U madridské policie spolu v oddělení vražd jednom v týmu pracují komisaři Luis Velarde (Antonio de la Torre) a Javier Alfaro (Roberto Álamo). Při vyšetřování vražd dvou starých žen v městském centru zjišťují podle podobností mezi oběma činy, že by se mohlo jednat o hromadného vraha. Stop po pachateli je však málo, a tak nezbývá než čekat, zda neudělá při dalším činu chybu. Vyšetřování se komplikuje, neboť město je zmítáno nepokoji v souvislosti s probíhající návštěvou papeže. Vrah ale znovu udeří... (mac000)

Kienast

Skvělý detektivní thriller se skvělými herci v hlavních rolích a parádní kamerou. True detective made in Spain! ()

Lukoboss

Výbornej krimi-thriller, kterej jasně ukazuje, že není potřeba megalomanská amíkovská produkce, ale stačí to jenom vcelku dobře napsat a vytvořit zajímavý charaktery. Je teda pravda, že koktající "Rainman" (tam snad byla nějaká inspirace, jinak to ani není možný) je občas na liskanec, ale nijak extra to filmu nepřekáží. Zatímco vznětlivej "J. Reno" (tam ta podoba taky nebyla daleko) je tank se vším všudy. Ale dohromady jim to fakt klape a jdou po stopě úchyláckýmu vrahovi, kterej se nebojí sejmout kdejakou starou paní, jelikož má traumata z dětství kvůli své matce. Ve druhé polovině to začne být i napínavý, protože chycení padoucha se pomalu ale jistě blíží. Rozhodně jsem se nenudil, a to má film dvě hodiny. Za mě dobrý... ()

charlie_ando

Ulice starého Madridu se doslova grilují ve spalujících paprscích úmorného letního slunce, jeho věřící obyvatelé očekávají návštěvu papeže a Ti co, uznávají úplně jiné ideje demonstrují, kde se dá. To jsou špinavé a oprýskané kulisy silného příběhu dvou policistů z oddělení vražd. Nesourodá dvojice detektivů vyšetřuje brutální vraždy seniorek. Koktavý a hloubavý Luis Velarde (Antonio de la Torre) a impulzivní a obhroublí Javier Alfaro (Roberto Álamo), který má ještě na krku disciplinární řízení za napadení kolegy, jsou si charakterově podobní asi jako den a noc. Naši dva "hrdinové" mají nebezpečného protivníka v podobě sériového vraha s až démonickým přesahem. Atmosféra houstne a šéf tlačí na rychlé a hlavně diskrétní vyšetření, není přeci potřeba, aby takové děsivé zločiny dostaly ani špetku publicity. Film režiséra Rodriga Sorogoyena boduje hlavně díky všudypřítomnému kouzlu všednosti a niterností, s kterou vykresluje postavy nesoucí si svá hluboká životní traumata. Que Dios nos perdone je urputná a surová kriminálka, říznutá silnými prvky existenciálního dramatu. Film se prezentuje chladným a přísně civilním vyprávěním a po je ho zhlédnutí zůstanou v mysli tíživé myšlenky. ()

Hanys_

Hutný detektivní thriller, na můj vkus možná trošku protáhlý a až na fakt, že tady někdo neprzní mladé holky ale staré babičky, se to moc neliší od řádové konkurence. Pár scén ale výborných, takových až jihokorejských. ()

MiaMahoney

Příjemné přesedlání od komerčních emerických kriminálek k vcelku naturalistické a tak nějak "jinak", natočené detektivce. Snad pomalejší, snad reálnější, snad tíživější...? Je tu něco, co neumím popsat a vlastně ani nevím, jestli chci. Španělé to umí po svém, to jsme se ostatně přesvědčili už u Mientras Duermes, REC a Contratiempo a rozhodně se teď na jejich tvorbu zkusím trochu víc zaměřit. Que Dios Nos Perdones v čele s nesourodou detektivní dvojicí Pan Ukecaný Plešoun a Španělský Klon Dustina Hoffmana dostává za 4. Nic víc k tomu dodávat není třeba. ()

Zombi

Drsná krimi z vyhřátého Španělska, mordy většinou moc vidět nejsou, ale některé záběry obětí nejsou pro slabé žaludky. Jinak zajímavá dvojka detektivů i jejich osobních osudů. Závěr nečekaný. ()

Hapretor

Morbidní až moc. Zajímavé charaktery ústředních detektivů. Španělé umí za pár kaček udělat zajímavý a drsný film, kde vždy vedou kvalitní herecké výkony a zajímavé jednotlivé charaktery. To se mi na nich líbí. ()

MickeyStuma

Kriminální příběh sice nepřinášející co se týče šablony a námětu nic nového, ale natočeno je to naprosto úžasně a dá se říci, že čeští filmaři by si tento snímek měli vzít jako vzor toho, jak se to má dělat. Máme tu vraha přepadávající, znásilňující a vraždící seniorky a dva vyšetřující komisaře, z nichž jeden trpí koktavostí. Stop je samozřejmě málo a tak se čeká na zásadní pachatelovu chybu. Ano, skutečně nic nového. Temná stránka by se však dala krájet a psychologie a charaktery postav jsou vyobrazeny tak, že nemusí ani promluvit aby divák pochopil jejich úmysly či myšlenkové pochody. Nemilosrdná honička s cílem odhalení pachatele plná intrik a překvapivých zvratů. Španělská kinematografie opět představila snímek, za který se rozhodně nemusí stydět. ()

