poster

Poslední samuraj

 • USA

  The Last Samurai

 • Slovensko

  Posledný samuraj

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 2003, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Tenhle film jsem si naplno vychutnal az na druhe skouknuti, protoze jsem uz vedel, co cekat. Film je fakt ukazkove hollywoodskej, velkolepy kulisy, dojemny a hrdinsky sceny, proste to, co vetsina americanu ma rada. Na me tohle vetsinou nezabira, ale tady jo. Hlavni herci, tj. Tom Cruise a Ken Watanabe se fakt prekovanaj a diky nim jsou i neakcni pomalu plynouci mista ve filmu lepe stravitelny. I kdyz samozrejme by se tu dalo trochu kratit, tech kecu tu je v pomeru k bitvam prece jen moc. Taky se mi moc nelibil konec, trosku sem si vybavil Legionare s Van Dammem, kde taky zazracne prezije jen on. A zaverecnej dojak s cisarem byl uz taky trochu navic. Ale jinak sem si behem filmu nemel prakticky na co stezovat, bitvy jsou natoceny perfektne a kulisy jsou nadherny, takze filmu odpustim mimo jine i tu predvidatelnost a dam mu hezkejch 5*.(1.2.2005)

 • sud
  ****

  V době nablýskaných, ale prázdných velkofilmů jako je "Trója" nebo "Alexandr Veliký" to působí jako blesk z čistého nebe. Naprosto vynikající bitevní scény, podbarvené krásnou hudbou (Hans Zimmer umí), nemají snad ani jediný prvek přeplácanosti (režisér se asi rád kouká na "Statečné srdce") a herecké výkony působí opravdu přirozeně. Tom Cruise léty vyzrál ve skvělého herce, díkybohu opustil namachrované krasavce a skvěle nám předvedl svého zarostlého drsňáka a dosti mě svým nevšedním charismatem zaujal i Ken Watanabe. Kamerové záběry jsou nádherné a velice malebné. Dojemný konec (nikoli happyend) je jen třešničkou na dortu za skvělou dobrodružnou podívanou, kterou nemohu jinak než doporučit. 80%.(6.11.2006)

 • Tosim
  *****

  Sakra, jak bych to jenom vyjádřil jedním komplexním slovem? Nááádhera! Tom Cruise a vlastně celý film si mě získal už svým opilým a drsným proslovem na začátku. O všem dalším už se nehodí nic psát, snad jen podotknu to, že základní archetypální příběhy o cti, hrdinství či lásce se již po staletí moc nemění. Takže nevím, proč ten humbuk...(10.1.2005)

 • Rex Mundi
  ****

  3,5* za tú vizuálnu nádheru, inak je to iba pekná rozprávka. Tom Cruise a jeho herecké výrazové prostriedky nie sú moja šálka kávy, ale pozeralo sa to celkom slušne. Scenár bol riadne klišovitý, bojové scény síce bombastické, ale množstvo spomalených záberov mi stále viac liezlo na nervy. Aspoň že Kenovi Watanebemu to tak sek(a)lo :-)(6.11.2006)

 • Jeremy.jk
  *****

  Poslední samuraj patří bezpochyby ke špičce... Netřeba komentovat výkon Toma Cruise, či ostatních hl. postav - hodnocení mluví samo za sebe. Co mi ale nikdy nezevšední jsou kraje N. Zélandu. Ta krása se snad nedá ani popsat a ve spojení s hudbou velice nadaného Hanse Zimmera jde o naprosto dokonalý zážitek, při kterém mi nabíhá husí kůže - 100%.(16.2.2009)

 • - Před natáčením nabral Tom Cruise devět kilo svalové hmoty. (Special One)

 • - Natáčení filmu začalo nedaleko japonského města Himedži v blízkosti 900 let starého chrámu Engjodži. Filmový štáb se na natáčení musel dopravovat lanovkou. (Witta)

 • - Kapitán Nathan Algren (Tom Cruise) na začátku popisuje hrůznost bitvy u Little Bighorn, kde kmen Siouxů odrazil nájezd sedmé kavalerie vedené podplukovníkem Georgem Custerem. Americká armáda měla za úkol odklidit poslední vzpurné indiány z cesty, protože jim stáli v cestě k nově nabytým územím na západě. Indiáni díky drtivé přesile a odhodlání přesto zvítězili, americké vojsko porazili a zabili okolo 300 jeho vojáků včetně Custera. Těla poražených nepřátel po bitvě zohavili a pro veřejnost to tenkrát byl neskutečný zásah do jejich bezbřehého sebevědomí, neboť Custer byl nesmírně populární osoba se skvělou válečnickou pověstí a nikdo nevěřil, že ještě v té době může prohrát americká armáda v přímém boji s divokými kmeny indiánů. Algren tedy popisuje skutečnou událost. (Zeck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace