Charlie Brooker so svojimi Black Mirror načrel do toľkých súčasných dystopických tém, že každý druhý film už pripomína nejakú epizódu z Black Mirror. Napriek tomu myslím, že Niccol témy krádeže identity, rozšírenej reality, ukladania osobných dát spracoval do zauijímavej detektívky, ktorá námetom trocha pripomína Strange Days. Škoda že to zase skončilo len na Netflixe, podobne ako ďalšie autorské scifíčka či už od Garlanda, alebo Duncana Jonesa. ()

Kushina

Celkem originální sci-fi, které se postupně graduje ke skvělému průměru. Herecké výkony se mi moc líbily. 55% ()

moriero

Pár skvělých inovativních nápadů nemohu upřít. Jinak je to ale celé takové studené a ospalé. Moje milovaná Gattaca na pár lidí působila stejně tak (i když to moc nechápu), ale tam sterilně chladnou budoucnost vykompenzovali retro stylem a hlavně výtečnými hereckými výkony. Něco podobného tady ale schází. ()

spawnxp

Dobrý, trochu temnější, malonákladový sci-fi¨- prostě Netflix. Hrátky s hackovaním mozků dost nelogický, sterilní atmosféra skvělá, finální "odhalení" pominutelný. Hvězda za kukadla Amandy Seyfried... ()

Saxos

Cítím se absolutně rozebraný. Snímek bude mít hodně odpůrců a určitě i nadšenců, kteří holdují technice. Klady: scifi kriminálka – fajn a hlavně originalita ; v kině bych byl smutný, protože jsem musel pořád mačkat pauzu, abych si přečetl popisky lidí, věcí, prostě všeho – zajímavé a dokonalé; tempo je pomalé – no a co, přesně takové mělo být; Owen, Seyfried – super; ztratit se v příběhu nelze – chce to sledovat; prostředí budoucnosti, nápad s dokonalým /zjistíme, že nedokonalým/ systémem velkého bratra; pomstička ve formě malého psycho mučení a i vymazání syna z paměti, vše sloužící k vylákání někoho úplně jiného; ta spousta věcí k domyšlení – proč je tak málo aut, kde zrovna jsou teď lidi, když v záběru není ani noha, co když nikdo z nich není skutečný, ale jsou nějaké megabity; vysvětlující dialog na konci nám stejně nic neobjasní, můžeme snít dál; k tomu všemu i dobrá hudba a když odečteme titulky dostaneme se ke stopáži příjemných 90 minut. ()

hrdygay

cakal som viac, asi namet filmu vyzeral dobre len na papieri, ale filmove prevedenie nestalo za to, pritom reziser andrew niccol natocil vyborne filmy hostitel alebo vymedzeny cas, v tomto filme mi vadili POV sceny, stale na obrazovke sa objavovali pismena, cisla, geometricke tvary, donekonecna prehravali zaznamy zivota druhych ludi, jebacka amanda seyfried ukazala kozy, vyhonil som si na nej 5/10 ()

veverysiak

Nie je to originálne ani myšlienkovo, ani vizuálne, celkovo to pôsobí divným temným dojmom, s veľa hluchými miestami a viacerými zbytočnými akožehlbokými myšlienkami, takže 30%. ()

Mukade

Postupne a najmä po skončení filmu sa ukáže aký slabý a deravý scenár to má. Pričom základné idei to má dobré, len... Všetky postavy viac-menej nesympatické, čo je pri Amande škoda. Réžia dobrá a aj atmosféra by bola taká, nielen spočiatku, nebyť tamtých nedostatkov ktoré ju začali viac a viac poškodzovať. Výsledný dojem mám z toho filmu zlý. .................... update: Teraz pozerám že to Nicoll natočil Hostiteľa aj Vymedzený čas (scenár aj réžia u oboch) ktorým obom som dal 5**. O to viac ma sklamal. ()

