Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nathan Algren se stal hrdinou občanské války a tažení proti indiánům. V roce 1876 je z něj však troska a alkoholik. Poručík Gant ho přivede na setkání s japonským průmyslníkem Omurou, který mu nabídne práci při výcviku modernizované japonské armády. V Japonsku čeká Nathana tlumočník Simon Graham, který mu vysvětlí, že mladý císař Meidži chce otevřít zemi západní civilizaci, proti sobě však má rebely z řad samurajů, kteří brání dávné japonské tradice. Když rebelové, vedení samurajem Kacumotem, napadnou železniční stanici, dostane jednotka příkaz k nasazení do boje. Je poražena a těžce zraněný Nathan je zajat. Kacumoto ho ubytuje u své sestry, manželky samuraje, kterého Nathan v boji zabil. Žena o zraněného pečuje jen s velkým přemáháním, ale on se snaží pochopit mentalitu vesničanů i samurajů a učí se bojovat jejich zbraněmi. Překvapivě zde nalézá klid, po kterém vždy toužil. Když je vesnice napadena maskovanými bojovníky, postaví se na stranu obyvatel. Definitivně se přitom sblíží s Kacumotem a pochopí, že se nepostavil proti císaři, ale podle svého nejlepšího svědomí mu stále slouží. Když je samuraj pod záminkou jednání vlákán do pasti, Nathan ho osvobodí. Kacumotovi je jasné, že bitvu o záchranu císaře a tradičního Japonska prohrál, a chce spáchat harakiri. Nathan ho však přesvědčí, že lepší je padnout v boji. Poslední samurajové tedy vyjíždějí do bitvy a Nathan je odhodlán bojovat po jejich boku. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 018)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Napoprvé jsem s plným hodnocením váhal, ale po druhém shlédnutí jsem odzbrojen vykulhal z kina a bylo to prostě bez debat. Měl jsem chuť obléknout brnění, nabrousit katanu a vyrazit do bitevní vřavy. Vše, co jsem napoprvé filmu vyčítal se rozplynulo v dokonalém zážitku a po dlouhé době upřímných slzách, slévajících se v čerstvě nalezené tůňce pocitů pečlivě zrajiích do podoby budoucích vzpomínek, jež mě budou provázet a živit ještě dlouho předlouho... ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Takto presvedcive historicke filmy se rodi jen obcas. Samurajove me vzdy uchvacovali a tady jsou podani opravdu tak jak sem si je predstavoval. Cestni, hrdi, statecni, a na konci jsem evropany z plné duše nenavidel. Tom Cruise umí tyhle smutne role, ale v ostatnich uz takovy dobry neni (ještě že v těch depresivních hraje docela často). Watanabe byl uzasnej a Zwick natocil jeden z nejkrasnejsich lidskych pribehu.. audiovizální orgie podbarvené japonskými zvyky, křehkostí lidského života a životními moudry ()

Reklama

Don Jebal 

všechny recenze uživatele

Rozpočet: 140 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 271 354 $ (v 2 938 Kinách) Tržby USA: 111 127 263 $ Tržby ČR: 706 309 $ Tržby Celosvetovo: 456 758 981 $Film,ktorý by chcel mať každý herec a režisér vo svojej filmografií.Výborná hudba,ktorá pridáva na emóciach,krásne zábery prírody a skvele vystavaný príbeh s veľkolepými akčnými scénami.Tom Cruise a Ken Watanabe sú vierohodný a vidno že to nehrajú len pre peniaze.Jediné čo by som mohol vyčítať je skrátený záver,ktorý mohol byť viac prepracovanejší a...malá podobnosť na Costnerov megahit Tanec s vlkmi. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Nebudu si hrát na pseudointelektuála a snažit se na film nakydat špínu, protože jsem byla na dvě a půl hodiny připoutána ke křeslu a prostě si užívala hezký příběh v zajímavém prostředí. Klišé? Jistě. Patetické? Ano. Komerce? Samozřejmě. Prostě americký popkornový velkofilm s veškerou velkolepostí i obvyklými neduhy. A co má být, mně se to zkrátka líbilo - a to ani nemám kdovíjak v lásce Toma Cruise. 91% ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Je to klasický "velkofilm" se vším, co k tomu patří (ať už bohudík, nebo bohužel :) .... Charisma Toma Cruise nepohasíná (možná naopak) a režie svými krásnými dlouhými záběry dává vyniknout náhlým změnám v dokonalých bojových scénách (možná se opakuju, ale bojové scény jakýchkoliv pohádkových bytostí jsou proti takovýmto slabým odvarem). Prostředí japonské kultury mě zase dostalo, emoce přicházely nevynuceně samy od sebe a nádherná hudba vše jen podtrhla. Nebýt "doslovného" závěru, mohl to být dokonalý zážitek (v hodnocení to není úplná stovka, ale chybí jen kousíček) ... Takových filmů jako je "Poslední samuraj" se za rok zas tak moc netočí a byla by škoda zrovna tenhle nevidět, protože splňuje téměř vše, co se od filmového zážitku na úrovni zábavy požaduje. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (44)

  • Scéna, kdy Nathan Algren (Tom Cruise) stoupá po vysokých schodech do chrámu za císařem, byla natočena v chrámu Čionin v Kjóto. (Witta)
  • Japonský znak, který nakreslí kluk pro Algrena (Tom Cruise) na papír, je znak pro slovo "samuraj". (HellFire)

Související novinky

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Stávky skončily, studia nelení a mohou tak vesele oznamovat nové projekty, na nichž se znovu rozjíždí práce. Nejinak je tomu u Netflixu, který se nikdy nebál drahých ambiciózních fláků, a proto teď… (více)

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (více)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Reklama

Reklama