poster

Moonlight

 • USA

  Moonlight

 • Slovensko

  Moonlight

 • Belgie

  Moonlight

Drama

USA, 2016, 111 min

Režie:

Barry Jenkins

Scénář:

Barry Jenkins

Kamera:

James Laxton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tirion
  ***

  Artový počin se zajímavou, ale poněkud prvoplánovou zápletkou o tom, jak se nástrahami života zkoušený dobrák na zcestí dostal. Režijně zajímavě odvyprávěné s určitým výrazným režisérským podpisem, ale dramaturgicky to vlastně není až tak barvité. Spíše naopak. Oscarová nominace je asi oprávněná, ale triumf je podle mě mimo. Je to jen odškodnění za loňskou rasovou "roztržku". A soška pro Mahershalu Aliho? Čekal jsem nějaký herecký koncert, ale po skončení filmu jsem si nepamatoval jediný jeho výraznější projev, který by se mi vryl do paměti. A to mám Mahershalu fakt rád - je to sympaťák.(1.3.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Skrotená hora v "čiernom kabáte", zasadená do modernej doby chápania, kedy sa vzťahom "ala homo", nevyhli ani členovia drsných školských lavíc americkej kultúry. Rozmýšľam, prečo sa ma tento snímok nijak mimoriadne nedotkol .. hm .. buď nebol vhodný čas na gay romantiku, alebo to vďaka príbehu ani z ďaleka nebola taká dráma, ako spomínaný film z úvodu. Alebo, alebo kombinácia OBOCH dôvodov ...(24.2.2017)

 • gogo76
  ***

  "Na svete je mnoho černochov, nie je miesto kde by neboli..." Minuloročné oscary boli pre mňa utrpením. Už po 10 minútach som nedokázal počúvať nekonečné poznámky Ch. Rocka o tom, prečo nie je nominovaný žiadny černoch. Toho roku dúfam, že klapačku zavrie a na dlhé roky dá pokoj, pretože toho roku máme nominované rovno 3 černošské filmy. Fences, Moonlight a Skryté čísla a v inej kategórii ešte Loving. ten sa mi zdal najlepší. Spomínaný Moonlight z toho vyšiel najhoršie. Pozoruhodná réžia a kamera, ale ten príbeh za to veľmi nestál. Teda možno áno, ale určite v zaujímavejšom spracovaní. Rozdelenie filmu do kapitol mi prišlo úplne zbytočné. V závere som čumel, čo má ten magor v papuli...Zlaté zuby?? Nepochopím ich vkus, ale asi to bude podobná posadnutosť zlatom ako u našich cigánov. Reťaze na krku, prstene na prstoch a zlaté zuby v papuli. To je jak v tej scéne z úvodu, kde černoškovia hrajú futbal. Zlatá reťaz na krku, ale kopú do lopty z handier...Nechápem ich priority a nepochopil som ani nomináciu tohto filmu na oscaroch. +++PS A že táto sračka nakoniec vyhrala oscara za NAJ FILM??? Maximálne riťolezectvo...60%.(25.2.2017)

 • Pilda17
  odpad!

  Tak to je vrchol a tímto rokem Oscary začínají být totální fraška. Dáme negrům Oscary, ať nejsme rasisti, sice je ten film brak, ale aspoň ukážeme srdíčko. Celý svět skáče do prdele uprchlíkům, negrům, cikánům a dalšímu dnu společnosti. A tato volba je jen odraz dnešní sluníčkářské doby. Já nikomu skákat do prdele nebudu a citlivý negr? Trošku božínek, no a? Už jsme něco podobného viděli, ale v bílé barvě. Nemám zapotřebí skákat někomu do prdele a posílám tenhle snímek na samé dno .. 0/10 = 0%(5.3.2017)

 • Spiker01
  ***

  Mahershala Ali to má opravdu slušně rozjeté. Stíhá blockbustery (Hunger Games), seriály (House of Cards, Luke Cage) a teď je ještě nominovaný na oscara a dokonce se objevuje i v Hidden Figures, za které tedy nominovaný není, to jsem však doposud neviděl, tak nemohu soudit. Na druhou stranu jsem si vědom faktu, že sice Hopkins dostal oscara za Hannibala a to ve filmu byl pouze 16 minut, ovšem Ali je zde opravdu málo. Když už tak to stojí za to a je cool, jenže film je hlavně o jiném chlapci, kterého sledujeme ve třech etapách života (snad nemusím zdůrazňovat, že kdo viděl onu autentickou scénu, kdy Ali učí Hibberta plavat, patří k vrcholům nejen toho filmu, ale celých oscarů! Kdyby se nominovalo za nejlepší scénu, měl bych jasno) a pro mě osobně to tak poučné nebylo. Je to sice nasnímané výborně a Barry Jenkins se jistě v Hollywoodu neztratí, ale když pominu celkově fakt, že mě tyto dramata nijak zvlášť neoslovují, tak dané dané téma s hledáním své identity (potažmo sexuality) už jsem viděl zpracované nesčetněkrát. Vítězství na Globéch mě tedy celkem překvapuje, ačkoliv o nominacích nemůže být pochyb. V hitparádu na oscarech ale nedoufám, hudbu jsem zaznamenal až ke konci v jukeboxu a Naomie Harris pro mě podala uvěřitelnější a sympatičtější výkon v neprávem přehlíženém Collateral Beauty...6/10(23.2.2017)

 • - Mahershala Ali (Juan) a Janelle Monáe (Teresa) se společně objevili ve dvou filmech z roku 2016, které byly oba nominované na Oscara. Tím prvním bylo Moonlight, kde si společně zahráli pár, a druhým byla Skrytá čísla (2016), v nichž se společně také objevili v několika scénách. (hansel97)

 • - Scéna, ve které učí Juan malého Chirona plavat, je autentická. Mahershal Ali opravdu učil Alexe R. Hibberta plavat. Až do této scény Hibbert plavat neuměl. (monaMis)

 • - Filmovanie snímky začalo v októbri 2015 na viacerých miestach na juhu Floridy a trvalo celkovo 25 dní. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace