Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Einstein upřednostňuje práci před rodinou a chce být blíž své nové lásce. Manželství se mu rozpadá, zatímco on se rozhodne dokázat svou teorii. (National Geographic)

Recenze (11)

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"If I'm not mistaken, it was Elsa who helped make arrangements for your move. Elsa is not a bad woman. They rarely are. And you must find a way to cope with that. As we all must. You may rage in moral superiority, as I did, you can sulk in futile silence, or you might find it more satisfying to allow yourself the same freedom. Don't you deserve to feel loved?" ()

darthvader77 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Omlouvám se Dolli. Chtěl jsem toho pro nás tolik Einsteinovo záletnictví udeřuje podruhé. A končí velmi tragickým loučením s dětmi, které je nakonec mnohem delší než kdokoliv mohl předpokládat. Myslím si, že Mileva je tragická postava, protože koneckonců jí do tohodle všeho dostal právě Albert a tak jsme definitivně s nedoceněnou matkou, která je navíc podváděna souhlasil. Stejně jako astronomova dějová linie v Rusku děsivé, co všechno dokáže zvorat válka ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Priemerná epizóda, ktorá je v závere ozvláštnená politickou situáciou v Rusku. Einsteina napádajú prevratné myšlienky, ktoré sú však predostrené iba v sekundách, zatiaľčo rodinné či milenecké problémy sú rozbabrávané v desiatkách minút. Navyše sa obe hlavné postavy (až príliš modernisticky) zdôverujú svojim známym aj s tými najsúkromnejšími vecami. Tvorcovia zjavne varia z vody a vytvárajú čoraz vyhrotenejšie vzťahy. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná si to jen namlouvám, ale kdykoli vyprávění o životě Alberta Einsteina upozadí různé časové roviny, jakoby maličko ztrácelo na atraktivitě. Nicméně JEHO osud je i tak dostatečně netradiční ... až výbušný - tím spíš, že nečekána-nezvána vstupuje na scénu První světová. Opravdu mu svým příchodem (jako vedlejšák při svém zavrženíhodném konání) zachránila renomé ? Ať tak či tak ... jak vidno, ani genialita vás nemusí ochránit před omyly - obzvláště pokud se ocitnete ve vleku touhy něco převratného dokázat. A zrovna tak nemůžete mít všechno - obzvláště pokud jste vedeni primárně egoistickými pohnutkami. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestá kapitola je ve znamení osudových změn. Albert se snaží prokázat svou teorii o lámání světelného paprsku vlivem gravitace. Bohužel je však vyhlášena válka s Ruskem, která má na vědeckou práci neblahý vliv. Do toho se jeho manželství dostává do krize při čemž se více sbližuje s Elzou. Dramatizace se zvyšuje a je dějově v rámci soukromého i pracovního života vyrovnaný a hodně nabírá na zajímavosti. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama