VOD (1)

Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Trailer 1

silentname

"Hostiles" môžem skutočne ohodnotiť pozitívne. Myslím si, že ide o veľmi dobre napísaný, veľmi dobre zahraný film, no hlavne si myslím, že jeho posolstvo z neho dokáže na človeka zatlačiť. Najmä na konci. Pretože bez toho, aby som niečo spoiloval si myslím, že záverečná metafora filmu je spracovaná dobre. Kto sú skutoční zloduchovia? Reálne sme všetci rovnakí. Len niektorí si berieme určité veci osobne. Je to samozrejme pochopiteľné, no cez dobrodružstvo, boje a veľmi dobre spracované dialógy sa dokáže aj kapitán, ktorý pociťuje voči pôvodným obyvateľom absolútnu nenávisť môže niečo naučiť a ku koncu cesty sa jeho myšlienky môžu otočiť úplne iným smerom. Okrem toho som to už myslím spomínal pri viacerých filmoch, ale tu je to obzvlášť dôležité povedať, nie som veľmi veľkým fanúšikom dejín Ameriky. Myslím si, že narobili obrovskú dávku paseky, potrebovali si spracovať svoju vlastnú anarchiu a tak si rabovali panenskú pôdu bez toho, aby im ktokoľvek mohol povedať čokoľvek. Lebo si mohli zabrať niečo, kde ešte ich noha nevstúpila. Takže si môžu robiť čo chcú. A mne to príde úprimne tak odporné, že sa nedokážem cez to preniesť. Krajina kde rasizmus bol vítaný, kde všetko bolo dovolená a bola tam tá skutočná otrokárska sloboda ešte poriadne dlho. Neviem. Skutočne sa neviem cez tieto veci preniesť, lebo dejiny Ameriky mi ukázali, že všetko čo už bolo zakázané si našlo chodníky ako byť zase dovolené. Ak ste boli v Zemi, kde žiadne pravidlá neplatili. Ale to som sa už trošku rozkecal. Pochválim ešte výkony Christiana Bala a Rosamund Pike. Obaja boli skvelí. A myslím si, že všetko čo sa vo filme udeje stojí za to. Najmä asi posledný dialóg medzi náčelníkom a kapitánom. To má hodne do seba. Film odporúčam vidieť. Hodnotenie: A- ()

Mr.Apache

Těžko hodnotit. Byl to asi nejlepší (skutečný) western za posledních dvacet let, pokud mi něco zásadního neuniklo. I tak to ale mělo mouchy, stejně jako jasně pětihvězdičkové pasáže. Neseděla mi hlavně scéna usmíření rudobijce a starého náčelníka - příliš chtěná a křečovitá. A nějak moc mě (na rozdíl od Stanislava_H) nevzal ani ten poslední záběr. Jinak to bylo až do rychlého konce komančské bandy naprosto výborné. Pak to nabralo až příliš psychologický ponor, který mi opět moc neseděl, a ze kterého se filmu už nepodařilo až na pár nadechnutí úspěšně vynořit. Závěrečná přestřelka na indiánském pohřebišti, ač byla moc fajn, to u mě na ty čtyři hvězdičky bohužel nevytáhla. Ale bylo to velice těsné. ()

HOCKEYKA

Fantázia.Pre vás, priatelia moji, ktorí ste tento skvost ešte nevideli a možno ste okolo neho roky len krúžili (tak,ako ja), mám naozaj len jednu vetu-pozrite si ho.Ja sa musím za to, že som si film konečne pozrela,  poďakovať Chalametovi, oci mal len jedninú hovorenú repliku a kým som sa stihla spamätať, už som si z tváre utierala slzy.(ak je toto spojler, ospravedlňujem sa). Všetko od dokonalého,  tomto prípade skôr výrazového hrania Christiana Balea, cez vedľajšie postavy vrátane Indiánov, nádhernú kameru, až po samotnú myšlienku, to všetko tento film má.Viem, že tu neprezentujem žiadnu novinku, ale keďže zo všetkých mojich priateľov na Čsfd to videlo len asi 20 ľudí, prišlo mi vhodné na neho trošku poukázať. ()

Filmmaniak

Čistokrevný drsný western s vtahujícím a skvěle napsaným dějem, fantastickou režií a bravurními herci - zvěsti o životním výkonu Christiana Balea nelhaly, i když je diskutabilní, jestli je to výkon nejlepší (rozhodně je ale v top 3 a je úžasné Balea vidět, jak skvěle hraje očima, obočím, vráskami na čele i knírem). O nejlepší výkon Rosamund Pike jde již ale bez pochyby. Její tragická postava v sobě snoubí ženskou křehkost i sílu a odhodlání, Baleův hrdina je zas o nic méně tragickým válečníkem, kterému v nelítostném prostředí postupně docházejí přátelé-spolubojovníci. Snímek přetékající silnými a závažnými tématy od polemiky o násilí, lidské povaze a morálce a tíze svědomí po rozdíly mezi vražděním kvůli rozkazu a vražděním obecně. Majestátní atmosféra, emoce, bravurně napsané postavy, dokonalá práce s motivy, poslední čtyři minuty možná moc sladké, ale vlastně logické. Nejsou indiáni jako indiáni. Velká pecka. ()

Big Bear

Jo. Asi stárnu. Už je to jasný. Předevčírem jsem nasolil 5 * halucinoidnímu muzikálu Xanadu z osmdesátek a včera jsem si chrochtal u westernu, žánru u mně spíše opomíjenému. Ba co víc, dostal jsem chuť na další. Jsou to ale westerny hlavně ty modernější co mně dokážou zaujmout. Nikdy však neříkej nikdy. Abych se tu za půl roku nerozplýval nad J. Waynem s kolťáky zavěšenými proklatě nízko... :-) ! Tahle věc mně bavila. Ono totiž hned od prvních minut divák pochopí, že to nebude žádná romantika od Pilcherové. Začátek začne slušným masakrem a ačkoliv divák tak nějak bere útočníky jako vetřelce, bohužel vetřelci byli spíše ti napadení a útočníci jen ,,čistili'' ve svém marném boji svoje území. Divákův spravedlivý hněv ale samozřejmě padne na jejich bedra. Obsadit do hlavní role Ch. Bale byla skvělá volba a tyhle role mu sednou jako ulité. Já vůbec nechápu účast takovéhoto herce v těch šílenostech od Marvela... Tady svého vyhořelého kapitána ve kterém ale někde tam hluboko dole zůstaly jiskérky soucitu i touhy po normálním životě zahrál naprosto skvěle. Pouť to byla zdlouhavá, ale doba to byla šílená a tak o ,,dobrodružné'' zápletky na cestě není nouze a divák se nenudí. Jak krutý svět to byl si u filmu uvědomíte mnohokrát. Stačí se podívat na osud farmářovy ženy. Ještě před 120 lety jste tam v USA mohli každý den zahynout naprosto roztodivnými způsoby a nešlo by o nehody, nebo vlastní zavinění své smrti. To je ostatně patrno i na eskortující skupině přičemž raději dále nebudu nic psát abych zbytečně nevyzrazoval obsah. A když jste byli u cíle, k čemu vám byla nějaká lejstra vlády sedící kdesi daleko za kopci a prériemi... Jak zpívali Greenhorns... ,,Pravdu má jenom bouchačka'' ! Leckoho tu závěr naštval. Také jsem byl zvědav, ale řeknu vám... byl jsem nakonec rád. Přál jsem mu to. Dávám tedy za 5 skalpů a jsem moc spokojen ! * * * * * ()

• Postava desiatnika Woodsona (Jonathan Majors), je, samozrejme, historicky nepresná. Afroamerickí vojaci bývali v samostatných regimentoch, kde boli všetci až na vyššie hodnosti čiernej pleti. Vo filme je Woodson v štandardnom regimente s bielymi vojakmi. (Real Tom Hardy)
  • V roku 1982 oba kmene, Cheyenne a Comanche, boli už po vojne, čo sa týka aj medzikmeňových konfliktov aj konfliktov voči belochom. (Real Tom Hardy)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)