Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

BadoXXII

Za príliš dlhú stopáž (skrátenie o 20 minút by veľmi prospelo), naťahovanie, nevyrovnané tempo a niektoré divné nápady by som dal najradšej len 2*. Lenže záverečné dlhšie finále v dome ukazuje potenciál a hravosť tohoto filmu. Pekné masky a parádne úmrtia (smrť vlkolaka alebo zombieho su naozaj delikatesy). ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, paradni mix mezi komedii a hororem. Pribeh sice neni buhvijak komplikovanej a da se lehce predpovidat, ale je tu spousta skutecne vtipnejch hlasek a vtipku, par povedenejch lekacek, sem tam nakej hezky prasackej zaber s docela obstojnejma trikama a hlavne perfektni atmosfera. Dalsi plus jsou zabavny postavy, herci hrajou na horor docela obstojne a nejvic me bavil neskutecnej dobytkar Stephen Geoffreys jako Evil Ed. Takze filmu nemam moc co vyktnout, proste paradne zabavnej horor. ()

Martin741

Uz v 80. rokoch horory nestihali za kultovymi dielami 70. rokov /Alien, Deliverance, Jaws, Texas Chainsaw Massacre/, ale stale ide o nadpriemernu upirinu. Tom Holland je skuseny reziser, to vidno z kazdeho zaberu, akurat to zanrove spojenie horor/komedia mi dost vadi, preto to tentokrat nebude absolutorium. 75 % ()

Kusko.t2

Aby som sa zbytočne neopakoval, uvediem iba jeden dojem – inšpiračnú paralelu k filmu TERMINATOR Jamesa Camerona, ktorá nie je uvedená doteraz (18.11.2009) ani na IMDb v “movie connections“ či zaujímavostiach – “trivia“. Mám na mysli scénku, v ktorej sa pred upírom prchajúca dvojica (Charley a Amy) dostáva cez kuchyňu až do akéhosi discobaru. Provizórna skrýš plná tancujúcich ľudí, hlasnej hudby a zastrčeného núdzového telefónu, im má dočasne poslúžiť ako útočisko, odkiaľ by sa mohli dovolať policajnej záchrany. Upír Jerry skenuje svojim netopierím pohľadom chladne a systematicky areál podniku podobne ako Arnold Schwarzenegger bar TECHNOIR hľadajúci Sarah Connor čakajúcu na pomoc polície. Mimochodom o originálnu hudbu upírskej paródie “Fright Night” sa podobne ako tomu bolo u TERMINATORa, postaral Brad Fiedel. Tak snáď v tomto odkazovom dojme nie som sám :) ()

BoPo

Ak by som Noc hrůzy videl keď mi bolo 8-10, tak by som bol určite spokojný. Primerane strašidelné. Samozrejme pre detského diváka, pre dospelého hororová komédia, ktorej humor je bohužiaľ skôr práve detskej úrovne. Na pár sekúnd by sa mi poskytol pohľad na odhalené prsia a celé je to celkom slušne naplnené na tú dobu vydarenými efektami/maskami. Takže v prípade cestovania časom za 3*. Z dnešného pohľadu môžete oceniť, okrem spomínaných efektov, hlavne účasť Marcy zo Ženatý se záväzky. Zaujímavosťou na záver je fakt, že aj takto biedny originál má remake z roku 2011, kde si rolu upíra strihol Colin Farrell. ()

• Stephen Geoffreys (Evil Ed) si vyzkoušel roli v tomto filmu, mezitím ale natáčel snímek Fraternity Vacation (1985). (Stocki)
  • V ložnici Charleyho matky je možné si všimnout panenky, která se podobá reálné panence Annabelle. (Matej.Hess)
  • Ve scéně na diskotéce je Dandrige (Chris Sarandon) při procházení mezi návštěvníky vidět v zrcadle. O chvíli později, když tančí s Amy (Amanda Bearse), jeho odraz v zrcadlech již vidět není. (Jan Tucnak)

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020