Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

Gortyna

Z té pradávné doby, kdy jsem film viděl poprvé, mi utkvěly v paměti jen dvě věci: že je vynikající a pak práce s rukama herce co hrál Dona Corrada. Druhé shlédnutí mě v tom utvrdilo. A navíc výkon Jacka Nicholsona. Dokázal se výborně zhostit úlohy hrát tak, aby to bylo na pomezí vážně myšlené "mafiánky" a parodie na ni. Tentokrát musím pochválit i dabing. Není divu, když slyšíte, jaká esa ho namlouvala. ()

Dextwer

"Další film inspirován italskou mafií. Postaven na skvělých hereckých výkonech. Moje oblíbená hláška je z konce filmu, kdy promlouvá Don na Jacka Nicholsona, neber si to osobně, vždyť je to jenom business. Až uvidíte, tak pochopíte." Moje hodnocení: 80% ()

martins

Film s mafiánského prosředí, výborný Jack Nicholson v roli Charleyho a tehdy ještě pěkná Kathleen Turner v roli jeho lásky živící se jako nájemný vrah. Charley si musí vybrat zda volit mezi láskou či cti mafiánské rodině, ke které patří. Velmi dobrá zábava. ()

rashaverak

Nekde v polovine filmu jsem si rikal ze to je snad komedie a ona opravdu je. Prvi tretina filmu ma vrazedne pomale tempo, a presto jsem mel pocit, ze snad polovina scen, ktere se v neodehravajicim pribehu mely stat, chybi. Pribeh se nakonec dostavi, tempo take, ale pachut zustava. Dosti zvlastni podivana s az ubohymi dialogy. ()

JuveIt

První hodina filmu fungující spíše jako romantická komedie je nezáživná. Vše se rozjede s nástupem druhé poloviny Hustonova snímku, kdy všechny postavy začnou intrikovat a jednat ve svém vlastním zájmu a konečně dostaneme správný mafiánský filmový kousek. Potěšil mě i závěr, který byl překvapivě jiný, než by se dalo očekávat. ()

pollstro

Obrazově velmi dospělé a zralé, navíc s odvážně budovaným komickým a cynickým tónem, který vytváří jedinečnou kombinaci a směsici různých žánrů, které v mafiánsko-gangsterském odlehčeném, pohrdavém, směšném a humorném prostředí se značnou dávkou opovržení jednoznačně vynikají. V pomalém tempu odvyprávěný příběh s dávkou přesvědčivosti prostřednictvím hereckých výkonů a pomalu se odkrývajících dějových zvratů a smyček, které v určitých sekvencích působí překombinovaným a utahaným dojmem, jenž v samotném celkovém finále nepřináší žádný filmový hluboký prožitek. Vskutku podivná mafiánská satira, kterou překvapivě nezachraňuje ani hvězdný Jack Nicholson, který naopak v jistých částech působí nejistě. "Marxie Heller so fuckin' smart, how come he's so fuckin' dead?" ()

saillor

Možná jsem měla moc velká očekávání, možná to bylo mizerným dabingem, těžko říct. Ale i přes slušné herecké obsazení a téma mafie, pro které mám slabost, na mě film působil jen vlažně. Možná je to i tím, že chtě nechtě mi mafiánský film přivodí srovnání s Kmotrem a tam je konkurovat zhola nemožné... Nejzábavnější částí je okouzlující Anjelica Huston, která ve mně od začátku vyvolávala jemné mrazivé chvění na zátylku. ()

jackalsc

Film strašně natahovaný, pasáží kde se něco děje je dost málo, avšak nějaká ta atmosféra tam je, když už dojde na tu akci, tak je to zajímavé ()

MrKrahujec

Uznávám, že tam chyběl úplný konec - to, jak by se Jack Nicholson s Anjelicou Huston nakonec zastřelili navzájem. Ale mám dojem, že to si každý domyslí... ()

Chapi

Musim absolutne suhlasiť s hodnotenim Mattyho...a prečo ma Jack Nicholson na titulne fotke cigaretu, ked jeho postava v snimke nefajčila? ()

Salman

Celou dobu jsem si říkal, že ten film je tak na 4, ale za ten konec si zaslouží 5....syrový, cynický...mmch. Nicholson opět dokázal, že zahraje všecko, ten by zahrál i studená kamna... ()

gizi

Výjimečně dobrý film. Zdánlivě se jen pomalu vleče a nic moc se neděje, ale přesto se člověk ani chvíli nenudí. Je to plné krásného humoru, výborných hereckých výkonů i samozřejmě režie je taky skvělá. Zobrazení mafie je také nádherné. Když dávám 85%, je to minimum. 3.6.11. ()

komando20

Čo dodať asi len to že väčšina filmov s Jackom Nicholsonom stoja za zhliadnutie a tento určite patri medzi ne. Superná záplteka ktora je ochutená mafianskym humor, pri tomto filme sa určite nebudete nudiť. ()

krijka

Asi jsem buran, ale mě tento film nijak moc nenadchl, ba co hůř, já se při něm nudil. Vím, že je to jedno ze základních děl kinematografie, ale nějak se mi netrefilo do vkusu. Přišlo mi to dost ukecané, ale přitom mě ty dialogy nechávaly chladným. Měla to asi být komedie, ale mě hrozně štvalo, jaký je Charlie Partana pitomec. Tohle má být elitní zabiják? Který nezabije svůj cíl, protože je to jeho osudová láska? A na konci už to není osudová láska. Nějak mě to nezaujalo ani filmařsky, nic moc kamera, taková tuctová, líný a pomalý střih, i když to mělo být asi záměrně, hudba, na kterou jsem zapomněl hned jak film skončil. Asi bych dokázal příště strávit dvě hodiny života lépe. ()

Johgas

Pěkná svěží komedie o tom, co se stane, když se mafián zamiluje do nevhodné ženy. Kór když ona je "talent odjinud" :-). Skvělé herecké výkony hlavního trojlístku. A nezapomeňte - výkupné je daňově odečitatelná položka, proto se to vyplatí :-) ()

Dupac

Poctivě a mile starosvětsky natočené, mně tam ale chybí jakákoli opravdovost nebo uvěřitelnost, že nejde jen o odlehčenou variaci na Kmotry, která se s originály nedá poměřovat. Herci hrají, aniž bych měl dojem, že jim o cokoli jde (capo di tutti se po návštěvě maskérny snaží hrát jako Marlon Brando, ale holt nemá jeho charisma, dokonce i Jack Nicholson působí nevýrazně a přehrává). Snad jen Anjelica Huston zachraňuje 70% skóre pro tuhle zvláštní jízdu na půl plynu. ()