Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poté, co se střetli ve třídě, se Einstein (Johnny Flynn) zamiloval do tvrdohlavé Milevy Maricové. Jejich románek způsobí rozruch. (National Geographic)

Recenze (13)

darthvader77 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Těžce emocionální díl ukazujjící jak se Einstein se svou první ženou seznámil. Oba dva odlišní od svého okolí. Jedna kvůli svému pohlaví a postižení, druhý kvůli svojí všetečnosti a pohrdání vůči autoritám. Miluji jak genius jeho formátu přece jen měl obrovskou chybu toho brát ohled na své okolí speciálně, co se týče jeho milenky Marie. Naneštěstí to se zdá být prokletí geniů a buďme upřímní nejen nich. Druhá epizoda tak dosta často byla těžka vidět ať už kvůli Einsteinovu sobectví nebo kvůli flashbackům z Milevina dětství. Asi bych tak rád pochválil Michaela Mcelhattona za jeho vynikající výkon jako doktor Phillipe Lenard. Jak říkám lámalo srdce vidět komplikovanost Einsteonva a MIlevina vztahu, nevyhnutelný rozchod s Mariinou rodinou a i neustálá Albertova pýcha. Velice lidská epizoda, která byť spíše vztahovkou má stále své kouzlo. Za nejnesnesitelnější považuji scénu, kdy Albert používá konvičku, co mu poslala Marie, aby mu z ní nalila čaj MIleva. Krásně se v tom projevuje totální ignoranství toho člověka. Těžko říct, co člověka děsí více? Fakt, že něco takového někdo může udělat. A nebo fakt, že někdo něco takového udělá v podstatě nevědomě bez zlého úmyslu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá epizoda lehce, leč vcelku jednoznačně upřednostňuje JI - Milevu Maricovou. Přidržuje se přitom vyvzdorovaných studentských let Alberta Einsteina, aby si jen výjimečně - a letmo odskočila ještě dál do minulosti ... té neobyčejně talentované a stejně tak i cílevědomé a tvrdohlavé ženy, která se navzdory tehdy všeobecně platným pravidlům vetřela do světa mužů ... a nejspíš i proto si vydobila nezastupitelné místo v JEHO životě. ()

Reklama

Lukrecie 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Staráš se jen o sebe. Ty ses mě totiž ani nikdy nepokusil pochopit, jak musím tvrdě pracovat. Jak musím být vytrvalá, silná a chladná, abych měla sebemenší naději, že mě budou brát vážně. Abych získala aspoň špetku úcty, které se tobě dostává zcela automaticky bohužel jenom proto, že jsi muž." Mileva Marič ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá kapitola si již všímá pouze Einsteinových studentský let. Poukazuje na jeho sny, ideály i lásky, což se neobešlo bez mnohých problémů hlavně v očích profesorů. Děj si také hodně všímá osudu Milevy Maric, která měla ohromný talent na matematiku a fyziku, jenomže vlivem doby i přes to, že byla nadanou studentkou, u ní obzvlášť se to neobešlo bez problémů. A z historie již víme, že osud Alberta a Milevu spojí. Děj je atmosfericky naprosto stejný jako u předchozí kapitoly. Vyzařuje živostí, mladickým elánem a chutí mnohé dokázat. ()

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Bohužiaľ, druhý diel pokračuje v takom nastavení ako diel prvý a Enstein miesto svojej milovanej fyziky rieši romantické vášne. Strieda partnerky viac ako svoje fyzikálne teórie. Pritom prostredie univerzity si priam pýtalo zabŕdnuť do tajov štúdia oveľa viac. K fyzike len toľko, či tvorcovia išli iba po ohúrení diváka zahltiac ho spŕškou slov, nehladiac na vtedajšie fakty. Aspoňže sa už neskákalo v etapách Einsteinovho života. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama