Přicházejí v noci

• USA It Comes at Night (více)

Rodina žijící v lesích daleko od civilizace se snaží ochránit od nákazy, která se šíří po celém světě. Do jejich domu se uprostřed noci vloupá muž, který se pro svou rodinu také rozhodl udělat vše, co je v jeho silách. Oba muži se rozhodnou spojit své síly, rodiny a vzájemně si pomoci, ale strach a obavy jsou silnější a nakažený může být kdokoli. (Lucccy.N)

Knor

Skvělá jednohubka. Velmi tíživý a neveselý, to mám moc rád :-) To dusno by se dalo fakt krájet, skvělý na tomhle je, že jsem byl skoro pořád v napětí a netušil co příjde v dalších pěti minutách. Výborná práce, Napětí, atmosféra, několik hnusnejch lekaček, to všechno skvěle funguje a závěr je pěkně drsnej. Velmi působivej film. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Výborné drama se stísněnou atmosférou, kdy si člověk není ničím jistý a nemá kam utéct. Pomalé, ale svižné. Škoda toho "konce nekonce". ()

ANTYCHRYST

Nevíme co se stalo..proč..kde jsou všichni lidi..rovnou jen tříčlenná rodina..velký dům...temný les..škoda že alespoň trocha vysvětlení se nekonalo...všudypřítomný strach z nákazy..podezření..to vše udělá s člověka jiného...jakmile se objeví další přeživší rodinka...rozjede se kolotoč nedůvěry ..pocit strachu..síla pudu sebezáchovy.. na moje gusto ..moc mírumilovne..žádné překvapení...hudba ..atmosféra hustého lesa a neznáma...to Vše je ok...ale je to málo..konec..misto hororoveho.. krvavého....nakazeneho nařezu.. = tiché nic co by se nedalo očekávat..50% ()

Najt

Horor / Mysteriózní / Psychologický >> tak to v žádném případě nesouhlasí .. horor to je, ale to je tak všechno .. není to špatný film, má dobrou a zajímavou atmosféru.. sice se tam vůbec nic nedozvíme, příběh se dá odvyprávět jednou větou, ale pokud by jste rádi jednohubku s temnou atmoškou, tak určitě tohle nezamrzí.. ()

ŠpetaMarek

Pri asi 5. snu, uz jsem se z tohoto filmu skoro odhlasil, ale pak prislo pomerne pusobive finale, takze se to na ty tri jeste vyskrablo. ()

movemat

Tu sa niekto chystal natočiť niečo strašne hlboké a zamyslenia-hodné, ale nevyšlo. A zrejme mu to niekto počas natáčania povedal a tak tomu chválabohu nedal viac než 90 minút. ()

kelto44

Fajný thriller s prvkami hororu. Atmosferické, miestami napínavé a miestami psycho. Plus dávam aj dobrým hercom, ktorí odviedli dobrú prácu. Jeden z lepších hororov 2017. 80% ()

Mamlas

Komorní minimalistické drama. Stačí chata a dvorek. Přesto zajímavé a napínavé. Trochu blbý konec v souladu s kvalitou filmu. ()

Rooseman

Bylo to víc než lehce nadprůměrné. Moc jsem od It comes at night neočekával, ale o to víc mě tahle záležitost překvapila. Realistická, psychologická a paranoidní atmosféra zajistí zajímavou podívanou po celou stopáž. Samozřejmě mě tam některé momenty vadily, ale oproti celkovému vyznění to byly malichernosti. Za čtyři hvězdy určitě a rozhodně doporučuju. Konec dobrý, všechno dobré... ()

adamix

Zombie hororovka bez zombie. Prečo? Pretože v celom filme sa nič takého neukáže ani neudeje, akurát sa tak tvári a tá téma tomu nasvedčuje. Ide o zaujímavý počin s nadupanou atmosférou, ktorá prevláda obzvlášť v sekvenciách v tmavom dome počas nocí. Herci hrajú uveriteľne a dokonca sa film zväčša obtiera aj o tú psychológiu, čo ja zbožňujem. Ale končí moc skoro a v samotnom závere vlastne napovie, že hlavnou pointou toho všetkého je zlyhanie ľudského faktora v čase, keď chce za každú cenu prežiť. Máme tu šesť ľudí a jedného psa a odskáče si to iba ten pes a polovica osadenstva, bez monštier, bez nejakého náznaku backstory o situácii, v ktorej sa všetci nachádzajú. Mám rád ten artový prístup filmov, ktoré nechcú o sebe prezradiť až toľko a divák si musí veľa toho sám domyslieť, ale tu tých pár vysvetlení či niečoho naviac skutočne schádza. Koniec ma zasiahol, ale záverečnými titulkami ma doslova vytočil. Veľká škoda a za to musím ísť s hviezdou dole, ináč by som veľmi rád podporil malý nezávislý a skutočne pútavý film vyšším hodnotením. ()

Cerebrum

Slušný horrůrek, který nestaví na lekačkách, ale spíše děsivých implikacích, které by mohli z dané konstelace vyplývat. Bohužel mám asi zvrácenější fantazii než autoři a proto jsem byl v důsledku spíše zklamaný, a i když vlastně celý film je dokonale komorní a nijak nevybočuje v rámci své vnitřní logiky, tak bych uvítal trochu odvahy a rozvinout právě to jedno děsivé a pouze nakousnuté téma.do většího explicitna. ()

Plaque

Nevadí mi, dokonca by som povedal, že mám rád, ak sa tvorcovia vyserú na publikum a neservírujú mu vysvetlenia na tácke. It Comes at Night je učebnicový príklad takéhoto ignorovania diváka a mne sa to nadmieru páčilo. Pohľad jednej rodiny, ktorá si ide svoj Robinson Crusoe freestyle niekde (vlastne ani neviem kde) a pritom divák sa cíti ako totálny narušiteľ, áno to môžem. Neustále som hádal či ide o nejakú zombie záležitosť alebo sa iba vrátil stredovek so svojou ňuňu príjemnou vredovou nákazou... Ak by ten čokel nezatrepal kopýtkami, myslel by som, že ide o perfektné paranoidné ultimate survival. A vôbec mi nevadí, že sa to nevysvetlilo ani na konci, aspoň bol priestor na dlhý rozhovor s témami - "tak čo myslíš, čo sa im vlastne dialo?" Horšie to však bolo so stopážou. Ak sa totiž snažíte zamlčať všetko podstatné, tak to musí odsýpať, aby sa divák nenudil nepodstatnými scénami nočných prechádzok alebo dennej idylky. A v tomto smere to krívalo na obe nohy. Paranoju a ťaživú atmosféru úplne ničili scény typu "nebuď kokot, pozri takto sa drží sekera a takto sa kála drevo, tak vidíš? Teraz si to skús a pokým sa to nenaučíš, kamera a ani príbeh sa ďalej nepohnú..." ()

Taron

Film má neskutečně hustou atmosféru a perfektně prokreslenej vývoj postav podle závažnosti situace... Ale to je asi tak vše.. Celej film jsem čekal, že se přece musí začít dít něco neskutečně parádního, ale nikdy to nepříjde. Příjde mně, že tvůrci zdaleka nevyužili potenciál, kterej se tady schovává, což je velká škoda. Přesto si myslím, že film už jen kvůli té atmosféře určitě stojí za zhlédnutí... Btw ponurejší konec filmu než tady jsem už dlouho neviděl.. ()