Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

silentname

Niekedy mám pocit, že človek by sa mal hanbiť za to ak sa mu páčia diela, ktoré väčšina akosi neprijala, alebo až poslala niekam do odpadu. "Langoliers" je jeden z týchto filmov. Osobne musím povedať, že neviem ako by sa to dalo zadaptovať lepšie a či by niekto reálne dokázal langolierov (príšery) spracovať dnes lepšie. Možno keby sa zmenil dizajn, ale neviem čo by pomohlo. Herci sú podľa mňa celkom fajn a občas z toho vzniká aj celkom dobrá komédia najmä v scénkach s Bronsonom Pinchotom. Je to ale verné novele, čo ma moc teší, drží to neustále v napätí a je to predsa len inovatívny nápad ohľadom cestovania v čase. Napriek negatívnym hodnoteniam je to podľa mňa dobré spracované a viem sa k tomu kedykoľvek vrátiť. ()

Slarque

Tvůrci se drželi předlohy téměř do posledního písmene. Tedy žádné překvapení a navíc levné triky, díky kterým na mě časožrouti působili spíš směšně než děsivě. ()

WANDRWALL

Stephen KING je úžasný člověk. Ale že by to byl velký umělec, tedy ten, co háže hodně podnětů k přemýšlení, tak to pro mě ne. Ale natají se se svou kuchyní, takže kdo se o něho zajímá, tak rozhodně by měl občas si číst v jeho knize - O PSANÍ... ()

Dr.film

Režisér Tom Holland se Kingovi knižní předlohy drží seč může a dělá dobře. Filmovat jeho knihy je práce věru něpříjemná a jak jsme se už sami přesvědčili jen, málo kdy to dobře dopadne. Časožrouti neurazí ani nenadchnou. ()

anais

Naprosto dementní film, při kterém jsem se ale výborně bavil. příšerné herecké výkony tomuto televiznímu filmu dodávají neuvěřitelně kultovní rozměr. Rozhodně doporučuji !!! ()

eraserhead666

Kingovu předlohu jsem dosud nečetl a ani po dvou zhlédnutí této filmové verze (2x90 minut) se k tomu nechystám. I když zvědavost, zda je to stejně nudná a nezajímavá sračka, je docela veliké. Přitom první film je poměrně dost napínavý, ten druhý to ale všechno zavede do hodně nepříjemných vod. K tomu ještě ploché postavy (v jednom případě doslova) a vševědoucí slepá holčička, podobné postavy mi prostě pijou krev a kazí jakýkoliv příběh. Obrovská slabota. ()

Lacike

Mam rad sci-fi zapletky a aj tato mi perfektne sadla. Po väcsinu stopaze mi nevadili ani slabsie triky lietadlovych scen na ktore som zvyknuty zo starych serialov typu Babylon 5. Akurat finale, kedy konecne zautocia Casozruti, ktori vyzeraju este horsie ako pôvodne verzie Pacmana je extremne trapne. Mali sa riadit Spielbergovskym pravidlom, ked mizerne rekvizity, tak ich radsej neukazuj a skryte zlo by mohlo budit hrôzu. Hrozne triky budia len smiech. Druhou slabinou filmu je zbytocne velkorysá stopaz. 2 hodiny by tomu uplne stacili a tym padom by sa film vyhol miestami nudnejsim chvilkam. Nastastie postavy si ma hned ziskali (povinny zaporak nebol neznesitelne otravny, aj ked mohol byt aj lepsi) a fakt ma zaujimalo s akou pointou sa na konci vytasia. Pointa nesklamala. Nepacila sa mi len nadprirodzena linia, ked slepe dievcatko komunikovalo s jednou postavou na dialku. Film ma skvelu atmosferu a pokial neuraduju trapne triky, tak aj s minimalnymi prostriedkami to vyzera pôsobivo. Celkovo som spokojny a po dejovej stranke ma tento film blizsie k starym Star Trekom ako tie nove tupe, ktore vsadili na triky a akciu. 7/10. ()

Dale

Opäť jedno veľmi slabé spracovanie Kingovho námetu. Veľmi dlhá minutáž spôsobuje, že film je väčšinu času nudný. K tomu prispievajú aj herecké výkony, ktoré predvádzajú nezaujímaví neznámi herci, ale aj Dean Stockwell a Bronson Pinchot. Jediný, kto niečo hrá je David Morse, ktorý ako by sa ocitol v tomto filme omylom. ()

JohnCZ

Můj oblíbený televizní s film nezaměnitelnou stísněnou atmosféru a blížícím se tajemným zvukem z neznáma. Poctivě natočené, solidně zahrané a nebýt trochu směšných efektů v závěru, tak bych neměl jedinou výtku. ()

