Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nastávající šestnáctiletá dívka Samantha Baker (Molly Ringwald) na jejíž narozeniny zapomněla většina příbuzných z prostředí americké školy, touží, jako mnoho dalších po chlapci jménem Jake Ryan. Na školním večírku se snaží upoutat jeho pozornost, ale místo toho se spíše stane obětí sázky. A navíc zjistí, že Jake má jinou dívku, která se na něj lepí jako klíště. Aby toho nebylo málo, tak domů na návštěvu jí přijeli prarodiče a na výměnný pobyt Číňan Long Duk Dong. (Lenarek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

Olík 

všechny recenze uživatele

Nejprve je třeba si říct, že Snídaňový klub to rozhodně není. Dokonce ani Ferris Bueller ne.....vlastně rámcově jde, co se týče žánru, o klasickou šablonu bez jakéhokoliv invence navíc (tedy nepočítáme li Longa Duka Donga). Ale také musíme brát v potaz, že vlastně jde o režisérský debut.....debut potvrzující nástup Molly Ringwald, debut podkreslený atmosférou osmdesátých let, debut startující Hughesovu svatou teen čtveřici, debut metoucí cestičku kultovnímu Snídaňovému klubu, debut sice bez nápadu, ale debut ozářený šestnácti svíčkami na dortu nevinnosti, dospívání a prvních zamilování.......k..ňa, to jsem se rozněžnil :D ()

Madluska 

všechny recenze uživatele

No tak toto bylo opravdu krušné... Vlastně se stydím, že jsem se na ono "dílo" dívala až do konce. (Záměrně nepíšu film.) Zpočátku jsem měla obavy z toho, jak bude osmdesátkový snímek vypadat. Bohužel realita předčila všechny moje hororové vize. Kromě obzvlášť odporné dobové hudby a kostýmů mě neskutečně iritovali přehrávající nesympatičtí herci, bezduchý příběh i tolik chtěné "vtípky". Celou dobu jsem si ťukala na čelo, jak něco takového může mít na čsfd 72 %. Důvod jsem po 93 minutách neobjevila ani jeden. Jednu hvězdu dávám snad jen za kazoo předvedení Brahmova Uherského tance č. 5 a za vtípek s "kmotrovským" hudebním motivem během rodinného oběda, to jsem se i zasmála, jinak mi bylo spíš do pláče. ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Pro šestnáctiletou Samanthu to má být jeden z nejvýznamnějších dnů jejího života. Právě dnes má narozeniny, které ji z dětského věku přenáší do věku mladé dívky, a tak nějak doufá, že právě v tento den zaujme školní idol, Jake Ryana. Ale už od rána jí všechno hatí plány - na její narozeniny si díky svatbě její sestry nikdo ani nevzpomněl, navíc se do jejich domu nastěhují všichni prarodiče (dokonce i s adoptovaným čínským klukem), a Jake po ní nevzdechne, a navíc se musí ubránit útokům namyšleného prvňáka. Ale v tento den se může stát cokoliv ... Z dnešního pohledu je to jen prostá teenagerovská komedie, na svůj žánr až nezvykle umírněná. Ale v roce 1984, kdy o žádný Prcičkách a jim podobným nebylo ani slechu, tak věřím že musela být docela šokující. Filmu vévodí sympatická Molly Ringwaldová (kde je jí dneska konec?) a naopak naprosto příšerný je v roli Jaka Ryana Michael Schoeffling. A jedna perlička - všimli jste si mladého Johna Cusacka? ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

Není na škodu čas od času vidět nějaký hodně špatný film. O to víc ocením ty dobré. Vzhledem ke zdejšímu poměrně vysokému hodnocení a příznivým komentářům mě dost překvapilo, když se z toho vyklubala ta nejméně vtipná komedie, co jsem v poslední době viděla. Nejodpudivěji na mě působily rasistické vtipy na účet čínského studenta, zesměšňování dívky se zdravotním omezením, vtipy o znásilnění nebo pronásledování vyhlédnutých romantických a sexuálních objektů. Je-li Sixteen Candles opravdu typickou ukázkou komedií z 80. let, alespoň vím, že se jim mám vyhýbat. ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Ach ty sladké naivní osmdesátky! Čas, kdy Americe vládl Reagan a všechny problémy se daly vyřešit hlubokým pohledem do očí a projíždkou v tátově vypůjčeném rollsroyci. Trochu mi to připomínalo American Graffiti v tom, jak se celý film odehrával během 24 hodin a především během jedné noci z pátku na sobotu. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Dort na konci filmu byl vyroben z papíru. (HellFire)

Reklama

Reklama