Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)
Trailer

VOD (1)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

Trailer

Mariin

Postmoderní, lehká parodie upírského hororu, jehož pokračování od jiného režiséra -http://www.csfd.cz/film/9506-hruzna-noc-2/ - se mi zdá podstatně lepší. Zde přehnaně výstřední scény, zvláště v závěru, směšné masky. Až na několik málo výjimek ani vtipné, ani umělecké, ani napínavé. Myslím, že tento film je přeceňován a s odstupem času bude ztrácet. ()

Vitason

Charlie je správný teenager a jako takový má obyčejné pubertální problémy: 1) Jeho holka mu nechce dát 2) Ve škole mu to zrovna nejde 3) A jen tak mimochodem se ho snaží zabít jeho šarmantní soused-upír (Což bych klidně za jeho oprýskaný Ford Mustang taky udělal). Fright Night je velice příjemný horor s komediálními prvky, u kterého jsem si do půlky filmu nebyl jistý, po které části publika vlastně pomrkává. První polovina se nesla v rámci rodinného hororu, ale pak logicky :-) přišla druhá část filmu, která je plná slušných gore efektů. Fright Night stojí na sympaticky napsaných a zahraných postavách v čele s televizní hororovou hvězdou Peterem Vincentem (Pricem ehm). Za pochvalu ještě rozhodně stojí povedená hudba. Škoda jen, že je akční finále ve své snaze napínat diváky do poslední chvíle trochu překombinované. ()

HoneyBunny

Jako pro dítě osmdesátých let je tohle pro mě lahoda. Oldschoolové hnusné masky příšer, skvělá elektronická hudba (hlavní theme je boží), občas je to děsivé, občas vtipné - a občas i sexy. Jojo, dvacet let před Twilight a deset před Lestatem (z Inteview s upírem) Sarandon světu ukázal, jak vypadá skvělý filmový upír. Umí být lacině padoušský, vypočítavý, šaramantní, sexy i odporný. Zbytek ansámblu už (kromě ujetého Evil Eda) už hraje druhé housle, ale na naivní osmdesátkové hrdiny to stačí bohatě. Tohle je hrdé zábavné béčko, které můžu určitě doporučit. Novějšímu remaku se vyhněte. ()

Bloody13

Jeden z nejklasičtějších zástupců komediálního hororu druhé půlky osmdesátých let. Příjemné obsazení (z něho nejvíc válí Chris Sarandon coby hlavní upír), parádní masky, od první minuty skvělá atmosféra a místy černý humor. To jsou hlavní atributy této legendy porevolučního boomu VHS, jejíž ošuntělou kopii měli mnozí z nás doma. Film, co si povinně pustim jednou do roka. ()

Martin741

Uz v 80. rokoch horory nestihali za kultovymi dielami 70. rokov /Alien, Deliverance, Jaws, Texas Chainsaw Massacre/, ale stale ide o nadpriemernu upirinu. Tom Holland je skuseny reziser, to vidno z kazdeho zaberu, akurat to zanrove spojenie horor/komedia mi dost vadi, preto to tentokrat nebude absolutorium. 75 % ()

• Ve scéně na diskotéce je Dandrige (Chris Sarandon) při procházení mezi návštěvníky vidět v zrcadle. O chvíli později, když tančí s Amy (Amanda Bearse), jeho odraz v zrcadlech již vidět není. (Jan Tucnak)
  • Jedna z hlavních postav nese jméno Peter Vincent, jméno je složeno z křestních jmen herců, kteří byli pro svůj vzhled často obsazováni do filmů s hororovou tématikou a sice Peter Cushing a Vincent Price. (Stocki)
  • William Ragsdale (Charley) si nešťastnou náhodou poranil při filmování chodidlo. Stalo se mu to při natáčení poslední scény toho dne, přesně na Štědrý den 24.prosince. Filmování akčních scén, ve kterých Ragsdale figuruje bylo odloženo do doby, než se jeho zranění dostatečně zahojilo. (Stocki)

Související novinky

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (více)