Reklama

Reklama

Nepřátelé

  • USA Hostiles (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

V drsném příběhu z Divokého západu hraje Christian Bale amerického důstojníka, který k smrti nenávidí indiány. Před odchodem do výslužby dostane poslední úkol, eskortovat indiánského náčelníka zpátky do rezervace v Montaně. Doprovází ho s malou jednotkou vojáků napříč územím, které je ovládáno nepřátelskými kmeny Komančů. Ke skupině se připojí mladá vdova, jejíž rodina byla vyvražděna během přepadení. Baleův problematický hrdina se v těžkých situacích učí respektovat odlišnou rasu, kterou doposud nenáviděl. (ČSFD)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (409)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Western, který se zaměřuje převážně na postavy, než příběh nebo akci. Pokud divák čeká klasické westernové přestřelky, film ho zřejmě unudí, protože jich je naprosté minimum. Film jde jinou cestou a přestože je jeho tempo možná až příliš pomalé, určitě stojí za vidění, protože vykreslení postav je výborné, stejně jako celé herecké osazenstvo a to bez výjimky. Jen je nutné mít na takový film náladu, protože se jedná o ten typ filmu, na který se nekouká z nudy. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Na to, jak hloubavě film rozebírá pocity všech postav, docela podcenil důležitost vykreslení pro expozici příběhu klíčového zblížení Baleovy postavy s náčelníkem. Za což možná může finalní střih, který měl zkrácením stopáže snímek udělat přistupnější širšímu publiku. Z první třetiny bych udělal první polovinu a stopáž natáhl na 150 minut. Hostiles jsou totiž natolik vtahující, emocionální a psychologicky i myšlenkově angažující, že se mohli stát (anti)westernem desetiletí, který dané fucked-up období americké historie zobrazuje nejvýstižněji ze všech žánrových btratříčků. Kazdá jejich minuta je intenzivní testament o ztrátách, trápení a smutku. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Áčkově vystavěný, příkladně obsazený a nasnímaný (téměř) antiwesternový počin, který má v sobě něco, co jej odlišuje od desítek spřízněných počinů. Vzdor své anti-kompaktnosti. Scott Cooper určitě nechtěl natočit idylické historické drama, co má jednoznačné hrdiny a indiány, co jsou jednorozměrně ctnostní jako z "mayovek". Podařilo se mu před diváky přivést kontroverzního kapitána americké armády, jehož negativní a nenávistný postoj k rudochům se postupně začíná měnit. V podání Christiana Balea je to uvěřitelné. Jeho kreace je pozoruhodná a zahání občasnou rozvleklost, která do filmu prosakuje vlivem kolísavého a pomalého tempa. Film má přes dvě hodiny, děj je často rozdrolený a má téměř epizodní ráz. Oproti tomu Cooper líčí charaktery postav neotřelou formou a zbytek osazenstva dodává ději glanc - je to hlavně přitažlivá Rosamund Pike, která oplývá dobovým sexappealem, i když se se zmasakrováním své rodiny vyrovnává dost snadno, je to i Ben Foster a jeho tajemná aura ničemy a také důstojný Wes Studi, jehož indiánský náčelník jakoby vypadl z tehdejších dob. Akční složka je syrová, určitě bych uvítal její hojnější počet. Když došlo na přestřelky, film vykazoval formu. Úvodní masakr je celkem krutý pro citlivější diváky. Velkým plusem filmu je kamera. Ta denní i noční scenérie míchá s úchvatnou vizuálností, načež je smůla, že její kvalitní práci neocení divák v kinech, kterým se film u nás vyhnul. Dvouhodinový dobrodružný epos přináší kvalitní zážitek, který určitě podporuje skvělá herecká parta na čele s Balem. Scott Cooper je režisér, co tak úplně nevychází ze stínu svých slavných kolegů, má ale režijní schopnosti, co předčí nekompaktní a neprokrvený scénář, takže vydat se s ním a jeho štábem do prérie je docela fajn. A 99% děje v exteriérech je rarita. 8/10 ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Indianobijec kapitán Blocker musí zaistiť bezpečný prevoz chorého čejenského náčelníka a jeho rodiny. Rasizmom pokrivený charakter považuje rozkaz za ponižujúci. Avšak stretnutie so ženou, ktorej vyvraždia rodinu a následné nebezpečenstvo začnú meniť jeho postoje... Perfektne vystavaný príbeh si užíva každú minútku, pomalé tempo dáva vyznieť každej scéne, charaktery sa posúvajú, ich motivácia je logická. Brilantná réžia, kamera a úsporná hudba dodávajú silu a nevšednosť filmu. Herecké obsadenie je skvelé, predsa len treba povedať, že Christian Bale exceluje. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Koňská dávka westernové deprese. Nabízí se srovnání s nedávným přehypovaným Bone Tomahawk - který na ukazování ukrutnosti divokého západu šel skrze brakovou brutalitu a lacinou šokantnost. Hostiles nic takového nepotřebuje, jde mnohem víc do hloubky, zaryje se pod kůži oduševnělým vyprávěním o nečernobílých charakterech v nečernobílém světě. I minimalistické prostředky stačí, pár vynikajících herců a krajina... a všudypřítomný pach smrti, jizev na duši, dávných křivd a možná snad i nějaké naděje, že to jednou skončí. Třeba kulkou do hlavy. 8/10 ()

Galerie (36)

Zajímavosti (10)

  • Postava desiatnika Woodsona (Jonathan Majors), je, samozrejme, historicky nepresná. Afroamerickí vojaci bývali v samostatných regimentoch, kde boli všetci až na vyššie hodnosti čiernej pleti. Vo filme je Woodson v štandardnom regimente s bielymi vojakmi. (Real Tom Hardy)
  • V roku 1982 oba kmene, Cheyenne a Comanche, boli už po vojne, čo sa týka aj medzikmeňových konfliktov aj konfliktov voči belochom. (Real Tom Hardy)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Reklama

Reklama