Dva 15ti letí chlapci Gary a Wyatt jsou celkem neoblíbení troubové. Ti by ale chtěli holku a spoustu přátel, které by mohli zvát na párty. Při sledování Frankensteina je napadne šílený plán. Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Mimo Lisy jim dělá problémy i Wyattův starší bratr Chet. Nadělá jejich počínání víc škody než užitku? (oficiální text distributora)

Trailer

Pluhy

Dva patnáctileté losery už nebaví bejt spolužákům ve škole pro smích a tak si jednoho večera naprogramují na počítači sexy Lisu, která jim obživne a ukáže, že pindík není jen na čůrání a že i v patnácti můžete řídit, opíjet se a uspořádat největší párty široko daleko. Bláznivá teen komedie, které na kráse ubírá přemíra střeštěností a děsivé herecké výkony hlavních aktérů ()

pepo

Ďalší smutný príklad čo sa stane, keď dostane talentovaný režisér po svojich úspechoch voľnú ruku, nevie čo so sebou a napráska do filmu všetko čo ho napadne a výsledkom je maglajz. Stalo sa to Spielbergovi (1941), Burtonovi (Mars Attacks) , Jacksonovi (King Kong) a mnohým ďalším. V tomto prípade bol ten neuvážlivý a zbrklý John Hughes. 5/10 ()

eraserhead666

"Celou dobu ti u toho tekla voda. Víš, jakou jsme měli spotřebu?" Ups, ztělesněný a oživlý pubertální mokrý sen se snaží ojet patnáctiletého kluka. To se dneska remaku asi nedočká. Zábavné zpracování kruté pravdy - když najednou tváří v tvář stanete svým velkohubým kecům, jste marní. Máte-li kurva slabost pro osmdesátky jako já, tohle je doslova balzám na duši. LeBrock překvapivě i něco odehraje. ()

KarelR

Nejslabší kousek z Hughesova teen menu, který sází na hodně trhlou sci-fi zápletku a projde mu tak překvapivě hodně. Po place běhá božská Kelly LeBrock (představte Cobie Smulders s britským přízvukem... a přitlačte na sex-appealu), Anthony Michael Hall kulí oči a vyšiluje jako o život a je tu i mladý Robert Downey Jr. s podprsenkou na hlavě, takže vlastně pro každého něco. Fajn zábava, na Buellera nebo Sixteen Candles to ale nemá. ()

JohnnyD

Weird Science je všetko, čo si človek dokáže predstaviť pod pojmom "osemdesiate roky"; tj. fascinácia technológiami v naivnom prevedení, synth pop/new wave (kraľuje tu Danny Elfman a jeho kapela Oingo Boingo, "synth" krásky v 80's oblečení a s dobovými skvelými účesmi, no a a povedzme si to na rovinu, kto by nechcel mať doma Kelly LeBrock. ()

• John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)