Tajemná vražda na Manhattanu

• USA Manhattan Murder Mystery (více)
Trailer

VOD (1)

Nakladatel Larry Lipton (Woody Allen) žije již drahně let ve šťastném manželství s energickou a podnikavou Carol (Diane Keatonová). Jednoho dne se seznámí se svými sousedy, postarším a zdánlivě vyrovnaným a spokojeným manželským párem Houseových. Krátce nato paní Houseová umírá na srdeční záchvat, ovšem Carol začne, více méně bez důvodu, podezřívat postaršího sympatického pána z rafinované vraždy vlastní manželky. Sice nemá ani ponětí o tom, co by mohlo být motivem zločinu, ale vedena ženskou intuicí se přesto na vlastní pěst pouští do vyšetřování. Slídí v sousedově bytě, sleduje jeho milenku a postupně přinutí ke spolupráci nejen přátele, ale i manžela, který je vším možným, jen ne prototypem neohroženého detektiva. K překvapení všech, a konečně i Carol samotné, se její podezření ukáže jako opodstatněné. Nebyla to nehoda, byl to zločin! Zdá se být více než jisté, že jednou mrtvolou to neskončí... (oficiální text distributora)

Trailer

pepo

Pre dve tretiny su uzasne. Hrave, zabavne aj napinave. Chemia medzi hercami je neodolatelna a Diane Keaton absolutne ruluje. Po odhaleni vo vytahu vsak tomu spadne retaz a posledna tretina nefunguje idealne. A nepomozu ani cool scena s telefonom ani pocta Wellesovi (dost zle natocena mimochodom). Silnych 7/10, no dlho to bolo na hranici totalneho nadsenia. ()

Mr. Lobo

Námět je moc dobrý (jako jsou Allenovy běžně) a úvodní píseň je naprosto skvělá (když kamera krouží nad Maddison Squere Garden). Allen si do svých filmů vybírá hlavně skvělé herce, jeho scénáře jsou o vztazích a vztahy mezi sebou mají postavy. Silné charaktery a charakterní herci - výteční byli Alan Alda (když srovnám jeho postavy zde a ve Zločinech a poklescích, jsou krásně vidět jeho herecké schopnosti, variabilita charakterů, které zvládne) a Anjelica Huston (srovnání se stejným filmem, taky úplně jiná postava). Nedržím si však už tolik v paměti staré noirky, abych odhalil všechny aluze a náznaky, tak mi to ve výsledku přišla jen jako další newyorkská allenovka s detektivní zápletkou (není jediná). A postava Diany Keaton byla chvílemi opravdu neuvěřitelně otravná. ()

gabin(a)

Tak jsem si po delší době tuhle moji zamilovanou lahůdku zase pustila a zamilovala jsem si ji ještě víc. Woody Allen a Diane Keatonová tu stvořili nádhernou dvojici uplkaných lehce zmatených neurotiků, co pořád musí všechno řešit. Lepší už byli jenom v Lásce a smrti. Tam byli ale mladí a tady jsou jako starší manželé a já musím říct, že slasti i strasti staršího manželství a věku vůbec tu prezentují dokonale a s nadhledem. Jak už má člověk své zvyky a zlozvyky, drobné libůstky, které lezou na nervy tomu druhému, jak se snaží vyjít si vstříc s úsměvem se zaťatými zuby, vše s břitkými, vtipnými a určitě velmi velmi osobními Allenovými hlody, to je pro mě úplná pastva. A přitom je to ještě docela kvalitní detektivka, která odkazy na staré filmy klidně přizná (Hitchcockovo Okno do dvora pozná snad každý, Pojistku smrti tam rovnou jmenují). ------Panenko skákavá, teď jsem se tu dočetla, že tam měla původně hrát Mia Farrow! No ještěže se rozešli, já ji nemám vůbec ráda a proto se mi asi taky nelíbil slavný Velký Gatsby ani John a Mary. Tohle je fakt nejlepší role Diane Keaton! A s Woodym jsou skoro tak dobří jako bratři Marxové! ()

eLeR

Klaustrofóbia a mŕtvola, to je neurotikov sen. .. povedal svetoznámy klaustrofobik v zaseknutom výťahu a pozeral sa pri tom na svoju mŕtvu susedu. Zbožňujem tie Allenove hlášky, ktoré z neho vždy výjdu len tak .. prirodzene, medzi rečou. Príbeh mal poriadnu šťavu až od polovičky, od polovičky sa na chvíľu zo mňa stala napätá neurotička. Bavila som sa. ()

kaylin

Rozhodně to není Woody Allen, který by mě dostal. Ten příběh sám o sobě není špatný, děj má docela dobrý, skoro až nečekaný vývoj, ale v tom allenovském stylu mi to najednou moc nesedělo. Allenova postava mi tam přišla skoro zbytečná a nudně allenovská. Tohle jsou ale čistě mé subjektivní pocity, které mi sledování kazily. ()

• Hlavní ženská role byla napsána pro Miu Farrow, ale po rozchodu s Allenem připadla Diane Keaton. (don corleone)
  • Woodyho Allena inspiroval jeden díl série filmů s názvem "The Thin Man" z roku 1934. Hlavní postavy napsal podle hrdinů Nicka a Nory Charles. (don corleone)
  • V jedné ze scén projíždí autobus s reklamou na znovu uvedenou premíéru filmu Vertigo, nejedná se však o odkaz na tento film, autobus se do scény dostal náhodou. (Witta)

Související novinky

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)