Sand Castle

Drama / Válečný

USA / Velká Británie / Jordánsko, 2017, 113 min

• kaylin

Válečný film, který je o válce, ale částečně proti válce. Film o tom, kdy si někteří vojáci uvědomí, že vlastně nevěděli, do čeho jdou, když se přihlásili do armády, no a nakonec zjišťují, že ta skutečná válka je docela hnus. Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak neobjevný a tak alibisticky podaný film, až se mi protivil.(24.5.2017)

Je to sice solidně natočené a tu válečnou atmosféru tomu nemůže nikdo upřít, ale na mě to působilo jako film o ničem. Jo, vojáci se tu snaží zajistit Iráčanům vodu, což jim hatí jak neochota a strach místních, tak útoky teroristů, ale to na nějakou nosnou kostru nestačilo. Minipříběhy jednotlivých aktérů tu prakticky neexistovaly, takže postavy byly naprosto ploché a nedal se k nim vybudovat jakýkoliv vztah. Navrch hlavní hrdina byl jedním slovem divný. Nehledě na to s nějakými kulturními rozdíly a výraznějšími kontroverzemi mezi Američany a domorodci se na Netflixu moc nepárali, takže ani po téhle stránce toho film moc nenabízel. Pokud došlo na střílení, tak to docela ušlo, ačkoliv to nebylo nic, co by člověka vystřelilo z ponožek, ale i tak na konci převládal spíš pocit prázdna. 55%(20.5.2017)

• Hpatrik

Není to špatné až do té doby než dojde na přestřelky. Ty jsou nepřehledné a silně nerealistické až běda, zvláště pak ta při noční akci, kdy kamera ani neukáže odkud kdo střílí. A popravdě, ani nevím co si z toho mám odnést. Podobných filmů je celkem dost, a většina z nich bude určitě lepší volbou než Sand Castle.(15.9.2019)

• stephano

Dobře stilizovaný, bohužel ne moc zajímavý snímek o válce v Iráku. Téma které si autoři vybrali, moc prostoru nedává. Po prvních 30ti minutách to však vypadá zajímavě, jen dokud se nezačne řešit studna (nebo co to je) pak už moje pozornost odchází. Mimochodem při přestřelkách v druhé polovině, jsou zabírány pouze střílející, což je docela komický a připomíná to boj s neviditelnými monstry u low budget scify :)(23.4.2017)

Není to vůbec špatné... ale ani nijak výjimečné. Na začátku si mě film získal expozicí a těšil jsem se, že to bude story chytrého kluka u pěchoty, který nikdy nechtěl do války -- ale týpek se velice rychle zajede a je z toho další generický válečný film. Jestli už jste viděli všechny filmy o Američanech v poušti, tak tenhle biják je solidní další zářez, ale svět se vám neotřese.(22.1.2019)

• - Film je natočen na základě skutečných událostí, které zažil a do scénáře sepsal Chris Roessner. (Merlinousek)

• - Při přepadu cisterny a následné obraně amerických vojáků jsou na Hummeru viditelně poházené desítky kusů munice, nikoliv však prázdných nábojnic, jak by tomu mělo být. (bejkovec)

• - Keď vojak Ocre (Nicholas Hoult) prehovára jednotke, že sa chystá útok, spomenie pripravovanie tankov "Abrams" na akciu. Avšak v scéne predtým, je možné vidieť, že sa jedná o tanky M60A3. Podtitul Abrams majú tanky začínajúce sa na M1. (Real Tom Hardy)