Maxinožka

Animovaný

Francie / Belgie, 2017, 91 min

Bob Barlen, Cal Brunker

Puggy

Malý strapatý chlapec sa vydá po stopách svojho otčíma, lenže na toho má zálusk aj vlasový priemysel. Prečo ? No, lebo je Yeti, má tie správne gény a plešatí ľudia zas komplex. Takže to by sme mali zápletku. Čo hodnotím okrem fajnovej hudby a dobrej animácie pozitívne je malý výskyt trápnych vtípkov. Tých je sotva 5 % z celej minutáže, kedy sa spomínajú facebooky, robia selfíčka či mužské plemená prezliekajú do ženských šiat. Francúzi našťastie poznajú mieru, takže sa neuchyľujú do prízemného uprdeného humoru, ba občas si nájdu chvíľku na roztomilú scénku, alebo utrúsia vtipnú hlášku. Slovenský dabing zas prekvapí použitým vulgarizmom ("Nechci ma nasrať!“) a ľudovou pesničkou o Dedinke v údolí akú si za volantom spieval veselý kamionista :)(26.9.2017)

Šla jsem na film s dcerou, které se líbil, ale žádná "pecka" to nebyla :) Občas jsem se zasmála, občas nudila,...zlatá střední cesta. Co mě hodně zaujalo byla animace. Ještě jsem snad neviděla animák s tak realistickou animací.(12.11.2017)

Z momentální nabídky filmů pro děti tohle "vypadlo" jako nejlepší volba. Byl jsem se svým tříletým synem a dobře jsme se bavili. Není to žádný zázrak, ale ani průšvih. Prostě průměrný animák. Co se mi líbilo, bylo do detailu dobře provedené chování postav, jakoby to byli reální lidé (všechny emoce, reakce, super). Naopak mi vadil ten táta, kterej se choval jako strašnej looser (pochopitelně mi to vadilo, když jsem sám táta :) ), ale na druhou stranu takhle to prostě do toho děje muselo zapadat. Není to žádné Zootropolis ani Auta, ale je to v pohodě.(17.11.2017)

Stmívaní aka Zohan Kadeřník. Báječná hudba, vynikající animace. Povedený film.(18.11.2017)

Vynikající příběh, dojemný i vtipný. Byl s námi v kině i tříletý synovec a dokonce i on to se zaujetím sledoval, animace a střih jsou špička.(12.11.2017)

• Sashmen13

Nu, mělo mě varovat když jsem z jmen tvůrců nic nepoznával, chápu, že díla pro děti nemusí být nic úplně extra, ale myslím, že by to šlo lépe. Největší problém filmu bych viděl v rychlosti jakou kráčí, než se stihneme seznámit s Adamem (zase outsider, jak jinak, kterého ovšem má ráda nějaká holka, kritické info!), tak příběh se už dávno posune pryč. Spálí se trocha lesa a zvířata už chtějí jít pryč. Týpek vykládá jak jíst zvířata je problém, jak to teda řeší medvěd? Lovci, které máme od začátku nenávidět (zvířata jsou hloupější, proto je můžeme zabíjet). Musím se ztotožnit s hlavním záporákem, ztráta vlasů je absolutní zlo a neváhal bych kvůli němu umučit/zavraždit třeba celou rodinu, hlavně ať mám kvalitní porost. Zajímalo by mě, jak verboval ochranku, že všichni měli tupé, možná to bylo v pracovní smlouvě... Nuda (indická podpora byla fun, ale zase, top secret zabezpečení a oni tam hodí tohle) + sneaky assasin datel byl good: )(19.11.2017)

Zašli jsme docela neplánovaně s pětiletým synkem. Žádný jiný animák nebyl zrovna v nabídce, trailer vypadal slušně, jen zdejší hodnocení mě trošku odrazovalo, ale nakonec jsem nelitoval. Přišlo mě to akorát vyvážený, aby to bavilo mě i syna. Animace velmi slušná, příběh teda trošku přitaženej za vlasy, ale je to přece pro děti a když se ohlédnu zpět, tak jsem se tu hodinku a půl v kině dobře bavil a syn též, takže vlastně nakonec velmi příjemné překvapení.(20.11.2017)