O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Stěží uvěřitelná pitomost, která baví i po třiceti a více letech. Láce z toho stříká na všechny strany, ale zejména ústřední skladba Umbabů, umbaba-umba-umba patří do zlatého fondu české televizní pohádky. Přehlídka roztomilých kreténů sestává z úlisného rádce Krampola, nesnesitelné královny Hypochondrie I., její debilní dcery a zoufalého panice-zahradníka. Tahle kombinace funguje lépe nežli sledování Výměny manželek.(21.8.2019)

Vynikající herecké obsazení, legendární hlášky a hlavně písničky a samozřejmě vtipné dialogy, to jsou hlavní atributy nezapomenutelné pohádky, ke které se s oblibou vracím. Není mnoho kvalitních studiových pohádek, tohle je však jedna z nich. Jiří Krampol udělal ze své postavy v podstatě legendu. Důkaz, že i pohádka natočená ve studiu se dá udělat kvalitně a mohou ji s oblibou sledovat nové a nové generace diváků(10.7.2018)

Někdo ráčí kráčet v brnění má na něm rádoby er, když není urozen rychle je prozrazen, když neříká krásné er, tak ten si říká o malér. Moudrý král princeznin bratranec když vdával svých pět dcer, řek to dál nesnesu a prchnul do lesů žádný ženich nemá er, kdo nemá er ztrácí charakter. KRÁLOVSKÉ REGGAE...(29.10.2010)

Čenský v jedné z mála sympatických rolí, Bohdalová jako obvykle fenomenální v každém detailu, Dáda moc pěkná, byť nikoliv tak erektilně podnětná jako v případě Xénie či "Čertovské" princezny sviňky Dany Bartůňkové. Králem, byť nekorunovaným, je ovšem majitel nejvděčnější role Racionálně-Retardovaného-Rétora-Rádce, jemuž kultovní status neunikl ani přes televizně maximálně nevýpravný háv. Krampolovo Humbabahuuu s jeho rozkošně "progresivním" tancem je chytlavé samo o sobě, a skvělý text to pak jen umocňuje v hit hitů. 80%(12.2.2017)

Totálně podceněná pohádka, evidentně spousta lidí neumí obstojně ráčkovat, a tak vzteky rudnou a hází do hodnocení trojhvězdí, tss. Přitom jako kritérium pro výběr životního partnera mi to přijde obstojné. Jako nejlepší partie široko daleko mi teda vychází Daniel Nekonečný, nejenže má krásně znělé er, ale co si tak vzpomínám, tak i jeho sykavky stály za hřích. Daniel miluje žlutou barvu, tygry, papoušky a flitry, což mi přijde úžasný a navíc oceňuji jeho brilantní práci se samoopalovákem. Akorát nevím, jak na tom teď je, jelikož jsem ten jeho rozesmátý kukuč už dlouho na televizní obrazovce neviděla, snad mi tedy moc nesešel nebo nedej bože, aby ztratil něco ze svého optimismu, hafanana.(25.8.2018)