Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

Biopler 

všechny recenze uživatele

- Where are you from? - No, no, pohoda :) Odpoveď jazykovo nepripraveného kapitána, ktorý poriadne osiveje keď jeho dcéra porodí nemanželské dieťa. Rozhovor s psychiatrom je najlepší na celom filme, sny o cvičení bez trenírok tiež stoja za to. Obstojná réžia s ako-tak dobrými výkonmi. Pekvapí Martha Issová v roli slobodnej mamičky. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Karla Heřmánka sice moc jako herce nemusím (změnilo se to trochu až Srncema), ale on tu podal skutečně zcela přirozený a přesvědčivý výkon, bez něj by byl film téměř poloviční. Skvěle mu vsak přitom sekundovali jednak jeho žena Naďa Konvalinková, a Marta Issová v roli utrápené, sotva odrostlé adolescentky-matky. Kbelské letiště kde se film natáčel znám, tak to bylo další malé plus v mém konečném rozhodování jinak nejlepší na filmu bylo jednoznačně to konečné odpočítávání vojáků-jdoucích do civilu 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 - civil!!! To jsem si ihned vzpomněl na sebe, a na mou skutečnou svobodu. Film byl také uváděn pod podtitulem "Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka". ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

Karel Heřmánek a Karel Kachyňa v komedii s vážnými tóny, ideální pro KH, který, i když tady už trochu naznačuje do čeho sjel, tedy do povrchnější komiky , je ale vynikající. Trochu škoda castingu, okolní herci jsou o stupínek slabší. Myslím, že je to tady trochu podceněné, možná proto, že to neukazuje dost aktivisticky přechod armády k NATO ()

horskejvlk 

všechny recenze uživatele

Pro všechny kteří si myslí že by obnovení povinné vojenské služby by zkvalitnilo naši AČR. Přesně tak to vypadalo, všichni se  tvařili západně  a měli strach ze “stanahu” jen díky znalosti francouštiny se jeden Lampasák dostal až na generála do Bruselu a pak i prezidenta ČR. Pěkné záběry ještě létajících SU 22 ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Nenápadná komedie se skvělým Karlem Heřmánkem v havní roli. Nenápadná a přitom těžce strčí do kapsy nejeden komediální kinobuster ze současné produkce. Letecké fandy potěší ty pohledy na jednadvacítky, které tenkrát naše letectvo vyřazovalo. Z tohohle na diváka dýchne stará škola českých komedií, kterým se tehdy dalo upřímně smát. * * * * ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natáčen na letišti v Praze - Kbelích a Čáslavi, bydliště kpt. Outlého (Karel Heřmánek) je v Praze - Miškovicích. (rakovnik)
  • Karel Kachyňa chtěl do hlavní role obsadit Miroslava Donutila. V době, kdy o něm uvažoval, jej potkal v televizi na chodbě a řekl mu, že by s ním potřeboval mluvit a zamýšlel mu roli nabídnout. Donutil mu odvětil, že jestli nespěchá, tak on si odskočí natočit svůj díl televizního pořadu Věšák (od r. 1999), a pak se můžou sejít. Po natáčení se skutečně sešli a Kachyňa mu vysvětlil o čem by role měla být. Donutil však musel s lítostí odmítnout, neboť právě při natáčení Věšáku oznámil divákům, že s rolemi důstojínků končí, což stvrdil pověšením vojenské brigadýrky, ve které odehrál své tři vojenské role (Tankový prapor – 1991, Černí baroni – 1992 a Pelíšky – 1999), na symbolický televizní věšák. (cundak)

Reklama

Reklama