Přicházejí v noci

• USA It Comes at Night (více)

Rodina žijící v lesích daleko od civilizace se snaží ochránit od nákazy, která se šíří po celém světě. Do jejich domu se uprostřed noci vloupá muž, který se pro svou rodinu také rozhodl udělat vše, co je v jeho silách. Oba muži se rozhodnou spojit své síly, rodiny a vzájemně si pomoci, ale strach a obavy jsou silnější a nakažený může být kdokoli. (Lucccy.N)

TesterX odpad!

Pro mne největší zklamání roku - samoúčelně pomalé záběry, v kterých se nic neděje, vyvolávají pouze jeden jediný pocit - nudu. ()

Krisslybear

Tak dobrú blbosť som už dlhšiu dobu nevidel, čo je toto za jednanie ľudí v tom filme. A ten koniec je klincom do rakve. Možno keby to skrátili z 91 minútovej stopáže na 40 tak by bol z toho dobrý kraťas, ale takto je to úplne nezáživne a nezaujímavé. Vôbec nemám žiadne sympatie ani k jednej rodine, a je mi úplne jedno čo sa im stane, hlavne nech už to skončí. ()

Karin00

Super atmosféra, už dlouho jsem se u ničeho tak nebála, správný horor, vlastně nic tam nebylo, ale ten strach, uf :-D na mě to tedy zapůsobilo přesně jak měli tvůrci nejspíše v plánu ^_^ ()

TonoM

J.Edgerton je dost nedoceněný herec, proto se na jeho filmy vždy těším a vždy mě svým výkonem mile překvapí. Tagy Postakopt'ák, epidemie navíc miluju a tak jsem byl celý natěšený, bohužel skvělý námět zůstal tak nějak tím vším co zde bylo... Nakonec se nic neděje a čeká se na něco, co ani nepřijde.. ()

veverysiak

Vynikajúci kúsok, perfektne vyskladaný a vystupňovaný strach, a to bez čo len náznaku ukážky dákeho bubáka, neviditeľné zlo, ktoré dokázalo úplne rozložiť hodnoty a fungovanie komunity, okrem iného vyzdvihujem aj herecký koncert Joela, takže 85%. ()

DexMASTER094

Název filmu je extrémně zavádějící a nutno ho nebrat vůbec vážně. Miluji postapo, ale tento snímek je dopečený tak nějak napůl. Atmosféra je dobrá, ale dějově dílo moc nefunguje. Největším propadákem je konec. Proč sakra většina dnešních filmů končí tak divně? ()

HanzoBureshi

Není to něco, na co bych koukal s otevřenou pusou, ale nejedná vůbec o nic špatného. A24 opravdu zkouší skvělé experimenty. Nejedná se úplně o horor, ale určitý druh strachu tu je... strach z cizí rodiny, o které hlavní postavy nic nevědí. Na první pohled to vypadá na normální děj, který se tváří průměrně, ale když se ještě přidaly strašidelné prvky, tak je z toho něco, co si moji pozornost sakra udrží. Ta nejistota je opravdu dobrá. Joel Edgerton na to parádně sednul. Ohledně tohoto typu existují i lepší filmy, ale toto má taky něco svého. Mé hodnocení: 7/10 ()

Sebule

Za mě obrovské zklamání a promarněný potenciál. Akorát poslední čtvrtina byla fakt dobrá. Jinak mě to ale minulo, nezáživné, nudné. Chápu, že mělo jít o paranoiu, strach a napětí uvnitř domu. Ale nějak jsem tyto pocity neměl. Soundtrack je dobrý, herci výborní, technicky skvěle zvládnuto. Ale prostě prázdný příběh bez nějaké gradace, husté atmosféry, škoda. Hodnocení: 4,5/10 ()

injoy

Nemůžu jinak než 4 hvězdy, možná bych dal i pět, ale multi kulti táta mě mrzel. Něco tak napínavého jsem dlouho neviděl. Už samotný začátek je krajně nepříjemný a depresivní. Nevíte co se stalo a proč. Obavy, nedůvěra a strach jsou jediné téma. Představa, že jsem v kůži hlavního hrdiny ve mě zanechává stopu a na film asi nikdy nezapomenu. Závěr je oslava smutku, zmaru a beznaděje... ()

zipS

Damn ten Kelvin Harrison Jr. mi liezol na nerv.. ale rozumiem, script je script. Film laakavy, ale mozno by bolo fajn aj nejak zobrazit co sa stalo a co preco sa deje. Ale ako psychologicke utiahnutie, slusnee :) ()

Africanus1

"My nesmíme ani naznačovat." Na to můžu říct jen "Tak jděte do prdele!" Módní styl, co mě začíná silně iritovat. Nejlepší na tom byl Triumf smrti od Brueghela, záběry z lesa a lampa. Dost málo. ()

ostre_pero

Neľutujem 91 minút, len mi chýbal aspoň jeden nakazený človek, ktorý by zvonku rodiny ohrozoval. Takto to bolo všetko postavené skôr na psychológii a vzťahoch, hororových prvkov by si zaslúžil film viac... ()

Ruslan

Podivná psychologická ptákovina, u které jsem skoro usnul. Tempo je příliš pomalé a herci velice nesympaticti (hlavně ta rasově 'korektní' rodinka). Nikomu jsem nefandil, proto mě i samotné finále nechalo naprosto klidným. Vše špatně a proto 45%. ()

pedvora

Kdo očekává klasický horor, tak bude zklamán. Tady v podstatě nejde ani o příčinu nákazy, ale jde o souboj důvěry, až příliš paranoidní ochrana rodiny a boj s něčím neznámým. Čekala jsem trochu něco jiného, ale nakonec si mě film získal. 3-4*, nakonec dávám 4 za herecké výkony a hustou atmosféru. ()