Snídaňový klub

Scénografie:

John W. Corso

Kostýmy:

Marilyn Vance

Zcela určitě jeden z nejlepších filmů o středoškolácích. Divadelně rozehrávané dialogy, které divákovi postupně odkrývají kdo je vlastně kdo a zároveň že nikdo není pouze tím za koho se vydává. Režisér John Hughes byl v 80. letech docela pojem. Hudba je geniální, po hříchu se ve filmu vyskytuje pouze sporadicky. Překvapí že Judd Nelson to nedotáhl v kariéře dále. Zážitek 75%(28.3.2015)

Tento film by som nezaradil do kategórie teenegerských filmov, lebo so všetkými tými filmami, ktoré sa označujú týmto pojmom a ktoré som doteraz videl, má toho pramálo spoločné . Je neuveriteľné, že niečo také famózne vzišlo z tak jednoduchého námetu a stačil k tomu len interiér školy a pár hercov, ale skvelých hercov. Objavil sa tu základ skupiny "Brat Pack" a je veľká škoda, že takýto výborní herci sa nedokázali neskôr výraznejšie presadiť a dnes už pomaly upadli do zabudnutia. Všetci tu odviedli nadštandardné výkony (vrátane Paula Gleasona v úlohe učiteľa), no výkony Judda Nelsona a Ally Sheedy by si zaslúžili minimálne oscarovú nomináciu, aj keď tomu dosť napomohol charakter ich postáv. Dialógy sú skvelé a také prirodzené, že vám ani na chvíľu nebudú pripadať umelo. Čo sa týka komédií, v osemdesiatych rokoch bol John Hughes kráľom scenáristov a toto je jeden z jeho vrcholov.(9.2.2007)

- Well everyones homelife is unsatisfying. If it wasn't, people would live with their parents forever. ---- Ten film je třeba vidět několikrát (já to udělal mnohokrát), abyste mohli plně pochopit vše, co se tam děje, protože všechno stojí a padá s herectvím protagonistů, a tím jak všechny možné náznaky a drobnosti (tak opravdu vychytaného scénáře) předvedou. Všemožné pózy, do kterých se staví, všechny tajné pohledy a to, že dokázali svým postavám vtělit i minulost, tedy že to není jen jedna místnost a pětice poškoláků, ale že jejich příběh se odehrával i předtím, že je minulost spojuje dohromady a že mají něco společného. A Judd Nelson je boží!(16.8.2015)

Už v o rok staršej komédii Sixteen Candles Hughes mierne naznačoval dramatické sklony, ale až tu ich naplno rozvinul. The Breakfast Club totiž nie je žiadna priamočiara 80s komédia (ako som predpokladal), ale komediálna dráma. Na to druhé som si musel trochu zvykať, ale v konečnom dôsledku film funguje v oboch rovinách. Hughesovi sa darí z pôvodne veľmi nesympatických postáv vykresať hrdinov a symboly mladíckej rebélie. Na druhej strane film má niekoľko skutočne vtipných scén a skvelý synth popový soundtrack navyše (skvelá pieseň Waiting od E.G. Daily). A strašne žeriem nevinnú tváričku Molly Ringwald! Breakfast Club je skvelý film, len od neho netreba očakávať žiadnu ďalšiu Summer School, žiadnych ďalších Sixteen Candles, žiadnu ďalšiu Weird Science ani nič podobné.(4.8.2007)

Madison Spencerová je trinásťročná hrdinka posledného románu Chucka Palahniuka Zatratení, ktorý teraz momentálne čítam a pre ňu je snímka Johna Hughesa The Breakfast Club hollywoodský nesmrteľný film. Je mrtva a dostala sa do pekla, ktoré je podľa nej práve takou ohnivejšou obdobou tohto filmu. Mňa len tak zaujímalo, či naozaj tento film existuje, pozriem do databázy a fuckt, že hej! Vidieť to vtedy, bol by som asi z toho uveličený, ako mladá Madison, avšak teraz mi to prišlo skôr trápne smiešne. Tie ich tanečné ťahy, idiotské pozy, bota omotaná červenou šatkou.... Ale dalo sa zasmiať na vtipných hláškach, to nepopieram, ale hovorím, teraz ma to nejak minulo a navyše, ked' rozoberali svojich starých, tak som dokonca skapínal aj od nudy a teda zostanem na neutrálnych (50/50) troch hviezdičkách, pretože bolo celkom milé si sentimentálne zaspomínať na detstvo.(5.9.2012)

• - Melódia, ktorú si hmká Bender (Judd Nelson) v úvode filmu, je "Sunshine of Your Love" od britskej kapely Cream. (mackyns)

• - Scénář byl napsán za dva dny. (Karlos80)

• - Název filmu vymysleli studenti střední školy New Trier, kterou navštěvoval i syn jednoho z Hughsových přátel. Členem "Snídaňového klubu" tak byli nazýváni všichni, kdo museli zůstávat po škole. (HellFire)