Podivná věda

Weird Science

Weird Science

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1985, 94 min

John Hughes vždy vedel, ako baviť publikum. Hlavne to mladé. A v tomto prípade namiešal takmer dokonalý koktejl prešpikovaný humorom, od toho infantilného až po ten takmer mládeži neprístupný, skvelými hereckými výkonmi ( Paxton, Hall a áno aj slečna nebezpečná LeBrock ) a perfektnou technickou stránkou. Nostalgická parádička.(21.1.2015)

Tak,John Hughes to vie dobre aj s žánrom sci-fi!Veľmi zábavný film,so slušnými trikmi a nenásilnými teen hercami,s Anthonym Michaelom Hallom v čele.Keď si predstavím,že v rámci žánru,je nástupcom tohto filmu napríklad "Hele vole, kde mám káru?",vážne to celkom zabolí.Za Hughesa totiž ešte trápnosť nebola na dennom poriadku...85%(29.10.2012)

Weird Science je všetko, čo si človek dokáže predstaviť pod pojmom "osemdesiate roky"; tj. fascinácia technológiami v naivnom prevedení, synth pop/new wave (kraľuje tu Danny Elfman a jeho kapela Oingo Boingo, "synth" krásky v 80's oblečení a s dobovými skvelými účesmi, no a a povedzme si to na rovinu, kto by nechcel mať doma Kelly LeBrock.(20.5.2006)

Dva patnáctileté losery už nebaví bejt spolužákům ve škole pro smích a tak si jednoho večera naprogramují na počítači sexy Lisu, která jim obživne a ukáže, že pindík není jen na čůrání a že i v patnácti můžete řídit, opíjet se a uspořádat největší párty široko daleko. Bláznivá teen komedie, které na kráse ubírá přemíra střeštěností a děsivé herecké výkony hlavních aktérů(30.12.2013)

Bill & Ted se mohou stydět, páč tohle je nejvíce v čase zamrzlý snímek, který jsem kdy viděl. Ale tak nějak roztomile, vlastně tím perfektně pasuje do filmografie strýčka Hughese, kam zapadá nejenom usazením do obligátního Chicaga, ale i hravostí a opětovnou dětskou naivitou. Uznávám, že vjemů bylo příliš a že tuhle jízdu musím, vlastně i chci, vidět znovu. 60 %(24.11.2016)

• - John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (tobykout)