Bouřlivý mys (TV film)

Thunder Point

Útes búrok

Thriller

Velká Británie / Kanada, 1998, 95 min

Průměrná adaptace průměrného románu. Kufřík s hákovým křížem je tu jen záminka, aby se mohli řezat zlí hoši s jinými zlými hochy, občas do toho nějaký hodný hoch a jedna krásná (? - nejsem schopná posoudit) dívka. Akce tu zase moc není a přestože se děj částečně odehrává v Karibiku, tvůrci si ani neudělali delší služební cestu, aby natočili něco působivých kýčovitých záběrů. Takže jen za "agenta Coopera" protekční tři hvězdy.(20.3.2009)

• Malarkey

Ráčíte mi odpustit, když řeknu, že takováhle zhovadilost člověka dokáže ztrápit na hodně dlouhou dobu? Jenže je v ní jedna pravda. To co Hitler předtím nedokázal se v dnešní době docela hezky plní ne? Píšu tento komentář necelý týden po otevření naších hranic a zjišťuji, že už jsme jen jakási provincie, něčeho, co se nazývá Evropská unie. No, je to možná trošičku nadnesené, ale jestli ty papíry na Čtvrtou říši v tomhle filmu nespálili, tak mám strach co se bude dít dál. Bouřlivý mys zdá se být příběhově zajímavým zajiskřením v dobrodružném kořeně filmové kinematografie, ale když vidím jak tam Kyle MacLachlan máchá se zbraní a machruje na ženský, divím se, že je ještě v Americe relativně populární. Příběh hrozný, zpracování příšerný, jen ta myšlenka má v současnosti něco do sebe.(25.12.2007)

Občas trochu nelogické, každopádně trochu akčnější než Windsorský protokol. Ony i ty Higginsovy knížky budou asi pěkně zmatené a uměle natahované na co nejvíc stránek.(16.3.2012)

• movie

Zajímavé téma a výborný Kyle MacLachlan by si rozhodně zasloužili lepší zpracování, než se mu v děsné televizní režiie George Mihalky dostalo!(9.3.2003)

Nebylo to tak hrozné, jak jsem očekával. Režisér se snaží držet jakés takés tempo a k tomu budovat atmosféru. Středobodem všeho je jakýsi kufřík z druhé světové války, obsahující důležité dokumenty, kterých se snaží všichni zmocnit. Prý je to volné pokračování Windsorského protokolu, což jsem se dozvěděl až nyní. Nezbývá, než si to pustit v obráceném pořadí.(27.12.2017)

• - Kanadská společnost kameramanů nominovala Petera Benisona do kategorie Nejlepší kamera. (Terva)

• - Natočeno podle sejnojmenného románu Jacka Higginse. (Terva)

• - Natáčelo se na Barbadosu v Karibiku a v kanadské provincii Québec ve městě Montréal. (Terva)