Ženy 20. století

• Nizozemsko

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2016, 119 min

Tak nějak jsem očekával, že tohle bude dobrý film. A ono se skutečně ukázalo, že to je dobrý film. Jsou zde výborné herecké výkony, je to ze života a jsou zde příběhy, které vás dovedou oslovit. Billy Crudup je pro mě herec, na kterého se vždy rád kouknu. Prostě se to tak pěkně sešlo. Nevytrhlo mě to, neohromilo, ale potěšilo.(27.2.2017)

Film "Ženy 20. století" pojednává o tom, jak to má každá žena v životě složité.. Matka samoživitelka, svobodomyslná podnájemnice a kráska ze sousedství a mezi nimi stojí mladý puberťák jako hromosvod jejich osudů.. Poetika a komplikovanost žen zachycena očima dospívajícího v 70. letech.. Pěkné, ale nic zapamatovatelného.. Btw , Billy Crudup si vystřihne postavu obdobnou jako ztvárnil v "Na pokraji slávy", jen o pár let starší :-)(1.6.2017)

Parádní počin, jež vás vtáhne a už nepustí. Perfektní herecké výkony ve spojení s příběhy ze života Vás uhranou a současně si bude připadat jako na návštěvě u starých známých. Snímek má hlavu, patu a zejména Lauru Wiggins, která by si bývala zasloužila nominaci na zlatou sošku Akademie více, nežli ubohá slečna Portman v roli děvkařovo chotě. 93%(13.3.2017)

Zvláštně natočený film, jakoby s festivalovým nádechem, ale s naprosto dokonalým a úžasným scénářem. Líbilo se mi na začátku postupné seznamování s postavami a vývoj hlavního hrdiny. Průběh filmu je trochu slabší a občas jsem se nudila, ale konec to vše opět napravil. Líbilo se mi, že postavy říkali, co se s nimi stane, jakoby to byla samozřejmost, jakoby na to čekali. Super nápad a úžasná Greta Gerwig (ty červené vlasy jí seknou).(28.2.2017)

Zdanlivo všedný film, ktorý by za normálnych okolností pôsobil zrejme obyčajne či priemerne. Ale Mike Mills podobne ako pri Beginners dokázal opäť zo všednosti vďaka kvalitnému formátu a prevedeniu vytvoriť atraktívny a zaujímavý film, dokonca aj s neklišovitou zápletkou. Mali sme tu celú škálu medziľudských vzťahov a prevedení Lásky - od rodičovskej, cez priateľskú, až po platonickú. Mňa osobne najviac fascinovala tzv. friendzone medzi Jamiem a Julie, čo bol podľa mňa bezchybne realistické stvárnenie princípu platonickej Lásky medzi chlapcom a dievčaťom. Trochu ma zamrzel ten ťažkopádny koniec, ale vždy lepšie ako hlúpe klišé.(31.5.2017)