poster

Ženy 20. století

 • USA

  20th Century Women

 • Nový Zéland

  20th Century Women

 • Austrálie

  20th Century Women

 • Velká Británie

  20th Century Women

Komedie / Drama

USA, 2016, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Komediální prvky jsem v tomhle filmu vlastně ani moc nenašel. Spíš momenty, které porovnávají tehdejší sedmdesátá léta se současností a působí hrozně absurdně. Což je víceméně jasný. Porovnání tehdejšího drátového telefonu s dnešním mobilem bude vždycky absurdní. Nicméně na těchto situacích se celý film veze a je to vlastně i jeho podstata. Představuje životní postavy různých žen tehdejší dobu a i když film chvílemi nudí, závěr to velice pěkně vynahradí. Nenápadná stylovka, která v sobě má mnoho dobrých nápadů a solidně zvládnutý závěr.(24.10.2018)

 • Ant
  ****

  Chvíli trvalo, než mě příběh vtáhnul a přesvědčil mě, že to není jen indie hipsterovina. Ale skutečně se jedná o originální snímek. Time capsule ze života 3 žen různých generací a jejich prožitku 70. let. Annette Bening je opravdu skvostná a její příběh i přes věkový rozdíl více něž povědomý.Třeba dodat, že Lucas Jade Zuzmann s nimi výborně drží krok a vidět tyhle ženy v jeho životě skrze jeho pohled umocňuje psychologii filmu. Nečekaně silný zážitek.(1.10.2018)

 • misterz
  **

  A to čo bolo? O ženách 20. storočia a pre ženy 20. storočia tak nanajvýš. Len veľa nudných rečí o tom, ako to má chlap so ženami ťažké a ako žena to má ťažké s chlapom. Tiež o dospievaní nezáživne a veľmi hlúpo. Navyše postava matky toho chlapca mi prišla riadne pritiahnutá za vlasy - kvázi moderná matka, no jej výchovné metódy zaváňali sociálkou teda. Jediné, čo ma ako tak oslovilo bolo štrukturovanie príbehu a jeho rozdelenie na jednotlivé časti v súvislosti s postavami. Podpriemer. 40/100(6.12.2018)

 • mrkt
  *****

  And it is so real I can be it. So why can't I touch it? Jak moc těžký je mluvit o ženství a o tom, co to znamená bejt žena nebo holka? Po letech zmatenejch myšlenek a otázek se Mike Mills s 20th Century Women dostal nejblíž, aby vizuálně ztvárnil to, co já jako holka cítim a s čim se dokážu ztotožnit a nestydět se za to. Tři silný ženský charaktery, který mají svůj život, svoje zájmy, názory a sny a fungujou jako celistvý osobnosti. Konečně nejsou jen vycpávkou filmu, ale naopak tim nejdůležitějším. Přemejšlí, mají city, nějakou minulost a svoje trápení. Nejsou plochý a dokážou fungovat i v nějakym většim časovym rozpětí. Mills neni typickej filmař a staví hlavně na věcech, který sám dobře zná (hardcore, feminismus, literatura etc.) a díky tomu všechno funguje tak jak má a je to uvěřitelný a reálný a dokážu se do toho vcítit.(17.4.2017)

 • Aljak
  ****

  Zdanlivo všedný film, ktorý by za normálnych okolností pôsobil zrejme obyčajne či priemerne. Ale Mike Mills podobne ako pri Beginners dokázal opäť zo všednosti vďaka kvalitnému formátu a prevedeniu vytvoriť atraktívny a zaujímavý film, dokonca aj s neklišovitou zápletkou. Mali sme tu celú škálu medziľudských vzťahov a prevedení Lásky - od rodičovskej, cez priateľskú, až po platonickú. Mňa osobne najviac fascinovala tzv. friendzone medzi Jamiem a Julie, čo bol podľa mňa bezchybne realistické stvárnenie princípu platonickej Lásky medzi chlapcom a dievčaťom. Trochu ma zamrzel ten ťažkopádny koniec, ale vždy lepšie ako hlúpe klišé.(31.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace