Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Jinny

Ne. Conan je maso, Legenda krásná pohádka, Exculibur atmosférický, LOTR epos plný skvělých obrazů... ale co je Willow? Pár dobrých vtipů, pár dobrých nápadů a pak moře a moře klišé. Já miluju fantasy a pohádky, jasné? A už Tolkien tvrdil, že pohádky nutně nemusí být hloupé, schématické a rozhodně nemusí být jenom pro děti. Takže ve srovnání s Willow - ještě nějaké stížnosti ohledně klišé Harryho Pottera? ()

pakobylka

Vitální, živelné a svéhlavé, tudíž i maličko neukázněné ... a především velice vynalézavé pohádkové dobrodružství, které by mohlo (kdyby chtělo) s přehledem hodit pomyslnou rukavici nemístně namyšlenému 21. století, které se tak rádo samolibě zhlíží ve svých technologických možnostech a přitom zapomíná, že podstata dobrého příběhu nespočívá v digitálních efektech. Nicméně ... vyprávění nemá potřebu sobě či komukoli jinému něco dokazovat. Je cele oddáno svým hrdinům (těm kladným, pochopitelně), sdílí s nimi jejich osudy - a jeho myšlenky, činy i emoce jsou upřímné. Jeho triky mají (s ohledem na dobu vzniku) velice solidní úroveň, účinkují v něm opravdoví malí lidé - liliputáni ... a taky ŽIVÁ NEFALŠOVANÁ ZVÍŘÁTKA, což se v dnešní době už jen tak nevidí. Poctivé 4* mu tak patří plným právem. ()

Ruut

Update 2018: Tempo kolísá a určitě by to šlo lépe. i tak je znát skvělá práce se skutečnými rekvizitami a lidmi a jako pohádka Willow bez problému obstojí i teď -------- Když jsem byl malý tak jsem na to koukal s otevřenou pusou. Ted jsem Willow viděl znova a místo nějakého nostalgického hodnocení dávám 5 hvězdiček za nesporné kvality. Hodně se tu v komentářích máchá tím že triky tohoto filmu dnes už ničím neochromí. No a co! Vždyt vznikl zhruba před dvaceti lety. Žádný trikový film osmdesátých let už dnes triky neochromí. Přesto Willow v klidu strčí do kapsy většinu dnešních trikových filmů. A myslím že daleko důležitější je snad příběh. Willow rozhodně není film přímo pro děti. Už jen ten úvod. Po tom co nějaká služebná zachrání mimino a tak tak jej stihne poslat po vodě vstříc osudu, tak je nemilosrdně roztrhána v záběru vlky. V celém filmu je strašně moc hororových rekvizit, např. rozkládající se mrtvoly odsouzenců v klecích zavěšených na stromech podél cest. Příběh je prostinký ale zato nabízí téměř nepřetržitou akci. Další kladné hodnocení přidává fakt že trpaslíky tu hrají skuteční lidští trpaslíci, kteří sice nevypadají tak hezky jako Frodo a různí digitální pidižvíci, ale je to zase mnohem osobnější a příběh se stává více uvěřitelnějším. Val Kilmer si vychutnává postavu nezodpovědného zlodějíčka, jenž se časem promění v sympatického a zodpovědného ochránce. Celkově hodnotím Willow jako velice podařený a jako jeden ze základních stavebních kamenů fantasy. ()

Allien.9

Můj dětský předchůdce "Pána prstenů".:-) Překvapuje mě, jak složité je najít mezi mými vrstevníky někoho, kdo by "Willowa" viděl, a přitom se jedná o typickou osmdesátkovou fantasy. Svižnou, vtipnou, občas trochu trhlou, ale hezkou a milou (částečně i kvůli Davisovi a Kilmerovi). O to víc mě mrzí to přehnaně nízké hodnocení balancující mezi červenou a modrou. :-( ()

monolog

Willow určitě není to, co by dnešního zmlsaného diváka kdovíjak zaujalo. Skutečně malý pidimužíček se zakrslýma rukama a nohama a příliš velkýma dlaněma a hlavou nemá na krásu počítačově zmenšeného Elijaha Wooda ani co by se za nehet vešlo. Ale možná právě proto je to mnohem lepší film, protože si na žádnou velkolepost nehraje a ani co se týká triků není megalomanským "nářezem" schopným konkurovat výtvoru Petera Jacksona. Příběh je klasická cesta skupiny odpadlíků za nějakým posláním. Ale samotné ztvárnění využívá spíše realističtějších prostředí temnějších a depresivnějších krajin, než je malebný prales Nového Zélandu. A tedy přestože triky ani známými tvářemi nebo rozpočtem to nedosahuje Pána prstenů, podle mě je to mnohem lepší, jak on. Jako příklad uvedu třeba vlastní mámu, tady si zapamatovala i o čem to je, zatímco u PP usínala a nedodívala se ani na první díl. Neboli, tohle má i něco víc, než jen patos, triky a dokument o přírodě, má to lidský rozměr, lidství. Postavy jsou jako skuteční lidé, nejen bezduchý hrdinský stvoření, kerý prostě musí konat takhle, protože takhle by jednali hrdinové a ne obyčejní lidé. Mimochodem byl tento film původně plánován jako trilogie, podle úspěchu. Ten se ale nedostavil a tak zůstalo jen u tohoto dílu. Ale třeba až někdy tvůrci nebudou vědět, do čeho píchnout, nebudou vědět co by, tak šáhnou do šuflíku a vytáhnou možná druhý díl. Dejme se překvapit. ()

• Černá květina je ve skutečnosti obyčejná vanilka. (Karlos80)
  • Celou vesnici skřítků hrála početná rodina liliputánů (ke zmenšení nebylo využito žádných triků). (Jacinda)

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)