Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

lennyd

Paul Rivers (Sean Penn) je těžce nemocný, a jediná naděje co mu zbývá je nové srdce. Christina Peck (Naomi Watts), mladá žena která prožívá svá nejlepší léta s rodinou, manželem a dvěma dcerami. Jack Jordan (Benicio Del Toro) je napravený zločinec, nyní velmi věřící v Boha, nechající se vést jeho kroky. Tři rodiny, jejichž životy se v jeden okamžik navždy protnou. Po automobilové havárii, způsobené Jackem Jordanem umírá Christinin manžel a obě dcery. Paul dostává jeho srdce, a může znovu začít žít. Ale něco mu brání usnout, začíná pátrat po původu svého srdce - a příběh teprve začíná .... Když se to vezme kolem a dokola, jde o tuctový film. Několik životů se protne, tím nastávají různé situace a dramata. Tak tři hvězdičky, víc ne. Ale. Všichni tři hlavní hrdinové podávají nádherné výkony (však Benicio i Naomi byli odměněni nominací na Oskara - Sean Penn si toto vybral již v Tajemné řece, i když dle mého jeho výkon zde je tisíckrát lepší). Takže čtvrtá hvězdička za herecké výkony. A pátá pro režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu - celý film podal takovým způsobem, že ani na vteřinu nemůžete polevit z pozornosti. Chris Nolan v Mementu zkusil neotřele ukazovat film od konce. Iñárritu šel ještě dál, jednotlivé scény zamíchal jako hromádku karet, a náhodně z nich vytahuje jednotlivé karty. Naprosto skvělé.. ()

Endyis

Klasikcý Ińarrituv propletenec ve stylu amores perros ovšem vyzdvihuji herecké konzety: Seana Penna, Benicia Del Tora a hlavně úžasné Naomi Watts, jejíž herecký výkon je jedna hvězdička z hodnocení!!! ()

rudeboy

Po obsahovej stránke naozaj veľmi vydarený a silný snímok, plný skvelých hereckých výkonov. Jediné mínus filmu vidím v narušení chronológie deja, ktoré bolo podľa mňa skôr na škodu ako na osoh. ()

LadyDevil

Geniální film - při prvním skouknutí sice trošku složitej na pochopení díky chaotickýmu řazení scén za sebou, nevěděla jsem, koho kam zařadit a souvislosti mezi všemi postavami..ale když nakonec všechno zapadne, tak se z toho vyklube dokonalý dílo. Neskutečně silné příběhy a herci to zvládli tak, že se mi chce u toho podle děje křičet, brečet nebo se jen tak dívat před sebe...mám pocit, že s každým podíváním mám 21 gramů radši...dokonalost, kdy mi i těch 5 hvězd připadá málo:-) ()

Akumulátor

Výborný film, jen nemám rád ten styl vypravování. Po chvíli jsem se už v příběhu začal ztrácet a i když na konci bylo "rozhřešení" trochu mě to zkazilo celkový dojem. Sean Penn a Naomi Watts byli výborní. ()

Maki89

toto bol mocny film... rezijny Inarritov styl sa mi pozdaval uz v amorres perros a este viac sa mi paci teraz... lutujem,ze som sa k tomuto filmu dostal az teraz, no vobec nelutujem ze som ho videl... ako malo staci k ovplyvneniu zivotov tolkych ludi...je to zaujimave... filozoficka rozprava o dusi a o 21 gramoch na konci filmu ho sice doplnala a zrejme podla vela ludi ho aj vysvetlovala, no mne sa tam nehodila vobec... kazdopadne ale musim vyzdvihnut herecke vykony hlavnej trojice, aj ked Penna nejako nemusim, tu to zahral vyborne...pri Naomi Watts sa mi cely film nechcelo verit ze v dobe natacania mala uz 35 rokov... vyzerala na 22-23 a del Toro? ten je podla mna zvlastny herec, raz vynikne, raz zhasne.. tu vynikol... styl akym to bolo natacane => rucne kamery, viditelne zrno - v dobe ked uz prevlada digital to potesi o to viac... tento film si zaradim do zbierky filmov, ktore chcem vidiet znovu...myslim,ze v najblizsich dnoch si pozriem dalsi Inarritov film co som este nevidel... a to Babel.. 21 Grams hodnotim ako 9/10 ()

Malejhoch

Ze začátku jsem byl hodně rozpačitej, chvilku trvalo než jsem si zvykl na styl filmu, ale nakonec mi to moc vyhovovalo. Vždy člověk tuší nebo ví co se stane ,ale neví jak a možná je to pak ještě napínavější něž odříkání příběhu klasicky. Netradiční, přesto dokonalý film. ()

tomxxx

Z počátku mi vadila koncepce celého filmu, nevěděl jsme co se děje a nedokázal jsem se zažrat do příběhu. Přibližně po dvaceti minutách jsem si zvykl a skoky do různých časových úseků mi přestaly vadit. Musím uznat, že jedinečnost tomu to filmu dávají právě přesuny v příběhu, bez toho by to bylo jen obyčejné drama s né moc zajímavým příběhem. ()

mickyreed

Připravte se, že vám bude naservírováno sousto, které i když jste už něco viděli, budete hodně těžko stravovat ... ()

