Red Force 3

• Hongkong Huang jia shi jie zhi III: Ci xiong da dao (více)

Velkou výstavu známého návrháře šperků Yamamota v Tokiu přepadnou gangstři a po krvavém boji ukořistí nejcennější klenoty. Do případu se osobně zainteresuje místní inspektor Okata, kterého žene vpřed nejen dopadení zločinců, ale také msta za zavraždění jeho asistenta. Stopy gangstrů vedou do Hongkongu, kde působí madam Yeung - elitní příslušnice zvláštního nasazení. Přítomností atraktivní ženy inspektor není nadšen, ale nemá na výběr. Protivníci jsou nelítostní, a tak jim vzájemní konkurenti Yeung a Okata společně vyhlásí boj na život a na smrt... (duklak2)

SG-1

"Nepotřebuješ druhou zbraň. Když si necháš vyfouknout pistoli, si mizerný policajt." -inspektor Fujioka- ()

spiritus

Trojka RedForce, mi příjde jako takový slabší mezičlánek mezi 2 a 4. Nastupuje zde Cynthia Khan, která se evidentně rozkoukává. I film je mnohem nudnější, než předchozí díl a je vidět, že autoři se snažili být vážnější a drželi se přiliš ve vyznačených mantinelech. Bohužel. Slabší 3* ()

drankeryth

Je to obycajny priemer, kde sa najvacsi doraz bral skor na take detektivne patranie, aj ked tam nechybali bojove sceny. Tie sa mi zdali trosku take slabsie, akoby tomu nieco chybalo. Dej filmu sa pomalicky dostaval do finale, ktore na konci bolo nejake narychlo spichnute. Zdalo sa mi to nejako odflaknute a zjednodusene. Hlavnu rolu dostala Cynthia Khan, ktora sa do tej ulohy hodila dokonale, ako rit na serbel:) Od komedialneho ovplyvnenia sa upustilo, ako tomu bolo v predoslom dieli. Jeden zaber predsa len dostal priestor pre tento prvok, ked jeden chlapik chcel uniknut pred policajtkou drziac sa rezervy, akoze na aute:) To bola podarena scena pre usmev na tvari:) Celkovo to neni spatny film, ale ani nie moc nadpriemerny. ()

MickeyStuma

Třetí snímek ze série krapet ubral plyn. První dvě třetiny děje se vezou hlavně na dramatické bázi a typických HK skopičin a ksichtíků a pořádná akce zakončená závěrečným soubojem se objeví až ve třetině třetí. Příběh je tak jednoduchý, že jednodušší být snad už ani nemohl. Štafetu hlavní role převzala Cynthia Khan, která půvabem a tvrdé ráně nemá od předchozí Michelle Yeoh daleko. Vlastně si jsou dosti podobné, takže se dají velmi lehko splést. Na HK akční produkci tedy krapet slabší, ale zvládnout se to dá. ()

horor2

Další slečinka Cynthia Khan, která umí rozdat solidní nakládačku, když jí není teda sukně těsná :-D Skvost, který mám taktéž provařený ještě z VHSky :-) ()

djbarrel

Rozhodně lepší než dvojka. Nicméně taková bomba to zase není. Trocha japonského humoru a trocha akce. Od všeho málo. Bohužel. Mnohé souboje byli ve stylu "Jackieho Chana" - prostě víc srandy než vážnosti. Trochu mě iritovaly ty výbuchy, protože hlavní hrdinka byla vždy 2 metry od toho a nic se jí nestalo. Hlavně ten výbuch ve finále byl opravdu mimo. Jo a strašně mě bobavila scéna ve 43. minutě kdy detektiv s vážným a drsňáckým výrazem nabíjí nějaký velký kolt, ale při nabíjení je zřetelně vidět v hlavni přepážka, takže je jasné, že jde o plynovku. 50 % ()

yazik

Hodnotím na základě prvních cca 30 minut, déle jsem se dívat nedokázal. Nuda nuda nuda a už jsem zmínil, nuda? ()

