V tomhle království je opravdu něco v nepořádku. Paní královnu (I. Janžurová) sužuje hypochondrie, princezna Karolínka (D. Patrasová) je rozmazlená, rádce (J. Krampol) je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy (J. Bohdalová), zahradník Kryštof (J. Čenský), který princeznu tajně miluje. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu… "Já nemám zámek", "Kdekdo to ví" a hlavně "Královské reggae". To jsou jen některé z nezapomenutelných písniček dnešní veselé pohádky. Pojďme se společně znovu podívat, jak to dopadne s princeznou, která si zakládala na svém „urozeném er“… (Česká televize)

majky19

Tuto pohádku jsem viděl snad jen dvakrát, a musím říci, že ve srovnání zejména s dnešní produkcí nebyla vůbec špatná. Představila se v ní totiž celá řada předních, oblíbených českých herců, počínaje samozřejmě Dádou Patrasovou a Janem Čenským a Ivou Janžurovou s Jiřkou Bohdalovou konče. V paměti mi ale utkvěla zejména díky postavě proradného a ráčkujícího rádce v podání Jiřího Krampola, který se své role zhostil opravdu velmi dobře. Navíc je pohádka doprovázena řadou milých písniček, které si snad většina z nás z dětství pamatuje. ()

BoPo

Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. A to je asi tak všetko, čo nám táto TV rozprávka priniesla. A viete čo? Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Najviac ma bavil samozrejme Krampol. Jeho životná rola. Takže si láskavo nalaďte svoje ryčné R, pretože inak si říkáte o malér. ()

FantoMaSk

Po mnoha, mnoha letech, kdy jsem tuto pohádku v dětství viděl naposled, jsem ji konečně shlédl i v dospělém věku a nestačím se divit, jak příjemně na mě působila. Krásné písničky Zdeňka Rytíře (zdaleka nejen "umbaba ů"), netradiční obsazení, které ale funguje na jedničku, roztomilá Dáda, a i ten Honza Čenský, až bych to do něj po jeho výkonu v pohádce Princové jsou na draka v životě neřekl, taky zpíval i hrál docela hezky. Z letošních Vánoc vedle klasiky s Čerty nejsou žerty asi nejhezčí pohádka, na kterou jsem zatím v TV narazil. A to prosím prakticky v pěti lidech před kamerou. Bravo! ()

savra

Někdo ráčí kráčet v brnění má na něm rádoby er, když není urozen rychle je prozrazen, když neříká krásné er, tak ten si říká o malér. Moudrý král princeznin bratranec když vdával svých pět dcer, řek to dál nesnesu a prchnul do lesů žádný ženich nemá er, kdo nemá er ztrácí charakter. KRÁLOVSKÉ REGGAE... ()

Kennedy_R

Naprostá bomba. Nezapomenutelný Krampol ve své životní roli spolu s Čenským a Janžurovou v Královském reggae jako hvězdy českých hitparád. Dáda spíše v pozadí. Ačkoliv je to naprostá chujovina, jako Princové jsou na draka a jiné budovatelské pohádky, tak na to nelze nikdy zapomenout a melodie nám již navždy zůstanou hrát v hlavě. ()

• Královna (Iva Janžurová) si čte v knize z roku 1923 „Domácí lékařka“ od Jenny Springer. (Nick321)