Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

kodwin

Je zajímavé, že tak strašně americký film natočil Španěl. Sugestivní, propracované a místy dechberoucí. Jenom ten název je hodně matoucí. Kdyby se mě Inarritu zeptal, poradil bych mu lepší: Život jde dál. Ale víc než o název jde přeci o to uvnitř. A pokud si odmyslím pro mě neuspokojivý závěr, tak to uvnitř je vynikající. Hodně váhám, ale zatím lepší čtyři hvězdy, o pěti ale budu dál přemýšlet, nejméně kvůli Naomi Watts, která byl tak přesvědčivě civilní a sexy, že jsem Pennovi trochu záviděl:) ()

skok01

Dechberoucí. Vynikající. Díky vícero dějovým liniím spíše náročnější dílo. Na začátku po několika prvních minutách, kdy jsem se v ději, dějových liniích moc neorientoval, jsem si myslel, že film snad asi ani nedodívám, ale nakonec mě film velice překvapil. Zásadní je hlavní motiv, hlavní situace - nehoda, kolem které se vše točí a odvíjení děje před a po. Dialogy, herecké výkony, reakce, pocity, chování filmových postav to všechno je ze strany herců, tak opravdově zahráno, až příliš reálně ztvárněno. To všechno dělá z tohoto filmu vynikající počin. Doporučuji. ()

jizvoun

Mám hodně rád tyhle dokonale seskládané mozaiky malých příběhů, které se v průběhu filmu protínají a v závěru tvoří grandiózní finále. Tohle byl přesně ten případ. Ani jeden z těch střípků mě nenudil, všechno mi sedělo. Nejvíc se mi zde líbil výkon Benicia del Tora. ()

tribican

Film na mě tak silně nezapůsobil. Příběh je bezpochyby zajímavý a spletitý, přeházení scén bylo na svou dobu určitě zpestřující, ale celkově mám pocit, že se snímek až příliš snaží získat si diváky. Vyústění příběhu (všechno vlastně dopadne tak, jak se očekávalo na začátku) je smutnou zprávu o rutině dnešního života. Jinak však nechápu nadšení ze snímku, který nevytáhnou ani skvělí herci, jelikož působí značně nesympaticky. Průměrný film. 60 % ()

gizi

Nemám prostě rád tento styl filmů a to nejde ničím zachránit. Nekonečně dlouhé, diváka drží jen nejasný děj, což se mu celkem daří, ale na druhou stranu to zase trochu štve. 60%. ()

mlock

Kdyby nechali děj plynout chronologicky, udělali by líp a člověk by ušetřil čas. A taky mi tam srali ty náboženský fanatici. ()

hanca.uh

Po 15 letech jsem se znovu podívala na tento film a jo - zase je to tam - opět mě dostal svoji zoufale tragickou emoční silou. Naprosto dokonalé herecké výkony a ač jinak Naomi W. nemusím, tady mi nebyla ani protivná :-). Můj oblíbený režisér se do hototo filmu skvěle obul jako vždy a ve svém drsném duchu je tento snímek podobný jeho Babelu, kde i tam se prolínají a vzájemně nějakým způsobem spojují, odlišují a gradují děje a všechny postavy. 5 hvězd. ()

Xmarc

Více by mi vyhovovalo, kdyby byly různé časové úseky poskládány jednoduššeji, zaměřeny na jednu postavu v delších časových intervalech. Takhle se v tom divák ze začátku opravdu vcelku zbytečně může ztrácet, obzvláště pokud se mění vzhled hlavních postav díky různým situacím při skákání mezi minulostí a přítomností. Jinak není moc co vytknout. ()

PoprockCZ

Mozaikovitá skládačka. Ze začátku je to skoro co záběr, to příběh jiné postavy, postupně se však střípky skládají a my si začínáme uvědomovat, že konkrétní scéna zobrazuje konec příběhu postavy A a následující prostředek děje B. Příběh o transplantaci, vině a pomstě. Film nám byl bohužel puštěn s dabingem, takže některé hlášky vyznívaly komicky až trapně. "Chceš jít dál?" - "Ne... no jasně, že chci dál!" :D Film bych malinko zkrátila, zhruba za půlkou už se scény hodně opakovaly a už cca tušíme, jak to celé skončí. Koukatelné, ale ne úplně wow. ()

Janoss98

Čekal jsem příběh, který se bude nějakým způsobem točit kolem drog, ale nebylo tomu tak. Byl to velmi silný filmový zážitek, tudíž to nebyla žádná prvoplánová kravina, ale skvěle se prolínající film, jenž mě zaskočil. Všechno bylo tak jak má, nic bych nepřidal, ani neubral. Je to přesně tak, jak to mělo být. Určitě musí zhlédnout znovu. PS: střihy do budoucnosti jsou něco, co jsem fakt neviděl a kupodivu to bylo velmi efektní :) 90% ()

pekarekoto

21 gramov je presne taký ako život sám. Veci sa dejú bez nejakej nadväznosti alebo logiky. Nikto nie je čisto zlý alebo čisto dobrý. Sme zmes všetkého. Všetko sa v nás bije navzájom. Občas sme zlomení a na dne a nič nedáva logiku. Možno žiadna logika nie je a nikdy nebude. Možno ani nikdy žiadna nebola. Celý film je dosť depresívny. Ale je to fakt kvalitná depka! Výborní, Sean Penn, Benicio Del Toro, Naomi Watts. Krásne smutné zábery plné nostalgie. Opustený schátraný a prázdny bazén hotelu/motelu v chladnom počasí... Hejno vtákov, ktoré pôsobí uplne čierne, oproti sivomodrému východu slnka. Do toho tá nostalgická gitara... Toto je pre mna skutočná "kvalita". ()

Bragi66

Je to důležité téma - kolik váží duše, avšak o tom se tady dozvíme jen povrchní křesťanské banality jako například: "Ježíš je voda, která uhasí tvou žízeň". K tomu nějaký kýčový Ježíšek nalepený na palubní desce auta a pár keců o tom, koho křesťanský bůh má rád, a jestli ho máme mít rádi my, i když se chová jako ješitný sebestředný pomstychtivý důchodce. Benicio Del Toro umí perfektně hrát zlejše (např.: Divoši, 2012), ale tady nepřesvědčivě hraje nějakého pambíčkáře, který prochází krizí víry. Sean Penn tu hraje (v účesu a dresu jako Karel Gott ve Slaněm), co role dovolí, ale jindy to umí opravdu rozbalit (např.: Tady to musí být, 2011). To přeskakování do různých časovích rovin zde vypadá poněkud samoúčelně, snad aby zakrylo neopostaněně dlouhou stopáž (124 minut) ve vztahu ke křesťanským rádobyhlubokomyslnostem a osamoceným dramatickým momentům (o kterých se často jen hovoří  - třeba o tom, jak přejede tátu s dětmi a ujede). ()

pyty

Z počátku jsem byl zmatený a nevěděj jsem, jakým směrem se film ubírá. Neustálé promíchávání různých časových linií postupně ustává a nechává diváka, aby si v duchu chronologicky skládal jednotlivé sekvence filmu. Atmosféra je dosti pochmurná, což v tomto případě není ani trochu na škodu... ()

Breaker

Tomu říkám drama! Už zpočátku, kdy pomalu, ale jistě skládáme dějové souvislosti alá Memento, film zanechává hlubokou citovou myšlenku. Naomi, Sean i Benicio se dokázali do rolí tak dokonale vcítit, že jejich ohlasy na herecké výkony jsou právem na místě. O málokterém filmu jsem tak dlouho po odchodu z kina přemýšlel. ()

Brix

Když jsem víceméně náhodou viděl Amores perros, byl jsem zvědav na další Iñárrituovi filmy a "jednadvacítka" mne totálně dostala. Aby si divák film opravdu vychutnal je třeba ho velmi pečlivě sledovat. Tak propletené dějové a časové linie se jen tak nevidí. Sean Penn a Benicio Del Toro tu předvádějí herecký koncert. ()

Alexis

Velmi pomalý, ale neskutečně emotivní film, odhalující pravdy o životě i smrti, pomstě i odpuštění. Zvolená narativní struktura vyprávění sice nepřipraví téměř žádné překvapení, zato ale dokáže vtáhnout do děje, jako by Iňárritu jen vysílal audio-vizuální impulsy a film se natáčel přímo ve vaší hlavě. Prvotní zmatení vystřídá radost z postupného odhalování jednotlivých struktur příběhu vedoucích až k závěrečné katarzi, jakémusi svéráznému smíření a vyrovnání se s osudem, Ježíšem, světem i se sebou samým. Emotivní naléhavost snímku umocňují vedle krásné kamery a zasněné minimalistické hudby především úchvatné herecké výkony všech zúčastněných. Vyzdvihnout zasluhuje Sean Penn který bez velkých gest vytvořil na plátně strhující studii člověka odsouzeného na smrt, který se snaží naposledy vzít život do svých rukou. Přestože 21 gramů občas zřetelně ztrácí tempo, nelze hodnotit jinak než 5-ti hvězdami. Rozhodně film, o kterém budete přemýšlet ještě dlouho po odchodu z kina. ()

Mezerník

Tíživý, smutný film, přitom ale uvěřitelný a NE citově-vyděračský. Jen jsou (zvlášť u tak reálného příběhu) zbytečné a dost samoúčelné ty manýry s časovou posloupností. Prvních 25 minut to podstatně brání zorientovat se vůbec v ději - kdo neví, že jej ve zbytku čeká vynikající film, může to po necelé půlhodině vzdát. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)