Profesionální zabiják Charley Partanna (Jack Nicholson) pracuje pro Prizziovy, jednu z nejbohatších mafiánských rodin v Americe. Pojí ho s ní dokonce krevní pouto, neboť jeho kmotrem je hlava celého klanu, Don Corrado Prizzi (William Hickey). Charley se jednoho dne zamiluje do půvabné Irene Walkerové (Kathleen Turnerová), kterou potkal na jedné rodinné svatbě. Z obou se časem stanou manželé. Do jejich vztahu se však začnou vkrádat problémy, když se ukáže, že Irene je také profesionální vražedkyně a že si ji Prizziovi najali na odstranění jistého zrádce. A když mají Charley a Irene později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize… Jeden z posledních filmů legendárního režiséra Johna Hustona je originální gangsterskou komedií, jemně parodující mafiánské eposy. Autorova dcera Anjelica Hustonová získala Oscara za vedlejší roli, film měl kromě toho nominace ještě v sedmi dalších kategoriích – nejlepší film, režie, hlavní mužská role (Jack Nicholson), vedlejší mužská role (William Hickey), střih, scénář podle předlohy a kostýmy. (Česká televize)

Morien

(1001) Chm, možná že čtyři hvězdičky z pěti jsou moc, ale když vezmu v potaz, jakou ďábelskou práci na minimu prostoru předvádí Anjelica, tak tři hvězdičky z pěti jsou zase málo. Nemluvě o tom, že William Hickey jako by na naši planetu taky dorazil dírou z pekla. Na to, že vlastně moc nemám ráda mafiánské filmy, jsem si tenhle užila docela dost. Nejspíš mě na tom bavilo to, že příběh je celkem přímočarý a nepředstírá, že je něco víc, než co ve skutečnosti je. Předstírání velikosti je to totiž můj věčný souboj s Kmotrem, o kterého bych si, nebýt Pacina, nejraději ani kolo neopřela. Přijde mi zajímavé, že Hustonovi všichni vyčítají stáří a únavu a Coppolovi tleskají za moderní masterpiece, když mně oproti Prizziům sága rodu Corleonů připadá mnohem utahanější, rozvleklejší a ustrnulejší v době dávno minulé. ()

Boss321

Miluji mafiánské filmy a Čest rodiny Prizziů jsem si přál dlouho vidět. Příběh je perfektně napsán a snad ještě lépe zahrán. Výkon charismatického Jacka Nicholson je famózní, ale on mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Životní výkon podala dcera režiséra Anjelica Huston, která za svou roli dostala Oscara za vedlejší výkon. Legenda John Huston se rozloučil famózně a natočil snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Když si to v hlavě sumíruju, tak vlastně nemám co zásadního vytknout, tudíž plný počet :)..... ()

Radyo

Jeden z mnoha pozoruhodných mafiánských snímků, tentokrát naladěný více jako poněkud černá komedie. Výborně hrají obě hlavní herecké veličiny Jack Nicholson a Kathleen Turner. Jejich interpretace nájemných zabijáků je mrazivá, ale zároveň i svým způsobem zábavná. John Huston na sklonku své kariéry odvedl velmi dobrou práci. ()

Gilmour93

Siciliáni Ira do rodiny zkrátka nikdy nepřijmou.. Zkušený stařec Huston hodlal nabídnout odlehčený pohled na specifické "rodinné hodnoty", ale právě onu potřebnou lehkost, i díky dějové překombinovanosti, do svého snímku bohužel nevnesl. Po hříchu tak zůstal jedinou zajímavou věcí (po ukázkové harpyji A.Huston) ten červený bourák 1980 Excalibur Series IV Phaeton, neboť přehrávající Jack mi chvílemi připadal, že si bez bílého líčidla odskočil z Gothamu.. ()

Matty

Jack Nicholson, Richard Condon, mafiánské prostředí, černý humor - "papírově" film, ze kterého bych měl být nadšený, ale ne, nesednul mi. Teprve po uspávací první hodině přicházejí zajímavá odhalení, z nichž ovšem není vytěženo moc zajímavých scén. Všechno se to prostě tak nějak semele a film skončí stejně planě jako začal. Únavné (což bylo nejspíš i natáčení pro zesláblého Hustona). 60% ()

• Filmování probíhalo v newyorské čtvrti Brooklyn. (Terva)