Sand Castle

Drama / Válečný

USA / Velká Británie / Jordánsko, 2017, 113 min

Bez patosu a bez pointy odvyprávěný příběh obyčejného pěšáka v Irácké válce.(12.5.2017)

• KitFisto

Dobře stylizovaný, né moc zajímavý.(9.5.2017)

Je to sice solidně natočené a tu válečnou atmosféru tomu nemůže nikdo opřít, ale na mě to působilo jako film o ničem. Jo, vojáci se tu snaží zajistit Iráčanům vodu, což jim hatí jak neochota a strach místních, tak útoky teroristů, ale to na nějakou nosnou kostru nestačilo. Minipříběhy jednotlivých aktérů tu prakticky neexistovaly, takže postavy byly naprosto ploché a nedal se k nim vybudovat jakýkoliv vztah. Navrch hlavní hrdina byl jedním slovem divný. Nehledě na to s nějakými kulturními rozdíly a výraznějšími kontroverzemi mezi Američany a domorodci se na Netflixu moc nepárali, takže ani po téhle stránce toho film moc nenabízel. Pokud došlo na střílení, tak to docela ušlo, ačkoliv to nebylo nic, co by člověka vystřelilo z ponožek, ale i tak na konci převládal spíš pocit prázdna. 55%(20.5.2017)

• stephano

Dobře stilizovaný, bohužel ne moc zajímavý snímek o válce v Iráku. Téma které si autoři vybrali, moc prostoru nedává. Po prvních 30ti minutách to však vypadá zajímavě, jen dokud se nezačne řešit studna (nebo co to je) pak už moje pozornost odchází. Mimochodem při přestřelkách v druhé polovině, jsou zabírány pouze střílející, což je docela komický a připomíná to boj s neviditelnými monstry u low budget scify :)(23.4.2017)

Úvodom treba povedať, že Netflix má hodne nevyrovnanú produkciu. Vedľa slušných filmov ako tento, má ale na triku aj dementné Sandlerove fláky. Za tento sa však hanbiť nemusí, na výprave a hercoch vidíte, že firma je v balíku. Chápem, že vyznavači ohňostrojov a explózií ala Michael Bay s jeho 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi sa budú nudiť, ja som bol spokojný. Bavili ma dokonca aj tie zásobovacie a opravné partie filmu. Film, na ktorý si možno za rok nespomeniete, ale strčí do vrecka vačšinu súčasnej produkcie filmov na tému vojny v Iraku.(1.5.2017)