Čest rodiny Prizziů

• slovenský

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

Tak tentokrát ne, říkám jako zapřísáhlý milovník mafiánských a gangsterských filmů. O co se autoři snažili, bylo celou dobu zjevné - základní žánrové vzorce jsou využívány s až přehnanou pietou, bez sebemenší snahy o inovaci -, jenže jsem jim to až na pár dobrých scén nevěřil. A co se herců týče, Jacka mám rád, ale poznal jsem, že je dobrý důvod pro to, že má (resp. v té době měl) tenhle žánr svou úzce vymezenou skupinu herců (De Niro, Pacino a lidi kolem nich)...(5.8.2010)

Po oslavných recenzích jsem přece jen čekal něco trochu silnějšího, intenzívnějšího. Jenže to se mi nedostalo. Ten film je dobrý, má skvělé herecké výkony, ale tak nějak funguje jen jako slabá satira, nikoli jako skvělá, sžíravá komedie. Jack Nicholson výborný jako vždy, ale tady není sám, kdo exceluje.(8.1.2016)

Tak tohle tak bolelo, že mi nepomohla ani antibiotika. Mafiánské téma s Jackem Nicholsonem v rukou jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů... čekal jsem ojedinělý zážitek, ale dostal jsem těžce stravitelnou porci nudy. K chuti mi přišel pouze začátek a závěr, takže pokud by byla Čest rodiny Prizziů krátkometrážní snímek, pak by to možná byl ojedinělý zážitek. PS: Nova má můj dík za kvalitní nadabování. Dabing na VHS je pro uši nebezpečný.(5.6.2011)

• Diego

Nejhorší dabing, co jsem slyšel. Nevim jestli to bylo nim, ale připadalo mi, že Nicholson v každém záběru skoro usne nebo se právě probudil, diaology ve stylu mexických telenovel - poznali se na svatbě, druhej den říká, že není zamilovaný, ale miluje ji ona ho taky miluje, třetí den se berou a na mafianský poměry hezky v nakym nonstopači.. a starej sežloutlej děda hrajícího si na kmotra.(26.11.2010)

Miluji mafiánské filmy a Čest rodiny Prizziů jsem si přál dlouho vidět. Příběh je perfektně napsán a snad ještě lépe zahrán. Výkon charismatického Jacka Nicholson je famózní, ale on mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Životní výkon podala dcera režiséra Anjelica Huston, která za svou roli dostala Oscara za vedlejší výkon. Legenda John Huston se rozloučil famózně a natočil snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Když si to v hlavě sumíruju, tak vlastně nemám co zásadního vytknout, tudíž plný počet :).....(28.7.2008)

• - Gangsterstý snímek měl velký úspěch a vyhrál po celém světě celkem 29 cen, přičemž byl na další 15 nominován. (Terva)

• - John Huston sa v roku 1985 stal vďaka snímke Česť rodiny Prizziovcov najstarším človekom na svete, ktorého film bol nominovaný na Oscara. Stalo sa tak, keď mal presne 79 rokov a 184 dní. (Hamaradža)

• - Roli Maerose Prizzi měla hrát Mia Farrow. (Terva)