Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

FatimaO

Jack Nicholson je jedním z nejlepších herců a tady potvrzuje svůj talent. I ostatní jsou výborní - Kathleen Turner a hlavně Anjelica Houston. Super film na zimní podvečer :) ()

Agnostik

Pohodově oddechová mafianská televizní podívaná na pytlík chipsů.Nečekejte žádnou drsnou mafiánskou školu plnou krve ve stylu De Palmy.Prostě taková milá rodinná story s troškou násilí a romance. ()

zurivymlok

Je poznat, že film točil režisér na konci kariéry, protože film působí o deset až dvacet let starší, než ve skutečnosti je. Tímto dojmem působí i hudba, možná hlavně hudba. ()

Signore

Variace na Kmotra jako černá komedie, aneb předchůdce Pána a paní Smithových. Nakonec dávám subjektivní tři hvězdičky, odrážející - možná - skutečnost, že jsem film viděl v nepříliš dobré obrazové kvalitě (byť na DVD) a bez titulků, takže jsem řadů fines nemusel pochopit. ()

Kostroun

Prachy a moc... kvůli nim se vraždí, podráží, intrikuje... ale nikdo to přeci nedělá pro sebe, všechno je to pro rodinu, pro ostatní... roztáčí se kolotoč, který nikdo nezastaví... vystoupit se z něj dá jen s kulkou v hlavě... tenhle film je chvílemi správně černá cynická komedie, v další moment zase mrazí z chamtivosti a převrácených hodnot... i když zde není tolik silných scén jako v Godfatherovi, nadsázka víc obnažuje a NASTAVUJE ZRCADLO... ()

bratr_jezek

Onu "čest" připomene hlavě klanu skvělá Anjelica Huston po svém návratu z vyhnanství. Cítí, že jé ublížil její otec a její bývalý Nicholson je pro ní stále přitažlivý, i když se právě zamiloval a oženil s tajemnou kráskou (Turner). Jiskřička "cti" pak zažehne kolotoč událostí, intrik, únosů a schopností Nicholsona jako zabijáka rodiny. V rámci černé komedie se i Turner blýskne jako nájemný zabiják a my máme o několik legendárních scén postaráno. Skvěle herecké výkony včetně "dona" (Hickey), který je opravdu jak z mafiánské brožurky. ()