Rockerman

Dvojice nesourodých policistů, z nichž jeden je schopný, ale zamindrákovaný svou koktavostí a druhý je výbušný cholerik, který nejde pro ránu daleko, pátrají po odporném vrahovi starých žen. Děj okamžitě zaujme a zajímavost si udrží po celou dobu. Ale nejde jen o rutinní vyšetřování, děj si hodně všímá i psychologie postav. I samotné vyprávění není vůbec běžné. Například těsně za polovinou se seznamujeme i s postavou vraha a oceňujeme, jak skvěle jej odhadli policisté. Trochu mi vadilo to závěrečné řešení, ale vzhledem k tomu, čím si Luis prošel mě to nepřekvapilo. Výborné! ()

siloalampa

Skoro 3 roky som tento film obchádzal, prišla však jeho chvíľa a ja mám opäť po dlhej dobe radosť z kvalitného filmu. I toto je dôkaz, že s jednoduchou stokrát obohranou zápletkou sa dá natočiť bezchybný film. Stačila k tomu zaujímavá profilácia hlavných postáv a zvláštne neopísateľná statická, ale lákavá atmosféra, ktorá sa ťahala celým filmom. Výsledok skvelý. ()

AloeB

Ze začátku až příliš archetypální a i s neotřelým zločinem nezajímavá detektivka, která se naštěstí alespoň trochu vyvine a donutí nás přiznat že dokonce i to kýčovité duo psychopatických detektivů má něco do sebe. Návaznost na světové dny mládeže není nejdokonalejší, takřka nulová a matoucí, naštěstí jí zase nebylo tolik a nutno přiznat, že ony scény svým způsobem dokreslovali pokulhávající atmosféru. K plusu (což je hádám SPOILER) bych případu dodal to, jak moc se liší od ostatních epizodně vyřešených případů každé druhé kriminálky, zde nejen že si přinesl své oběti a navíc de facto zůstal oficiálně nevyřešen a snížil se pouze do roviny osobní msty, která již s vyšetřováním neměla nic společného. Což nechává film vyznívat úplně jinak a zvyšuje mu ne zrovna nejlepší reputaci. ()

Akaja

Off topic poznámka - Antonio de la Torre jako trošku vyšší Dustin Hoffman a Luis Zahera jako Robert de Niro s větším frňákem? :)) ()

Brooks

Až na oslí mostík v deji, kedy detektívi šťastnou náhodou prvý krát narazia na páchateľa, brilantná krimi. Napínavá, obratne si pohrávajúca s klišé žánru a precízne pracujúca s postavami. Práve typovo presne, sympaticky obsadené ústredné duo detektívov je motorom filmu. Ich rozdielne charaktery a interakcia medzi nimi, to je vysoká škola scenáristiky. Takisto aj poňatie zloducha, charakter, motivácie a herecký výkon jeho predstaviteľa sú top. Finálna scéna, na prvý pohľad neinvenčná a nenápadná ma svojou tichou silou dostala do kolien. Občas ma tieto žánrovky, šikovne ťažiace zabehnuté filmárske postupy, potešia viac než novátorské diela, ktoré sa snažia posunúť kinematografiu ďalej. ()

mac000

Excelentní trhiller plný násilí, o dvou policistech vyšetřujících činy zvrhlého pachatele, vraždícího staré ženy v centru Madridu roku 2011. Perfektní herecké výkony Antonia De la Torre a Roberta Alama (za roli získal roku 2016 španělskou národní filmovou cenu Goya) v rolích policajtů, kteří zjišťují, že ani oni při svém jednání nedokážou ovládat výbuchy svých emocí. Film byl oceněn hlavní cenou na MFF v San Sebastianu 2016 ()

XXXXXXXX

Na světě je plný pytel úchylek. Pokud k onomu pytli navíc vlastníte enormního lofase, už by se dalo říct, že si tím třeba něco kompenzujete. Ono starat se o starou slepici taky není žádná prdel, a i na tu dojde tak maximálně, pokud jí zrovna doma přebalujete plínu. Jenže je to v broskvi. Ve čtvrti Vás zná pomalu každá katolická mumie, takže sem tam prostě nezbývá, než vyrazit na čumendu do víru velkoměsta. A když se vám v tu ránu jako 大便 přilepí na boty holohlavý dvanácterák a koktavý úchyl, milostný trojúhelník na sebe nenechá dlouho čekat! To třeba úchyl, ten by mohl vyprávět! Prý že láska prochází žaludkem, no já myslím, že spíš něčím, co se prokládá klobásou a rýmuje se to se slovem angína! A pánbíčkáři? Ti zas jen s kamenným gesichtem a staženou mladistvou zadnicí, zamumlají něco jako: "Miluj bližního svého a Cti matku svou!" ()