Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

mi-ib

Jedná se o dosti anbilízibl komedii. Kluci si nějak nadpřirozeným způsoben vytvoří ženu a ta pak jakýmsi nadpřirozeným způsobem jim obrátí život vzhůru nohama. Ale to vlastně u komedie nevadí. Jde o to, aby se divák zasmál a myslím, že tady se to celkem povedlo. Čekal jsem asi trochu více, ale v porovnání s některými absolutně nevtipnými komediemi z dnešní doby, jde o celkem povedené dílo. Taková průměrná týnejdžrovská komedie. Z obsazení mě potěšil Downey Jr. a sympatická Judie Aronson. ()

neo93

Skvěle bláznivá komedie v druhém režisérském počinu od Johna Hughese. Když nemůžete mít holku, tak jsi ji jednoduše vytvoříte. A to doslova. Tak přesně tím to heslem se řídí dva nesmělí puberťáci, Gary a Wyatt, kteří se rozhodnou pomocí počítače si svoji vysněnou dívku stvořit. Jenže ne tak ledajakou. Tato dívka, kterou si pojmenují Lisa, podle bývalé Wyattovy přítelkyně, je dost neobyčejná, jelikož dokáže vykouzlit cokoli, co ji napadne. Není tedy problém mít nové šaty, auto či cokoli jiného. Následně už nic nebrání tomu, aby naši hrdinové vyrazili ven a pořádně si to se svojí novou dívkou užili. Na to, ovšem není připraveno okolí, které nemůže pochopit, proč se taková dokonalá žena, tahá se dvěma mladými kluky. Dost bizarní zápletka, která ale přináší velmi vtipné a zvláštní momenty. Nejlepší jsou právě scény, když se Lisa střetne s jinými lidmi, např. s rodiči Wyatta, s bratrem Garyho Chetem nebo vůbec s vrstevníky hlavních postav. Do toho si samozřejmě započítejte samotné prostředí 80. let, a to se vším všudy, co k tomuto období patří a vznikne snímek, který by mohl pobavit. Já jsem se u něj třeba moc dobře bavil. ()

MeGab odpad!

Kdyby z toho někdo udělal pětiminutový večerníček, z níž by vystříhal všechny trapný a nudný pasáže, tak by se na to možná dalo koukat. ()

Blazkowicz

Zatím nehorší Hughes. Kluci si vytvoří počítačem holku, aby byli za borce. Ta umí dělat v podstatě to samé, takže jim vyčaruje auta, promění místnost na modro, v pokoji jednoho z nich se objeví ze země raketa, přijedou mutanti na párty, někoho zmrazí a někoho zase promění v Jabbu. Jakmile se vypaří, tak se zase všechno vrátí do normálu. Tak nějak to bylo? No blbost prostě. Kelly LeBrock fajn, ale radši bych si dal tu bloncku. 2* ()

BlackAdder87

Řekněme si to upřímně je to blbost, ale taková ta zábavná. Asi by se našlo víc důvodů proč se na to podívat, mě nejzábavnější přišla 80´představa hackování přes modem a mladý Robert Downey Jr. s podprsenkou na hlavě. ()

RoyBatty444

L.I.S.A. – Der helle Wahnsinn. Komerčná usa zlátanina o puberťákoch a pravej káske za pomoci vyrobenej superkočky. Na odreagovanie dobre spravené bez zbytočných trápnosti. Jednoducho nostalgia z detstva, a preto si to môžem dopriať aj teraz a zabaviť sa. ()

leonskennedy

Pěkná hlavní hrdinka ,dva zoufalci a celkem vtipnej příběh.Výborně hraje Wayettova staršího bráchu Bill Paxton!Párkrát se objeví i Robert Downey Jr. ()

baron156

„Kdybyste byla patnáctiletej kluk, vzrušovalo by vás to? Jo a máte k tomu podprsenku? Něco z kůže, latexu nebo řetězů?“ :) teenagerská komedie plná nezapomenutelných hlášek, pěkná hlavní hrdinka sexbomba a mnoho známých mladých herců. ()

Untouchabl

Filmový průmysl dnešní doby zoufale potřebuje renesanci a ohlédnout by se mohl třeba do osmdesátých let, kdy i neuvěřitelná blbost mohla být zábavným filmem. ()