VOD (1)

Film Sand Castle je zasazen do Iráku roku 2003 a sleduje skupinu amerických vojáků v prvních dnech druhé války v Perském zálivu. Svědkem místního žáru a hrůz je nezkušený vojín Matt Ocre (Nicholas Hoult), který má spolu s několika dalšími vojáky za úkol dorazit na okraj města Bákubá a opravit vodní čerpací stanici, jež byla poškozená americkými bombami. Ocre ale v prostředí plném odporu a hněvu brzy zjistí, že snažit se vyhrát a získat na svou stranu místní obyvatele je úkol plný nebezpečí. Právě tady - v ulicích, na náměstích a školách - si uvědomí, jaká je skutečná cena války. (JustMeeKatie)

Trailer

Fiftis

Popravde mám rád vojenské filmy, v ktorých sa vyložene nebojuje. Obzvlášť z blízkeho východu. Tu snímku vysoko nadhodnocuje Superman Hanry Cavill sympatickou postavou. Téma je rovnako zaujímavá, oprava čerpacej stanice nemusí byť tak jednoduchá ako sa na prvý prípad zdá. A človek pri takej oprave môže aj ľahko prísť o život, nie len samovražednými kozomrdmi ako tu môžeme vidieť. Naozaj stojí za to vidieť vojnu v Iraku aj z iného pohľadu, hlavne v dnešnej dobe, kedy Yenkeeovia nedávno prehrali ďalšiu vojnu, tentokrát s pastiermi kôz. ()

Morholt

Je to sice solidně natočené a tu válečnou atmosféru tomu nemůže nikdo upřít, ale na mě to působilo jako film o ničem. Jo, vojáci se tu snaží zajistit Iráčanům vodu, což jim hatí jak neochota a strach místních, tak útoky teroristů, ale to na nějakou nosnou kostru nestačilo. Minipříběhy jednotlivých aktérů tu prakticky neexistovaly, takže postavy byly naprosto ploché a nedal se k nim vybudovat jakýkoliv vztah. Navrch hlavní hrdina byl jedním slovem divný. Nehledě na to s nějakými kulturními rozdíly a výraznějšími kontroverzemi mezi Američany a domorodci se na Netflixu moc nepárali, takže ani po téhle stránce toho film moc nenabízel. Pokud došlo na střílení, tak to docela ušlo, ačkoliv to nebylo nic, co by člověka vystřelilo z ponožek, ale i tak na konci převládal spíš pocit prázdna. 55% ()

Fr

„VÁLEČNÁ HISTORKA NEMŮŽE BEJT PRAVDIVÁ, POKUĎ V NÍ NENÍ TROCHU HANBY...“ /// Směr válka! Březen 2003 – takže vyrážíme do Iráku. Seznámíme se s partou kolem Ocreho – to je ten chytrej, takže má víc vyvynutej pud sebezáchovy... pak jakože vítězství a přichází čas na tu historku. Rozmrdali totiž vodovodní (?) potrubí. Jako v zemi (v hlíně) pro celý město. A je třeba ho opravit. U nás (a zjevně i v USA), když neteče voda, přijede cisterna... no ale takhle to v Iráku nefunguje. Takže válečný dobrodružství, který vypovídá o obou stranách. Jsem překvapenej, vo kolik maj větší procento „killnutí“ nevycvičený kozomrdi. Celkem srozumitelně nás to obeznámí s tím, jaký to tam prostě bylo a je. Prostě historka. Morální přesah moc nefunguje, ale to by těm, co maj rádi tenhle typ povídek, vadit nemělo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nasral jsem muslima. 2.) Jedu do Iráku na výpomoc. (Prej slušně placená brigoška... budu rozvážet vodu...). 3.) Thx za titule ,,num71“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Hpatrik

Není to špatné až do té doby než dojde na přestřelky. Ty jsou nepřehledné a silně nerealistické až běda, zvláště pak ta při noční akci, kdy kamera ani neukáže odkud kdo střílí. A popravdě, ani nevím co si z toho mám odnést. Podobných filmů je celkem dost, a většina z nich bude určitě lepší volbou než Sand Castle. ()

Lischai

Není to vůbec špatné... ale ani nijak výjimečné. Na začátku si mě film získal expozicí a těšil jsem se, že to bude story chytrého kluka u pěchoty, který nikdy nechtěl do války -- ale týpek se velice rychle zajede a je z toho další generický válečný film. Jestli už jste viděli všechny filmy o Američanech v poušti, tak tenhle biják je solidní další zářez, ale svět se vám neotřese. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v Jordánsku. (MikaelSVK)
  • Ve filmu se párkrát objeví české auto Škoda Favorit.
    (K1NGSLAYER)