poster

O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

 • Shaqualyck
  ****

  I já jsem svého času, i když jen krátce, sjížděl koženkovou sesli v ordinaci paní logopedky. Pravda, byl jsem sice coby robustní ráčkující raubíř a rošťák v jedné osobě tehdy směšně mlád, čili výraznějších vzpomínek by se v mém mozku ani Leův vpravdě špičkový Inception crew dnes takříkajíc nedořezal, nicméně na kultovním statusu této malé velké pohádky dodnes zarputile trvám! Skvělá Iva Janžurová (to je ztělesněná hypochondrie), obrněný zahradník Čenda a hlavně "Krampoul". I díky němu je 'Královské reggae' i po tolika letech na domácí scéně nezpochybnitelnou popkulturní legendou. Svým způsobem to lze vnímat jako neotřelou retro alternativu vůči Vlastíku Plamínkovi. Zkrátka svého druhu terapie. No a zároveň možná i diagnóza :)(7.5.2012)

 • topi80
  *****

  Po dlouhé době jsem to viděl a nevěřil vlastním očím, co postačí ke vzniku naprosto geniálně debilní pohádky. Příběh je postavený na imbecilním nápadu, který mohl vzniknout v hospodě zhruba mezi sedmým a devátým pivem. Herci navlečení do směšných kostýmů, kterým vládne úžasný převlek Jana Čenského se slušivou helmou. Kdyby se v tomhle někdo prošel jenom po dvoře, tak skončí v nejbližším blázinci. K tomu přidejme zvrácenou choreografii připomínající cvičení chovanců ústavu pro duševně choré, v tanci vyniká nejenom tanec Jiřího Krampola připomínající povyk paviána kříženého s medvědem, ale též noblesní balet Jana Čenského. A když začne do písničky pištět nezaměnitelná Iva Janžurová, je všemu nasazena koruna. Celé je to navíc prošpikováno dadaistickými nápady, jako je slavení 4 narozenin do roka, nebo propracovaných dialogů, za jejichž květnatou stylistiku by se nemusel stydět ani Shakespeare. Úžasná zvrácenost :-)(30.12.2013)

 • gudaulin
  ***

  Slušná studiová pohádka z poloviny 80. let, která utkví v paměti díky komediální nadsázce scénáře, několika chytlavým písničkám a hereckému obsazení v čele s Ivou Janžurovou a intrikujícím Jiřím Krampolem coby rádcem. Hlavní hudební motiv zpívaný protagonisty příběhu se dostal do všeobecného povědomí - písnička Královské reggae nejspíš zůstane i v budoucnu evergreenem. Celkový dojem: 60 %.(25.5.2008)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkná pohádka, barvitá, svěží a vtipná. Dobré herecké výkony: Iva Janžurová jako hypochondr, D. Patrasová jako opravdu hezká princezna, J. Krampol jako královský rádce-darebák. Muzikálně je to na vysoké úrovni - nápadité a vtipné. "Královské regé" je absolutní hit, na nějž se (nikomu to neříkejte) dívám opakovaně, když si chci zlepšit náladu. Umbaba úúú, umbaba uaúa...(25.2.2008)

 • savra
  ***

  Někdo ráčí kráčet v brnění má na něm rádoby er, když není urozen rychle je prozrazen, když neříká krásné er, tak ten si říká o malér. Moudrý král princeznin bratranec když vdával svých pět dcer, řek to dál nesnesu a prchnul do lesů žádný ženich nemá er, kdo nemá er ztrácí charakter. KRÁLOVSKÉ REGGAE...(29.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace