poster

The Marine 5: Battleground

Akční / Krimi / Thriller

USA / Mexiko, 2017, 91 min

Režie:

James Nunn

Kamera:

Luke Bryant

Hudba:

Claude Foisy

Producenti:

Michael J. Luisi

Střih:

Paul Harb

Scénografie:

Moe Curtin
(další profese)
 • Wacoslav1
  *

  Takže je to jasný mimo jedničky to chce liché díly této série ignorovat. Nunnovi se celkem povedl film Eliminators s Adkinsem, ale tohle je slabota. Ve zkratce : Mariňák Jake Carter je tu tentokrát za saniťáka WTF?! hraje ho furt to vyzMIZíkovaný střevo a muselo to bejt fakt extra levný, když se to celý odehrává v jedný garáži a jejím okolí. Když si odmyslím stupidní story, tak je děj vyplněn amatérskýma přestřelkama a hodně průměrnýma bitkama když k tomu navrch přičtu (ne)charizma hlavního hrdiny, tak mi z toho vychází solidní píčárna. No nic počkám si na šestku jestli vznikne a bude v kvalitnějším podání, tohle je marnost...20%(1.4.2017)

 • kaylin
  **

  Jasně, od tohohle čekáte akční film a akční film také dostanete. Jednoduchý, levný, bez nějakých příkras, prostě se hraje na to, že se The Miz zase jednou snaží přežít a má k tomu svůj mariňácký výcvik. Nic světoborného, ale akční scény nejsou vyloženě špatné a nejspíš vás moc nenasere ani CGI třeba u průstřelu hlavy.(2.6.2017)

 • kelto44
  *

  Ja sa uz tejto "kvalitnej" filmovej serii budem radsej vyhybat a ked vyjde dalsie pokracovanie (co dufam pre dobro divakov ze nie) , tak si to radsej nepozrem. Toto uz vazne stoji za hovno , je tam par dobrych scen ale zase to je o tom istom a jednoducho toto nemozem zaradit medzi kvalitne beckove akcnaky. /20%/(14.4.2017)

 • Ouwen
  ****

  Taková ta až videohra na styl gang motorkářů vs namakanej, buldočí, badass Mariňák. Jestliže je něco, co dokázal Nunn po Eliminators, tak natočit další kvalitní akci s alespoň lehce nadprůměrnou choreografií a z toho prostředí dokázal vytřískat naprosto absolutní maximum. Mike nyní jen neutíká a neschovává se, ale musí strategicky obstát proti té přesile toho gangu - takže rozbijí zářivky, využívá nástroje které má po ruce, pracuje s výtahem, sprintuje tam pořád někam, sem tam dané situace okoření jízlivou hláškou - neumí hrát, ale sakra... v té akci prostě vypadá profesionálně. V bitkách občas dostane zabrat, ale tím líp - souboje jsou pořád dostatečně fyzické, intenzivní a maj určité prvky choreografie na styl vojenského stylu. Občas se tam vyskytne i nějakej ten wrestlingovej chvat. Se zbraněma vypadá bestiálně, ale to jsem vlastně řekl už u předchozího dílu. Hudba je fajn a hraje po celej film. Motorkáři jsou drsný (až na toho hlavního záporáka) a prostě jsem se těšil na tu konfrontaci a rivalitu mezi hlavním hrdinou a tou partičkou. Gore je opravdu až delikátní, explozivní a celkově na mě film působí až refrešujícím dojmem. Tohle je dokonalý důkaz toho, že i s "malým kašparem, zahrajete velké divadlo".(30.7.2019)

 • mzss1
  **

  |38%| Pátý film nesoucí název „Marine“. Až od třetí části to můžeme brát jako volné pokračování. Mike „The Miz“ Mizanin již potřetí hraje roli bývalého Mariňáka. Nebudu to srovnávat s ostatními díly. Toto beru jako samostatné béčko. Takže jak? Bez nějakého okecávání, je to prostě podprůměrný tuctový akčňák, který snad ani za pozornost nestojí. Až takové peklo to ale není. Znám horší béčka, kterým dávám sotva tu jednu hvězdici. Třeba současné Seagalovky či poslední Lundgrenovka Larceny. 1/3 je taková rozbíhací, vůbec mě nebavila. 2/3 – už se něco děje, ale furt je to stereotypní nuda. Nevýrazné naháněčky v garážích – na tom nic zajímavého být nemůže. Poslední třicetiminutovka je už o dost akčnější, ale nic oslňujícího se nekoná. Mike tu má celkem 5 soubojů. První tři jsou o ničem – jak bitky z hospody. Ty poslední dva jsou už lepší, ale přesto se nedá moc věřit, že je hlavní hrdina mariňák. Máme tu spoustu přestřelek a zběsilého střílení, takže se dá pochválit to, že je tu akce, ale to není vše. Finále bylo už úplně ulítlé. Motorkáři pálili na všechny směry jak idioti. Určitá snaha ze strany režie tu určitě byla, souboje, přestřelky – to všechno, ale třeba ty souboje měli být lépe natočeny, přidání nějakých zajímavých zneškodnění ze strany Mariňáka, napínavost atd – to zde chybělo. Takže podprůměrný tuctový akčňák, který bych do odpadu neházel, přesto mě to moc nebavilo.(31.3.2017)