V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (Cinemart)

Plaque

Dokonalá rozprávka s darkness prvkami a originálnou myšlienkou, že jeden z milencov nebude, hold, zrovna tak celkom človek. Trochu mi to pripomína, ako sa kedysi všetci pohoršovali nad bozkami dvoch chlapov na plátne a dnes je to normálka. Možno Del Toro konečne pomohol preraziť novému prúdu, kde budeme sledovať medzidruhovú lásku bez pridaného odvádzania pozornosti vo forme útoku na veľký strom v strede Pandory. Shannon je bombový a jeho bezohľadná drsnosť je úplne dokonalá. Mňa maestro Del Toro nesklamal a skvele som sa bavil. ()

matolos1

Krásne sblíženie sa dvoch osôb, ktorá ani jedna z nich nedokáže rozprávať. Skvelá retro atmosféra, s paradným osvetlením a prostredím. Nádherný vizuál príšery, o ktorej chcete vedieť len viac a viac. Roztomilo poňatý príbeh o láske a jej nástrahách. Všetky tieto veci sú tu krásne načrtnuté. Ani jedna z nich ale pre mňa nebolo v žiadnom kľúčovom okamihu filmu úderná. Jednoduchý dôvod. Guillermo je asi pravdepodobne tiež značne ovplyvnený dnešnou dobou a nešlo mu nejak zabudnúť na tie všetky -neger-gay-rus-špión- narážky, ktoré sa tiahnu počas filmu. Z toho sa potom aj stáva tento film poňatý úplne v dvoch odlišných dejových rovinách, ktoré za žiadnu cenu sa nevedia zharmonizovať. Ani na konci. Nebyť tohto menšieho zmätku, dávam 5*. ()

Aywes

Torův styl stále funguje. Atmosféricky nostalgická podívaná má stále své kouzlo. I když se jedná o netradiční romanťárnu, tak to vlastně není až tak špatné. Bavila mě především atmosféra a celkové zasazení do studené války. Několik pár pěkných vtípků kontrastuje s celkovým scénářem převážně díky skvěle vybranému soundtracku. Co se týče hlavního poselství, tak se jedná o klasickou lásku, která přesahuje hranice lidství. Problémem je, že je to tak nějak vše. Postavy nejsou dostatečně rozpracovány a tak je Vám vlastně celkem buřt, jak to dopadne. Nedokážu však odhadnout, jestli se z daného tématu nedalo vykutat víc. Toro stále funguje, ale pomaličku ztrácí na síle. Špatný to ale není. Pokud máte náladu na netradiční romanťák s jedinečnou atmosférou, tak asi v poho. Já mám smíšené pocity. ()

Sakulnikov

Je tam spousta dobrého - od atmosféry přes herectví až k hudbě - jen po shlédnutí ve mě zůstal sice dobrý pocit, ale bez touhy film vidět znova. Podnětné komentáře: Radek99 a Gilmour93 ()

dudo24

Vôbec nie som spokojný. Film je zaujímavý, to mu nechám. Nič sa v ňom ale dokopy nedeje, má dlhé nudné pasáže a ani vývoj celého vzťahu hlavných postáv mi neprišiel nejako úchvatne zvládnutý. Hawkins a Shannon to zahrali dobre. Celý film je ale taký nijaký. Plus dávam za dobové kulisy a rekvizity. ()

eMeMko

Velké očekávání a obrovský hype (i vzhledem k Oscarovým nominacím a posléze několika vítězstvím) bylo částečně naplněno. Tento snímek mi mírně připomínal Faunův labyrint, ačkoliv zde byla pohádková stránka více upozaděna. Vizuál však zůstal zachován a tak jsem se opět dočkal filmu, kde makeup a latexové oblexy stále vítězí nad CGI (pořád musím přemýšlet nad tím, jak by asi vypadal jeho Hobit). Příběh je velmi jednoduchý, předvídatelný, ale rozhodně ani chvíli nenudí, čemuž napomáhá nejen kvalitní hudební a vizuální stránka, ale především herecké výkony. Klasika je samozřejmě Doug Jones, který vždy, když vklouzne do nějakého monster obleku, cítí se v něm jako doma. Duo Sally Hawkins a Richard Jenkins bylo naprosto dokonalé a obě tyto "obyčejné" postavy se navzájem doplňovaly. Vrcholem všeho byl ale naprosto šílený, odporný a perfektní Michael Shannon, jenž si roli totálního záporáka očividně velmi užíval. Finální hodnocení: Povedený snímek, který má své slabé momenty, ale ve výsledku funguje. ()

Oxyk

Tak takovouhle bizárnost jsem opravdu, ale opravdu dlouho neviděl. Bože, brrr, mám teď velmi silné problémy s usínáním. Asi mají dnešní 40tnice velmi silně překroucené fantasie o sexu, když se jim líbí koukat na ženskou, co przní příšeru. srsly ()

