Snídaňový klub

Scénografie:

John W. Corso

Kostýmy:

Marilyn Vance

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Pět středoškoláků - sportovec, princezna, lhářka, šprt a gauner jsou v sobotu na 9 hodin po škole. A kromě trestu psaní eseje je čeká poznávání sebe sama, což skončí kamarádstvím i láskou. Mne to nicméně patřičně nezasáhlo... Trailer: http://www.csfd.cz/film/4573-snidanovy-klub/videa/(14.10.2012)

Hmm co k tomu říct? Perfektní bomba. Tady se superlativy rozhodně šetřit nemusí. Asi jeden z nejlepších filmů Johna Hughese, i když je fakt, že jsou všechny výborné a hodně, ale přece jen, tohle je něco...něco...nevím, prostě vám to v paměti zůstane napořád. K filmu mě dovedly hned tři věci. Za prvé, se o něm mluvilo v Pitch perfect, za druhé jsem zjistila, že to natočil režisér Sixteen candles (tehdy jsem Hughese ještě neznala, teď už jsem viděla většinu jeho filmů a zařadil se do mé topky), a taky to někdo doporučoval tady na diskuzi. A jsem ráda, že jsem k fimu byla takto dovedena. Nezapomenutelný zážitek a rozhodně ho v budoucnu uvidím ještě několikrát. John Hughes se prostě dokázal vžít do puberťáků respektive středoškoláků a dokonale vystihnout jejich charaktery, myšlení, pocity. Bravo!(3.3.2013)

Tento v Amerike kultový, u nás prakticky neznámy, film sa mi dostal do rúk náhodou a to 23 rokov od jeho vzniku. A ani neviem presne, čím ma tak dostal. Nostalgiou to zrejme nebude, kedže som 80. roky zažila len v plienkach. Ikeď možno práve tým, že by som rada zažila časy, keď na natočenie filmu pre teens a o teens nepotrebovali tvorcovia kopu fekálneho humoru a zmienku o sexe v každej druhej vete. Tento film je zábavny a zároveň aj vážny a dojemný. Pätica hrdinov si postupne uvedomí, že toho majú spoločného viac, ako si pôvodne mysleli. Z hercov trochu vyčnieva Judd Nelson, ale perfektní su všetci. No a k tomu nám hrá pecka od Simple Minds - Dont you forget about me. Neprávom opomínaný film.(26.5.2008)

- Well everyones homelife is unsatisfying. If it wasn't, people would live with their parents forever. ---- Ten film je třeba vidět několikrát (já to udělal mnohokrát), abyste mohli plně pochopit vše, co se tam děje, protože všechno stojí a padá s herectvím protagonistů, a tím jak všechny možné náznaky a drobnosti (tak opravdu vychytaného scénáře) předvedou. Všemožné pózy, do kterých se staví, všechny tajné pohledy a to, že dokázali svým postavám vtělit i minulost, tedy že to není jen jedna místnost a pětice poškoláků, ale že jejich příběh se odehrával i předtím, že je minulost spojuje dohromady a že mají něco společného. A Judd Nelson je boží!(16.8.2015)

Za shlédnutí tohoto filmu mohla především zvědavost. Jak jinak, že? Chtěla jsem prostě vidět, co na tom filmu všichni mají. Pak tu byl ještě jeden velmi prostý důvod. Několikrát jsem na něj narazila v jiných filmech, kde ho nějakým způsobem citovali nebo pouštěli krátké ukázky. Studenti jsou vybráni přesně tak, aby bylo možné se alespoň s jedním nebo třeba se všemi stotožnit nebo s nimi sympatizovat. Škoda jen, že ty jejich charaktery jsou jako z nějaké škatulky, přesně definované. Sáhnu pro určitý chrakter a vytáhnu studenta. Nejsympatičtějí mi byl ten grázl, co si ze své image udělal obranou zeď. Bohužel jsem tady nenašla nic zajímavého nebo neobyčejného, co by nějak převyšovalo ostatní filmy o studentech. Takže, ten kult mě nějak minul.(25.2.2013)

• - Scéna, ve které sedí postavy v kruhu na zemi a vyprávějí si, proč jsou po škole, je kompletní improvizací, kterou nakázal režisér. (Othello)

• - Celý film režisér s herci nejdříve několikrát vyzkoušel. Po úspěchu, který se zákonitě dostavil, byl režisér osloven s nabídkou sepsání scénáře pro divadelní hru, kterou by mohli předvádět středoškoláci. (HellFire)

• - Nicolas Cage byl zvažován do role Johna Bendera, ale produkce si ho nemohla dovolit. (Karlos80)