Antek

Dokonalý filmový zážitek, i přesto, že se v něm divák ze začátku neorientuje. Po dlouhé době film, jehož herecké výkony jsou vyrovnané a bezchybné. Přes zdánlivě depresivní téma, jsem byl po filmu optimisticky naladěn. Jsem upřímně zvědavý, co natočí Iñárritu příště, protože už teď mi připadá jako jeden z nejlepších režisérů současnosti. ()

dANo

Veľké sklamanie! Tento film je príkladom toho, ako sa dá zo skvelého námetu spraviť zlý scenár, z výborných hercov dostať len priemerné výkony a z potenciálne vynikajúceho filmu spraviť komerčne úspešný 'nezávislý' film, ktorý je pri tom veľmi slabý... :o( ()

Madadajo

Film od režiséra Amores Peros s podobným způsobem vyprávění. Opět je několik proudů děje spojováno dohromady, ale tentokrát častěji, více útržkovitě. Více méně v Amores Peros došlo ke spojení dějů jako při soutoku velkých samostatných řek, kdežto zde se slévají potůčky stále a stále. Lehce se ztrácíte v jejich přemíře, ale potůčky jsou zde jako knihy slavných autorů v dějinách, které se vám sesypaly na jednu hromadu. A vy ve snaze je utřídit chronologicky zpět namátkově lovíte z hromady slavná jména, která vám ale pokaždé utkví v paměti, stejně jako každý sebemenší potůček v tomto filmu, a tak na konci máte celou sbírku seřazenu. Snad puzzle je to správné slovíčko, ale hlavně každý potůček je nezapomenutelný jako slavná kniha. Každý kousek skládanky se zde víc než v jakémkoli jiném filmu podílí na famózním vyprávění. Zajímavý námět se stal neobyčejným filmem. Ano, puzzle, puzzle ke kterému vám režisér úmyslně nedal předlohu a nechal vás si složit svůj vlastní vyjímečný obraz. ()

Mytologie

Prvních 20 minut sem v kině zíral s otevřenou pusou a nechápal. Jako by někdo natočil několik filmů, roztříhal je na různě dlouhý úseky, zpřeházel je mezi sebou a v různým pořadí mi je na první i druhý pohled zmateně ukazoval. Postupně však do sebe začaly jednotlivý scény a události zapadat, a ve mě zůstal mimořádě silný filmový zážitek, jenž ve mě vybroval ještě několik dní. Film diváky donutí zamyslet se nad svým osudem a vychutnat herecký mistrovství představitelů života. ()

Master19

Další propletenec osudů je oproti Amores Perros propracovanější, ale tím trochu ztrácí na naléhavosti. Působivost je stále nadprůměrná i při absenci litrů krve a pohnutých osudů lidí z okraje společnosti, ale asi to až moc nabírá směr Hollywoodského dramatu. Dobře hmatatelný je režiséruv cit pro gradaci a vypjaté okamžiky. ()

Brandon

Iñárritu úplně rozsekal kontinuitu příběhu, v ději lehce chaoticky skáče od jednoho momentu k druhému. Jednotlivé dílky skládačky se nevkládaji jeden do duhého, ale rovnoměrně se rozprostírají na plochu a postupně tvoří výsledný obrazec. Výkony herců jsou přinejmenším rozporuplné, zatímco hysterka Naomi Watts by potřebovala profackovat a s ní i další přicmrndávači, tak Sean Penn s Beniciem Del Torem hráli fantasticky. Sean jako Paul snažící se pochopit nově nabytou identitu a Benicio alias Jack obtížně se vyrovnávající se svojí vinou neměli chybu. Nevím, jestli existuje něco po smrti, řekl bych, že je to jen toužebné přání pramenící ze strachu, že všechno musí jednou skončit, ale s tou duší kdoví jak to je :-) 3,5* ()

Mishqo

úžasná skladačka...človek je v prvom okamihu trošku vyvedený z miery že čo kam teraz ako patrí ale neskor pochopí o čo vlastne ide...výborný námet , výborne zahrané ()

Natabar

Asi půjdu trochu proti proudu všeobecného nadšení, ale já spatřil 21 gramů až se šestiletým odstupem a tudíž tehdy inovativní, avšek dnes už stokrát převařený styl "rozstříhat a zpřeházet" mě ze židle nepostaví a mimo to zase tento snímek až tak moc nenabízí. Ano je dobrý, je nad průměrem, Naomi válí, ale nějak hloběji se do mě nazaryl. Ač se emoce snaží ždímat, kde to jde, někdy to může vypadat prvoplánovitě. Ergo: v době vzniku by se jednalo oatak na 5* hranici, dnes už zbývají jen slabší 4*. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)