WugWugs

Príliš doslovný, suchý, priehľadný, miestami až televízny scenár, ktorý sa snaží hrať na momentálne populárnu vlnu strašenia stratou súkromia. Až na jeden nápad sa nie je čoho zaujímavého vo filme chytiť. Výsledok nie je zlý, ale ani dobrý - a herci hrajú rovnako, chcú to mať za sebou. Príde mi, že Niccol už celkom rezignoval (alebo je úplne mimo). 2.5 PS. Aké súkromie? Kedy sme ako jednotlivci mali nejaké žeby sme ho mohli stratiť? Zase platí to isté, čo v prípade slobody a šťastia - nikdy neboli lepšie časy, aké žijeme my tu a teraz. ()

Pythonator

Ujetá budoucnost plná načipovaných lidí není nijak nadějná. Skvělí herci a vynikající myšlenka. Bohužel to je celé tak nějak televizní a chtělo by to lepšího režiséra. Třeba takový David Fincher by z toho vydoloval tak hutnou atmosféru, až by se vám z zježily obvody. Takto to působí jaksi levně a nedotaženě. ()

sha.piro

Amandě to tu nesmírně slušelo, ale zbytek už tak slušivý nebyl. Filmu jako by chybělo kromě barev mnohem víc. Žádné napětí, žádný zajímavý konec... Škoda. Začátek vypadal zajímavě. ()

pvlkohout

Dystopická vize budoucnosti, která nám ukazuje problémy ztráty soukromí na internetu... Hodně mi to připomnělo některé díly Černého Zrcadla, kde se řešila stejná technoloie a její problémy... Tohle je na styl kriminálky z pohledu vyšetřovatele... ()

Troniq

Skvěle ztvárněný, ultimátně chladný, dystopický svět. Jen možná až trochu moc chladně představený, co se hereckých výkonů týká. I tak je ale svým stylem Anon dost cool osobitá záležitost, která ani omylem nebalancuje na hraně trapně podaných, prvoplánových fikcí. O to víc ale zamrzí, že konec je až moc unáhlený, plochý a napínavý jen v několika málo momentech. Za zmínku stojí i skoro nijaký - a tím myslím extrémně minimalistický hudební projev (v dobrym slova smyslu) a celkově jaksi netradičně zenově tichý svět betonových kulis. Interiéry famózní a nasnímání taktéž. A veřejná budoucnost nahání hrůzu. ()

brkerez

Anon má emocí asi jako datový centrum a všudypřítomnej geometrickej bordel v záběru, kterej musel dát strašně práce, mě strašně prudil. Ale přesto se tomuhle sci-fi ledu daří produkovat fajn momenty, má atmosféru, Cliva Owena a pár dobrých nápadů, pro zájemce pár sice přehnaně doslovně podaných, ale přecejen témat k zamyšlení a prostě udrží u obrazovky. Ale nelejte si k němu něco ostřejšího a peřinu na nohy. 7/10 ()

Biges

Detektivka ve stylu Film noir zasazená do jakože budoucnosti s příjemným tempem a odpovídajícím vizuálem. ()

Prochy

Väčšina ľudí na ochranu svojho súkromia dlabe v duchu hesla "Nemám čo skrývať, veď nerobím nič zlé." Neuvedomujú si, že morálne normy alebo dokonca aj režimy štátu sa menia a čo bolo kedysi bezpečné sa môže obrátiť na život ohrozujúcu okolnosť. Napríklad GESTAPO použilo zozbierané informácie o občanoch pred protektorátom, kedy nikto ani nepomyslel na možné zneužitie, na sieťovanie a prenasledovanie nepriateľov implementovaného režimu. Dnešné KYC procesy neslúžia na nič iné, len na krádeže identít, keďže krádeže dát a ich predaj na čiernom trhu sú bežné a poznám prípady, keď sa záujemca o hypotéku zrazu dozvedel, že je evidovaný ako neplatič. Takže posolstvo tohto filmu je silné. "Its not, that I have nothing to hide. I have nothing I want you to see." ()