Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Weird Science je všetko, čo si človek dokáže predstaviť pod pojmom "osemdesiate roky"; tj. fascinácia technológiami v naivnom prevedení, synth pop/new wave (kraľuje tu Danny Elfman a jeho kapela Oingo Boingo, "synth" krásky v 80's oblečení a s dobovými skvelými účesmi, no a a povedzme si to na rovinu, kto by nechcel mať doma Kelly LeBrock. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Synthpop, kožené oblečení, trvalé, zmutovaní zabijáci, sexbomba a dva puberťáčtí outsideři ve stylu 80. let, kteří nemůžou najít babu. Do toho trošku sci-fi, hodně mejdanu a ještě jednou hodně synthpopu. Ale já čekal trošku více sci-fi nebo aspoň něco trošku víc zábavnýho, ne jenom se koukat na holky a mejdan a poslouchat muziku. ()

Reklama

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Solidní bláznovina. Musím říct, že kam se na tuhle osmdesátkovou slátaninu hrabou dnešní Prcičky a podobné. Tohle opravdu nemělo ani hlavu ani patu a přesto to bylo dosti zábavné. Kelly LeBrock je skutečně dokonalá do role. Moc mě bavil mladý Downey a ještě mnohem více mě zabavil Paxton, ten byl dokonalý! Učitel Berryman byl taky dobrý vtip. Příjemná věc. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Prvé dva Hughesove filmy môžem. Majú pre mňa rovnakú silu a váhu ako ranný Linklater. Sú mi dokonca v mnohom sympatickejšie ako podobné zárezy v súčasnosti. Weird Science ide inou cestou. Má to perfektné miesta - konfrontácia s Garyho rodičmi je správne Epic. Rovnako aj scény na párty u Wyatta doma. Kelly LeBrock je krásna a mladý Robert Downey s Billom Paxtonom správne prehrávajúci. Problém je, že film strašne zostarol. Okrem pár vtipov, neponúka súčasnému divákovi takmer nič zaujímavé a pamätné. Teda niečo v čom napríklad taký The Breakfast Club vynikal. Svojho času to mohla byť pecka. Je to jeden z tých filmov, ktorý kebyže vidím, keď som mladší tak mi ulahodí riadne. A sám budem snívať nad takouto vysnenou kočkou. Ale ten ideálny svet, kde sa všetko vyrieši za jeden večer už akosi neviem strebať tak rýchlo a naivne ako pred desiatimi rokmi. Čo je asi moja chyba. Každopádne pre mňa zatiaľ najslabší Hughes. ()

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Film jsme viděl až 26 let po jeho zrodu tudíž i náhled na něj nebyl takový jaký by byl znát ten film dříve. Každopádně námět, že si parta kluků vytvoří dokonalou ženu není vůbec špatný a dokázal dobře zabavit, zvlášť v kombinaci s nejednou úsměvnou scénou. Na stranu druhou akce s motorkáři či dvojice frajírků, atd.. film dost srážely. Dle men nevyrovnaný film se zajímavým tématem => 3z5 ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)

Reklama

Reklama