Přicházejí v noci

• USA It Comes at Night (více)

Rodina žijící v lesích daleko od civilizace se snaží ochránit od nákazy, která se šíří po celém světě. Do jejich domu se uprostřed noci vloupá muž, který se pro svou rodinu také rozhodl udělat vše, co je v jeho silách. Oba muži se rozhodnou spojit své síly, rodiny a vzájemně si pomoci, ale strach a obavy jsou silnější a nakažený může být kdokoli. (Lucccy.N)

HororSamael odpad!

Byli 3 a pes... Pak jich bylo 6, pes, dvě kozy a několik slepic. Pes chcípl. Zůstalo jich 6,dvě kozy a několik slepic. 17ti letému se poprvé postavil, když viděl mladou žábu. Asi se mu přetlak dostal do hlavy a tak začal magořit. Otec ochránce zavinil to, že zůstali zas jen 3, dvě kozy a několik slepic.... ()

Miroslav.Zac

Jen díky osudu jsme si nemuseli před pár lety projít tím samým, co postavy tohoto filmu, který se tvářil, že je hlavním předmětem samotná pandemie, ale ono to bylo spíš o tom "lidském" přístupu k okolnostem, které způsobila. ()

NIVELIOS

Film o přežití, který má sice dobrou základní myšlenku a i nějaké to zamyšlení v divákovi občas vyvolá, ale když se ve filmu objeví cca 10 lidí,1 pes, 1 auto a dva domy uprostřed lesů, tak je to pro mě osobně trochu málo v kombinaci s celkem suchým scénářem... Herecký výkony standard, ale příběh postrádá nějaké větší zápletky a nečekaná rozuzlení. Už po půl hodině mi bylo jasné, jak tohle dopadne, i když jsem marně doufal v překvapení. Kdyby to byl (krátkometrážní) film o 30ti minutách (kam se mohl úplně v pohodě vejít, nebýt uměle natahovaných scén), tak dám víc, ale takhle jen 2 hvězdy. ()

BranuliQ

Výborný nízkorozpočtový thriller s atmosférou tak hustou, žeby sa dala krájať a so záverom tak intenzívnym, až sa človeku doslova tají dych. Do kolonky žáner ale v žiadnom prípade nepatrí horor. Po celú stopáž som skrátka nepostrehol nič, čo by film do hororu radilo, dokonca ani len jednu ľakačku a práve preto chápem, prečo tunajší hororoví "experti" dudrú, že to nie je to, čo čakali. Ja som ale najmä vďaka tomu spokojný. Je to originálne a naozaj nekompromisným spôsobom film odhaľuje to, ako radikálne sa aj ten najčestnejší človek dokáže zmeniť v monštrum, keď bojuje o svoj život alebo o život svojej rodiny. A keď sa k tomu pridajú skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených, trefná hudba a už spomínaná neuveriteľne komorná atmosféra, o skvelý film nie je núdza. Na plný počet to síce zatiaľ nie je, no nevylučujem, že po opakovateľnom zhliadnutí plná paľba It Comes at Night neminie. 85% ()

lineker

Opravdu marně hledám nějaký moment, který by mne It Comes at Night vyloženě vadil. Atmosféra domu jako ochraného bunkru se všemi těmi pravidly před neznámou infekcí tam někde venku funguje více než dobře. Svět se vám zúží na pár set metrů čtverečních, jejichž překročení se může šeredně vymstít. Komunita a její pravidla, která bez výjimky platí pro všechny stejně. ()

Fiffty

Rodina skrývajúca sa v dome pred nákazou, ktorá číha vonku a otec rodiny ju bráni všetkými silami, keď sa objaví nezvaný hosť. Očakávania som mal väčšie a o to viac ma to sklamalo hlavne kvôli pomalému a nudnému tempu a ku koncu som čakal trochu akcie no nedočkal som sa. Atmosféra bola miestami skľučujúca no keby si to držalo celý film bolo by to oveľa lepšie ()

soarer

Tento horror nezklame, ale na druhej strane ani nejako veľmi neprekvapí. Ja som ale spokojný, horror na ktorý sa dalo po dlhšej dobe pozerať. ()

megacik

Vedel by som si predstaviť aj viac, pretože čakal som zombíkov, a dostal som mŕtveho psa. Čakal som horor, dostal som psycho-thriller, a keď nie tak vzdialený od potencionálnej reality. Na druhej strane to bola celkom strašidelná šou, a miestami to bolo fakt napínavé a nervydrásajúce. Keby ukázali aspoň jedného nakazeného alebo zombíka, dal by som aj 80%, takto však iba 60% ()

Ginger_cat odpad!

90 minut, které mi nikdo nevrátí. Neexistující zápletka. Postaveno na nekonečném čekání, které vyvrcholí závěrečnými titulky jakožto vysvobozením z té hodinu a půl dlouhé frašky hrající si na horor. ()

caerol

Nejslabší horor jaký jsem za poslední dobu viděla, jestli se tomu vůbec dá říkat horor, nesympatické postavy a strašně nezáživný, vlastně se tam 91 minut vůbec nic nedělo.... ()

K1K0

Podľa názvu veľké očakávanie no žiaľ veľké sklamanie. Viac ako polovicu filmu sa nič nedeje žiadny jumpscare je to skôr psychologicko mysteriózny dramaticky thriller. Dve rodiny sa náhodou stretnú a spoja pretože tak majú väčšiu šancu na prežitie. A pointa filmu? Nikomu nedôveruj spoliehaj sa sám na seba a svoju rodinu. Vôbec žiadny príbeh o tom kde a ako vznikla infekcia alebo nákaza pred ktorou sa obyvatelia chaty v horách chránia. Niečo to ma do seba len žiaľ z môjho pohľadu som očakával viac. Emocionálne je to celkom dobre vyvážene so skvelým nápadom. ()

xulux

Viděl jsem dnes dva "horory" z produkce A24 (X a Přicházejí v noci), až příště uvidím jejich logo, vypínám televizi. Ani na staré "béčkové" horory to nemá, samá nuda, hodinu se čeká na první krev a stejně to je nuda ... ()

yrwen

Tento film je o ničem. Film někde náhodně začne a náhodně skončí. Jediné co se dovíme je to, že svět se zhroutil kvůli záhadné nemoci, každý člověk je nebezpečný a ....... to je konec filmu. Následuje nekonečný seznam otázek: Co je ta nemoc? Co způsobuje? Jak to začalo? Kam běžel ten pes? Proč se nevrátil? atd.. Když už děj začne trochu gradovat, tak je rychle useknut a člověk si uvědomí, že to byla ztráta času. Film sice buduje tíživou atmosféru, nicméně nakonec k ničemu nevede a film je tak jen součet mnoha otazníků. ()