Suzie05

No... Kdyby tam nebyla ta děsná uječená blbka (tušim, že se jmenovala Bethany nebo tak nějak) a mělo to trochu jiný konec, ale opravdu jenom trošku, tak bych možná dala i plný počet. A jinak mě to docela navnadilo přečíst si i tu Kingovu povídku. ()

curunir

,,NIKDE NIČ. ANI NA ZEMI ANI VO VZDUCHU. JE TO AKO KEBY CELÁ ZEM NARAZ PRESTALA EXISTOVAŤ." ,,VY STE NIKDY NEČÍTAL SCIENCE-FICTION, ČO?" __ Pôvodne som chcel 666. komentár napísať k nejakému satanskému hororu ako Rosemary má dieťatko či Omen, osud tak tomu chcel, že ho nakoniec píšem k filmu, ku ktorému som to sprvu ani neuvažoval, no snáď sú toho ,,Časožrúti" hodný. Teraz teda k filmu. Navzdory skôr odsudzujúcim komentárom, som bol vo výsledku príjemne prekvapený a hodnotenie by som videl niekde medzi 3* a 4*, pričom nakoniec aj vzhľadom na zablysknutie sa slabšej TV produkcie prilepšujem. Aj napriek tomu, že film trvá rovné 3 hodiny a ja dlhé filmy príliš neobľubujem v prípade ,,Časožrútov" mi všetko ubehlo až neuveriteľne rýchlo. Film vie naplno vtiahnuť do deja už po pár minútach dobre navodenou atmosférou za prispenia skvelej hudby. Réžia je pritom čisto priemerná a ani herci nehrajú nijako mimoriadne, dokonca taký Bronson Pinchot mi prišiel väčšinu času prehrávajúci a napr. postava Rudyho Warwicka (Baxter Harris) bez výraznejšieho prispenia v deji zbytočná. Výčitka k spomínaným škaredým trikom mi príde až príliš prehnaná. V celom filme naozaj nezaberú viac než zopár minút a určite pri nich treba zohľadniť rok výroby a práve TV produkciu. Druhá vec je, prečo King neurobil miesto dákych ozubených gúľ z ,,Časožrútov" skôr nejakú vyššiu entitu, ale pravdou tiež ostáva, že logické trhliny sa objavujú aj inde v deji, čiže aj keď som predlohu nečítal, určite bude pravdou, že o vrchol autorovej tvorby sa zrejme jednať nebude. I tak však ,,Časožrúti" určite stoja (aspoň za jedno) videnie. (691. hodnotenie) ()

Molikop

Časožrouti- jedno z prvních sci-fi co jsem kdy v životě viděla- a byla jsem nadšená. Možná tenhle film položil základ k tomu, že se mi sci-fi žánr tak zalíbil. Když jsem ho ale po tak dlouhé době viděla znovu, nemůžu mu bohužel dát vyšší hodnocení. Tehdy, jako na naprosto nezkušeného diváka, na mě ale působil jako neuvěřitelně zajímavý a důmyslný film se skvělým nápadem i zpracováním. Do teď si na ty žravý koule občas vzpomenu, když někdo začne trhat list časopisu :) ()

Andersis

Tak. Film má atmošku. To se nedá upřít. Sympatického dobráka Davida Morseho a někdy naprosto satanisticky zlého a nepříjemného ( bohužel někdy i trapně přehrávajícího ) zmetka Bronsna Pinchota. Zajímavou hudbu a ošklivou blondýnu s hezkýma očima. Je to dlouhé, ale uteklo to.Pořád se něco děje. Pár dialogů bych, ale předce jen vynechal. Působí nepřirozeně uměle. Ale ten největší kámen úrazu jsou samotní Časožrouti. Tak špatné počítačové efekty jsem asi ještě v devadesátkovém filmu neviděl.Díky bohu, že se zastaví jen na chviličku. Ale i díky té chvilky jsem měl chut stáhnout hodnocení na trojku. ()

fcreading

Ludia cestuju lietadlom a niektorý pritom zaspú z ničoho nič. Ked sa niektorý zobudia zistuju velmi zlú pravdu. Skoro všetci sa ztatili. Posádka ale pristane s lietadlom na neznáme miesto a keď vystúpia zistujú, že ludia tu vobec niesu ako keby sa ztratili a všetko čo tu je napr. pivo, a ine potraviny sú bezchuti ale keď idú naspať do lietadla s ktorým prišli, veci sú tam v poriadku. Ochutnanie koly alebo piva tu chutí skvelé ako keď boli tam vonku. Lenže Onedlho idú po nich časožrúti a ničia všetko okolo budú musieť odletiet stadial. Celkovo sa jedná o velmi zaujímavy film s dobrým dejom i keď tých časožrútov mohli spraviť lepšie. ()

Krt.Ek

Škoda hodně nepovedených Časožroutů. Ti jsou totiž opravdu k smíchu a to není dobře když představují něco co by nám mělo nahnat největší strach. Kdyby si s nimi tvůrci lépe vyhráli možná bych dal čtyři hvězdičky, protože některé pasáže jsou opravdu skvělé. 55% ()

Korbitch

Místy na mě film působil až magicky. Prázdné letiště bylo velice mrazivé. Jenže zbytečným natahováním vás to začne spíš nudit. ()

kobejn

Jo, kdyby to natočili dneska s aspoň stomilionovým budgetem, to by byla panečku podívaná! Triky jedna báseň, to by se na to koukalo pak! Jenže todle je pouze tv verze a podle toho to taky vypadá, škoda, zpracování bylo prostě limitovaný prostředkama, ale látka je to mimořádně zajímavá! To, jak si tu King vyhrál s cestováním v čase je mimořádně originální. Kredit jde tedy opět především na adresu Mistra Kinga, bez debat, objevuje se to taky v pěknym kameu což je fajn. Zpracování rozhodně neodpovídá kvalitě předlohy a zasloužilo by si to plnohodnotnou movie verzi, jak sem psal na začátku. Dejte na to 100 melounků a bude to nádhera, vždyť se dnes stejně točí jedna stomilionová pitomost za druhou, tak proč pro změnu nevrazit tudle sumu do něčeho, co neni totální vymaštěnost, ne? Tak abych to uzavřel a shrnul. Tadle verze Časožroutů trpí na svůj omezenej rozpočet, to je celý. ()