Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nathan Algren se stal hrdinou občanské války a tažení proti indiánům. V roce 1876 je z něj však troska a alkoholik. Poručík Gant ho přivede na setkání s japonským průmyslníkem Omurou, který mu nabídne práci při výcviku modernizované japonské armády. V Japonsku čeká Nathana tlumočník Simon Graham, který mu vysvětlí, že mladý císař Meidži chce otevřít zemi západní civilizaci, proti sobě však má rebely z řad samurajů, kteří brání dávné japonské tradice. Když rebelové, vedení samurajem Kacumotem, napadnou železniční stanici, dostane jednotka příkaz k nasazení do boje. Je poražena a těžce zraněný Nathan je zajat. Kacumoto ho ubytuje u své sestry, manželky samuraje, kterého Nathan v boji zabil. Žena o zraněného pečuje jen s velkým přemáháním, ale on se snaží pochopit mentalitu vesničanů i samurajů a učí se bojovat jejich zbraněmi. Překvapivě zde nalézá klid, po kterém vždy toužil. Když je vesnice napadena maskovanými bojovníky, postaví se na stranu obyvatel. Definitivně se přitom sblíží s Kacumotem a pochopí, že se nepostavil proti císaři, ale podle svého nejlepšího svědomí mu stále slouží. Když je samuraj pod záminkou jednání vlákán do pasti, Nathan ho osvobodí. Kacumotovi je jasné, že bitvu o záchranu císaře a tradičního Japonska prohrál, a chce spáchat harakiri. Nathan ho však přesvědčí, že lepší je padnout v boji. Poslední samurajové tedy vyjíždějí do bitvy a Nathan je odhodlán bojovat po jejich boku. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 005)

Fr 

všechny recenze uživatele

japonsko stvořila hrstka bojovníků, která byla ochotná položit život za svoji čest. T.Cruis je ten nejlepší bojovník jakého měla amerika v boji proti indiánům (a taky trošku pije). a tak dostává práci pro chlapa. vycvičit japonské císařské vojsko (proti samurajům). herecký výkon T.C. je zajímavý. jeho ožralý kapitán nathan algren mě moc nebere, ale když začne ,,ohnivě" vypravovat o indiánech, dává najevo konečně trochu herectví. a spád má také jeho výkon v bitvě se samuraji. jsou prostě věci který umí. vyprávění je rozdělené do částí a každá je svým způsobem zajímavá. také bitva na mě udělala dobrý dojem i díky hudbě H.Zimmera, která vyniká hlavně v ,,silných" pasážích. kapitolou samotnou je K.Watanabe. mít jeho charisma, tak klidně jedu do japonska udělat pořádek. ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Čo čakať od veľkofilmu made in USA, ktorý ide mapovať japonskú hitóriu 19. storočia ? Slabší scenár, mamutie bojové scény ( tie boli vydarené ), srdcervúci príbeh a ...... dementný koniec ! Kamera bola zručná, avšak kameraman si neodpustil asi štyri gýčovky na zapadajúce (vychádzajúce slnko) . Úvodné scény záverečnej masovky mi v jednom momente pripadali ako vystrihnuté z Braveheart ... Na svoje si prídu milovníci všetkého, čo sa dá zaškatuľkovať do krabičky "historický film" , ako aj fanatickí prívrženci japonského bojového omenia. Takisto si to rady pozrú naše milé polovičky, aby vyronili jednu-dve slzy na romantikou niektorých záberov. Ale pán Zwick, myslím si, že by to bolo o hviezdičku lepšie, nebyť záverečnej scény (audiencia u cisára). P.S.: povie mi niekto, prosím, načo si minister Obata pozval Algrena, keď tam boli k dispozícii vymakaní ninjovia, ktorí sekali zôkol-vôkol, čo dýchalo (cca 30. minúta filmu) ? ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Napoprvé jsem s plným hodnocením váhal, ale po druhém shlédnutí jsem odzbrojen vykulhal z kina a bylo to prostě bez debat. Měl jsem chuť obléknout brnění, nabrousit katanu a vyrazit do bitevní vřavy. Vše, co jsem napoprvé filmu vyčítal se rozplynulo v dokonalém zážitku a po dlouhé době upřímných slzách, slévajících se v čerstvě nalezené tůňce pocitů pečlivě zrajiích do podoby budoucích vzpomínek, jež mě budou provázet a živit ještě dlouho předlouho... ()

Don Jebal 

všechny recenze uživatele

Rozpočet: 140 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 271 354 $ (v 2 938 Kinách) Tržby USA: 111 127 263 $ Tržby ČR: 706 309 $ Tržby Celosvetovo: 456 758 981 $Film,ktorý by chcel mať každý herec a režisér vo svojej filmografií.Výborná hudba,ktorá pridáva na emóciach,krásne zábery prírody a skvele vystavaný príbeh s veľkolepými akčnými scénami.Tom Cruise a Ken Watanabe sú vierohodný a vidno že to nehrajú len pre peniaze.Jediné čo by som mohol vyčítať je skrátený záver,ktorý mohol byť viac prepracovanejší a...malá podobnosť na Costnerov megahit Tanec s vlkmi. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Slova chvály jsou jistě na místě, ale raději rozeberu nějaké ty drobné nedostatky, kterých jste si možná nevšimli: a) Ve finální bitvě, kdy samurajové bojují s japonci, jde podpořit první skupinu druhý pluk. V momentě, kdy druhý pluk přichází, vyběhne proti němu skupina samurajů s modrou vlajkou. V tom samém záběru se dostanou až k japonskému pluku. V další scéně začnou vojáci střílet a jsou od samurajů dost daleko, ale v předešlé scéně se modří samurajové dostali až k nim. Navíc když se k vojákům tedy samurajové dostanou, nemají modrou vlajku, ale červenou. b) Ve finální bitvě si Bob stoupne před Algrena, aby ho zachránil. Voják do Boba střelí, hned na to ho Bob sekne. Bob se sune k zemi dopředu, směrem ke kameře. V dalším záběru ale spadne dozadu. c) V čase 1:16:48 je záběr na Algreinova koně má na hlavě bílé kolečko v čase 1:18:23 má jeho kůň větší flek. d) Nabutakovi teče krev z pusy na krk, avšak jakmile ho Katsamuto zvedne krev, už tam nemá. Čas: 1:38:48 ()

Galerie (93)

Zajímavosti (42)

  • Před natáčením nabral Tom Cruise (Nathan Algren) devět kilo svalové hmoty. (Zdroj: ČSFD)
  • V japonskej dedine je moderný telefónny stĺp. (HelenOfTroy)

Související novinky

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (více)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Nesmiřitelní na asijský způsob

Nesmiřitelní na asijský způsob

23.08.2012

Westerny a samurajské filmy se vzájemně ovlivňovaly už od dob černobílých filmů. Dalším remakem do sbírky budou Nesmiřitelní, jejichž japonskou verzi připravuje pobočka Warner Brothers Japan.… (více)

Reklama

Reklama