Maxa123

Pane jo. Nechápu jak tohle mohlo vyhrát Oscara v konkurenci Tří Billboardů. To mi mozek nebere. První hodina filmu se mi opravdu vlekla a uvažoval jsem mezi odpadem a 1 hvězdou. Díky bohu se to v druhé polovině o hodně zlepšilo, především díky tomu že se tam aspoň něco dělo. Kolem tak 1:50 jsem se rozhodoval zda 2 nebo 3 hvězdy, ale konec je taková fraška že 3 si to opravdu nezaslouží. Ale rád hledám pozitiva a pár z nich bych našel, všichni Sověti byli zdárně postříleni a nakonec přeci jen dobro zvítězilo, přičemž i ta romantika tam nakonec byla. ()

Vasyl

Guillermo kurva! U toho minulýho špatnýho filmu jsem ti psal, že máš jít makat na třetím Hellboyovi. Abe Sapien je sice taky sympaťák, pořád má rád vajíčka, ale bez Červenýho to nefunguje. Jen Shannon je boží, takovej správně přirozenej hnusák. ()

Spielbergo odpad!

Kdyby rovnou přiznal, že chce vlastní film pro Abe Sapiena z Hellboye, udělal by pro film líp. Ale to by mu holt Akademie nelíbala prdel a nenarvala mu do ní slintajíc 4 oskary (WTF?!?). Dokonce i ty vajíčka... No dobře. Ale ten příběh? To jako fakt? To bych čekal od béčka z 90. let, ale od oskarového filmu? Zlý generál a ještě zlejší vládní agent? Hodní vědci a ještě hodnější uklízečka? Jasně, proč ne, prdneme do toho kozy s bobrem hned ve 4. minutě, abychom ukázali, že se toho nebojíme a aby aspoň půlka publika neutekla hned. Po půlhodině tam vrzneme šukačku, aby si to náhodou ještě zbytek nerozmyslel. Zapomněli jsme na něco? Jooo, aha, ještě hodná tlustá černoška, která se postaví svému budižkničemu-manželovi. A pak už můžeme společně na lobotomii, protože tohle jinak nedáme. Au au au, tohle opravdu bolelo... ()

jack_scott

Originální film...jakkoliv ten x let starej úplně originál jsem neviděl a asi ani nechci. Herecky zahrané i provedené je to hezky. Obzvláště v podání M. Shannona, kterej je opravdu libovej. ALE - je to až moc romantické a málo temné, levičácké del Torovo pojetí to taky nemálo sráží...no, 69% max, víc nedám. *** a půl. ()

harycek

Nějak mi nedošlo proč "toto" dostalo Oskara!? dlouhé , unylé a vcelku i nudné , pouze herci jsou dobří!!!Také moc romantiky!?!? ()

Raphaell

Strašně hezky natočené nic. Do půlky mě hodně bavil jak scénář tak Guillermova režie, jenže pak mi došlo, že už nic zásadního nepřijde. A tak jsem stejně jako před lety zklamaný, ale o trocho méně, protože jsem žádné překvapení nečekal. Je to taková pěkná pohádka o ničem, takový drsnější E.T. Dobré byly odkazy na rasismus a homo-fobii, ale bohužel nic přelomového. Zkrátka velký mínus za absenci nějaké větší myšlenky. ()

njd29

kombinacia dvoch filmov...z hellboya vodna prisera a 50odtienov nes.katelnej panny....sa rovna nuda....a nazov filmu sa ma volat 50odtienov vody :) velke sklamanie... ()

papuchalk

Akademie se už dočista zbláznila. Takhle povrchní film jsem už dlouho neviděl. Sice kromě hlavního příběhu jsou tam nakousnutý i určitý sociální témata, ale klouže to strašně po povrchu a nijak to ten film nemění ani neposouvá. Ve většině jiných filmech jsou ta témata zpracovaná líp. Hlavní postava dostala strašně málo prostoru. Nejvíc jsem se o něm dozvěděl z promo textu distributora, což je asi špatně mám takovej pocit. Ostatní postavy jsou strašně transparentní, a mají danou roli až komiksově zjednodušeně. Retro zde nemá význam, je to jen takové pozlátko. Do hodnocení úplně vynechávám úlety jako třeba: sex s žabákem, který právě ukousl hlavu vaší milovaný kočičce. Ať hledám jak hledám, nenacházím nic co by stálo za lepší hodnocení. ()

CallenG

Filmařsky a herecky skvělé, je to ten druh filmu který má určité kouzlo a jen tak na něj nezapomenete, ale nevidím žádný důvod ho vidět znovu, to ale mám u všech del Torových filmů, ale zhlédnout se musí. ()

Karlos8

Nedokážu vidět tvůj obrys Vidím tě všude kolem Tvá přítomnost plné mé oři tvou láskou Těší to mé srdce Neboť ty jsi všude. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)