HKstars

Třetí díl slavné girls´n´guns série se předvádí v japonsko-hongkongském stylu, s notnou dávkou nefalšované brutality (hasákem se tu nekompromisně mlátí přes hlavu i děvčata). Hlavní hrdinkou je sympatická policistka Lai (Cynthia Khan), kterou policejní šéf (a zároveň její strýček) nechce pustit k větším případům. Už v úvodní scéně nás ale Cynthia přesvědčí, že by to byla chyba a v krátké honičce předvede schopnosti, díky kterým si v následujících letech vydobyla ostruhy jedné z největších akčních hrdinek. In the Line of Duty III je ale jejím prvním filmem, takže ji budete muset odpustit pár nepřesných kopů a přeslazených úsměvů. Přibližně ve stejné chvíli, kdy Lai na hongkongské ulici pacifikuje zloděje, se v Japonsku schyluje ke krádeži šperků. Mají ji na svědomí dva ostřílení profíci, ona je nebezpečně krásná a krásně nebezpečná (Michiko Nishiwaki v jedné z největších rolí, dokonce se odvážila i k postelové scéně), on je zase fanatický přívrženec Rudé armády se smrtelnou chorobou na krku. Pečlivě naplánovaná krádež se podaří, ale nic není tak jednoduché a oběma je na stopě nejen detektiv Fujioka (kterému při útěku zabili kolegu), ale i Lai, ve chvíli kdy se pár rozhodne přesídlit do Hong Kongu. Ve skutečnosti je to ale jednoduché jako facka, i když se snaží scenárista mlžit přidáváním nových postav, aby využil neuvěřitelný herecký potenciál snímku. Ale nezadaří se mu, to mohu prozradit už teď. Celý děj se zvrhne v tuctovou policejní historku ve chvíli, kdy Fujioka přijede do Hong Kongu a Lai je k němu přidělena, aby ho "zabavila". Model viděný snad v tisíci a jedné detektivce a zároveň model, který nikdy nefunguje. Hongkongské policejní oddělení je samozřejmě totálně k ničemu a jediný, kdo mu dělá čest je právě Lai, takže se její cesty brzy zkříží s lupiči (a jejich pomocníkem, odborníkem na diamanty, lasery a výbušniny nesoucí helikoptérky ;) a mrtvoly se začnou kupit... Je fascinující kolik herců se podařilo režisérské dvojici Brandy Yuen a Arthur Wong nalákat k účasti v tomto projektu. Cynthia Khan a Hiroshi Fujioka samozřejmě hrají první housle, spolu s Michiko Nischiwaki (skutečně jí to sluší a ve finále je i dostatečně akční), ale větší prostor dostane i Dick Wei a dokonce se dočkáme malé komické vložky ala My Lucky Stars, když do záběru přiběhne Richard Ng a Eric Tsang a sehrají malou etudu. Znalce to určitě potěší, ale v drsné detektivce to působí jako pěst na oko. Ovšem díky bohu za takovou pěst, protože vás alespoň probudí. Akční úvod totiž slibuje až příliš a první dvě třetiny filmu se nesnesitelně táhnou, přičemž tempo ještě zpomalují odevšad vyskakující stereotypy. Máte pocit, že to všechno už jste někde někdy viděli a s útrpným výrazem ve tváři čekáte, až se postavy A, B, C a D konečně sejdou někde v opuštěném skladišti a dají si co proto. Brandy Yuen má naštěstí všech pět pohromadě a poslední půlhodinka je vyšperkovaná akčními scénami (v přístavišti, na ulici, v továrně), které jsou brutální až vám bude stříkat adrenalin z uší. Choreografie nahrazuje nedostatek bojových zkušeností razancí zúčastněných a tak se tu šermuje krumpáči, kladivy a ti zdatnější přidají i soustruh. Byla by to podívaná jedna radost a akční scény by možná daly divákům částečně zapomenout na slabiny filmu (a že jich není málo), ale zběsilé skoky se bohužel nenacházejí jen v rovině dějové. Je přinejmenším podivné, že jako druhý režisér je uveden Arthur Wong, kameraman filmů jako Once upon a time in China nebo Iron Monkey. U tohoto filmu sice kameru nedělal, ale měl si jí pohlídat, protože akční scény jsou degradovány především příliš divokou volbou záběrů a bleskosvodným střihem, kteréžto části kapku ruší nastolenou atmosféru, ve které za sebou hrdinové nechávají mrtvoly s penetrovanými lebkami a střevy vyhřezlými na silnici. Snímek tak zůstává jen nadějně načrtnutou detektivkou, které se staví do cesty příliš překážek. Z bahna podprůměru tahají film především herci a poslední třetina, v níž dostali i ti za kamerou rozum. Škoda, že tohle osvícení nepřišlo trochu dřív, hodnocení by pak mohlo být vyšší. 50% () (méně) (více)

nanamarak1

Film je takový klasický Hongkongský akčňák, ale ten dabing! Sice v něm na tu dobu dabují celkem netradiční dabéři (Miloš Vávra, Vondráček, Fišerová, Milan (Baloun) Neděla (!!!)), ale jinak je vskutku brutální a čeří vody takový pekelnými hláškami jako např. Svaté hovno! Doporučuje 7 z 5 tínejdžrů. ()

montel

V Japonsku dojde k velké loupeži šperků, kde je zabita spousta příslušníků policie. O svého parťáka příjde i detektiv Hiro (Hiroshi Fujioka), který přísahá pomstu. Za brutální loupeží stojí milenecká dvojice, která touží diamanty prodat a nakoupit za ně zbraně. Proto odcestuje do Hongkongu stejně jako detektiv Hiro, který je pronásleduje. Hiro dostane rozkaz spolupracovat s tamní policií, kde slouží také inspektorka Yeungová (Cynthia Khan). Ta má Hirovi pomoci oba nebezpečné zločince dopadnout...Další ze série Red Force. Díky videopůjčovnám a společnosti Intersonic jsme mohli už kdysi vidět tyto hongkongské pecky. Tentokrát s Cynthií Khan, což nebyla vůbec špatná volba. A tak se můžeme těšit na velmi brutální akční řezničinu. 75% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nepotřebuješ druhou zbraň. Když si necháš vyfouknout pistoli, si mizerný policajt." Milenecká dvojice spáchá loupež šperků, při které je zabito spousta příslušníků policie. Dvojice poté touží diamanty prodat a nakoupit za ně zbraně, leč jde po nich Cynthia Khan. ANO! Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí je pryč. Nastupuje zde Cynthia Khan, která taky kope stejně vysoko jako kluci. Špatná volba tedy nebyla. Závěrečná bitka Cynthia Khan vs. žena z milenecká dvojice matoucí. Byli si dosti podobné takže se dali velmi lehko splést. Jinak rozhodně lepší než dvojka. Nicméně bomba jako jednička, to také není. - 60%. ()