O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Slušná studiová pohádka z poloviny 80. let, která utkví v paměti díky komediální nadsázce scénáře, několika chytlavým písničkám a hereckému obsazení v čele s Ivou Janžurovou a intrikujícím Jiřím Krampolem coby rádcem. Hlavní hudební motiv zpívaný protagonisty příběhu se dostal do všeobecného povědomí - písnička Královské reggae nejspíš zůstane i v budoucnu evergreenem. Celkový dojem: 60 %.(25.5.2008)

Naprostá bomba. Nezapomenutelný Krampol ve své životní roli spolu s Čenským a Janžurovou v Královském reggae jako hvězdy českých hitparád. Dáda spíše v pozadí. Ačkoliv je to naprostá chujovina, jako Princové jsou na draka a jiné budovatelské pohádky, tak na to nelze nikdy zapomenout a melodie nám již navždy zůstanou hrát v hlavě.(10.9.2014)

Těžko říct, jestli to je tak dobré nebo tak špatné, že si to pamatujete ať chcete nebo nechcete, každopádně, kdo to viděl, tomu by k zapomnění pomohla tak lobotomie, možná spíše dekapitace. Když se pivo víno a zábava rozproudí, často dojde na uuum baba uuum, uuum baba ... (a já až teď zjišťuji, jak blbě to vypadá napsané).(4.9.2010)

• Flaxik

K této pohádce jsem již od dětství choval hlubokou nenávist. Jednak proto, že tam všichni ráčkovali jak idioti, i když jsem věděl, že v jiných pohádkách tihle herci neráčkují a jednak mi přišly ty písničky úplně dementní. O ději nemluvím, ten je úplně na palici. Nedávno jsem to viděl již v dospělém věku a moje vztahy s tímto výtvorem se jen upevnily. Jedna z nejhorších českých pohádek co znám.(24.5.2013)

Slabší trojka. Často stupidní a nelogické, ale mám rád pohádky. Největšími klady jsou Jirka Krampol, kterého jinak vážně nemám rád, a Královské reggae. Jinak dosti průměrné až podprůměrné. Opět jen pár kulis, celkem mi to jde na nervy. (Viděl jsem naposledy týden po "Princové jsou na draka", kde je to zcela to samé.)(10.7.2011)