poster

Historie Rock 'n' Rollu 1: Exploze Rock 'n' Rollu (TV film)

 • USA

  The History of Rock 'N' Roll, Vol. 1

 • USA

  Rock 'n' Roll Explodes

Dokumentární / Hudební / Historický

USA, 1995, 60 min

Režie:

Andrew Solt

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • burina
  *****

  Part one - Rock´n´Roll Explodes - venuje sa úplnym počiatkom rocknrollu až do polovice 50-tych rokov (Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis) a už tu je zrejmé, že sa bude jednať o vyčerpávajúci 10-dielny dokument.(9.5.2011)

 • Lanark
  **

  Tož, názor vyjádřím jen u prvního dílu, ač je to shrnutí mého pohledu na celý dokument. A ten je bohužel dost zklamaný. Myslím, že už samotný název je dost zavádějící. Místo Historie R´n´R by se to spíše mělo jmenovat Moje vzpomínky na R´n´R. Opravdu historická výpověd téměř nulová. Jen spousta jmen, spousta velkohubých keců a spousta osobních vzpomínek lidí, kteří tím žili nebo žijí. Tím se tento pořad stává takovou obrazovou metaforou názoru, který se v diskuzích o hudbě používá více než dost..když se ti to nelíbí, tak to neposlouchej (nekoukej). Nojo, jenže mě se r´n´r líbí, poslouchám ho rád a dost. Přesto nebo právě proto bych člověku, který by se rád o R´n´R něco dozvědel tohle dílo nedoporučil ani omylem jelikož by si z toho odnesl akorád velký kulový. Díl "Guitar hero" pak považuju za názornou ukázku toho jak lehko se z člověka stane trapný žvanil jehož řeči jsou k smíchu, pokud ztratí nadhled nad svým konáním a vládu přenechá svému nabubřelému egu.(1.8.2011)

 • truby
  ****

  Mám rád rock n roll, takže jakýkoliv dokument o tomto hudebním žánru mně nemůže nebavit jen z toho důvodu, že je plný úžasné muziky. Nicméně obvzlášť u tohoto prvního dílu bych ocenil trochu více faktografie, dat, jmen, než osobní vpomínky rockových umělěců na své mládí. Ne že by tyto vzpomínky nebyly zajímavé a nedokázly přibpížit atmosféru té doby, jenže pak už je jich trochu moc a jsou si jedna podobná druhé.(23.11.2012)