Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

G04T

Argento si řekl, že si dá od gialla chvíli pauzu a napíše něco jinýho. A tak v roce 1985 vznikli Démoni. Vynikající gorefest úchylárna pod vedením Lamberta Bavy. Film splnil moje očekávání. Tohodle Bavu nemám moc v lásce, ale todle se mu fakt povedlo. Samozřejmě že tenhle film zestárnul, ale mě se to prostě kurevsky líbilo. V tědlech splatter hororech mi je nějaká logika úplně u řitě. Chování postav neřeším, prostě si jenom užívám vynikající gore! Těším se až uvidím dvojku. ()

Pauliee

Moje prvé stretnutie s úspešným talianskym režisérom Lambertom Bavom nedopadlo úplne podľa mojich očakávaní. Asi som čakal niečo iné. Poďme k filmu. Skupina ľudí je pozvaná do staro novootvoreného kina na film. Nikto nevie o čom by to malo byť. Keď začína film tak veľmi rýchlo ľudia zistia, že sa jedná o horror. A to poriadne krvavý horror. Mňa osobne viac očaril film, ktorý sa premietal v kine ako to čo sa dialo potom. Gore efekty na svoju dobu celkom dobre spracované inak nič moc. Vadila mi tá zelená pena, ktorá išla démonom z úst. Pôsobilo to skôr smiešne a lacno ako zastrašujúco. Ešte za zmienku stojí aj atmosféra. Inak o stupidite a o hereckých výkonoch sa radšej vyjadrovať nebudem. ()

Kortexo

Demons je skvělý horor s parádní atmosférou.Film, který nikdy nezestárne a je výborný i dnes.A takových je sakra málo. ()

kelto44

Démoni v dnešnej vode príde ako film s dosť zastaralou kvalitou, smiešnymi maskami a smiešnymi efektmi, to ale v svojom veku nebola pravda. Vo svojom veku to bolo veľmi strašidelné, napínavé a trochu aj brutálne, masky boli veľmi desivé, zvuky išli na husiu kožu a ešte ten sliz ktorý mali v ustách.. ble! Mne osobne sa nevadí pozrieť na film s takoutu kvalitou a sám som to dokonca pred necelým rokom ešte videl, a ešte si to mám v pláne pozrieť.. /80%/ ()

xSxEx

Proště u některých filmů si človek musí uvědomit jak staré to je a že v té době ještě nebylo vše tak omílané dokola a každý nápad tisíckrát překroucen a někdy zparodován. Pro ty co si to neuvědomí tento film bude parodie. Pro mne je to KULTOVNÍ snímek, bez kterého by tu nebylo mnoho jiných novejších klasik. Jediné, proč nedám 5 hvězd, tak protože masky mohli byt vypadat hrozivěji. A nejlepší je Soundtrack ()

Aywes

Jak milé překvapení od pana Bava. Samozřejmě měl na tomto snímku podíl (a ne malý) náš milovaný a známý Dario Argento. Oproti Suspirii se mi tento snímek zamlouval o moc více. Soundtrack lepší, potvůrky lepší až na ten příběh.No dobře moc originální není, ale ta atmosféra, která vás vtáhne do děje i díky soundtracku je opravdu úchvatná.Naprostá klasika mezi gore - B horory. Nařízeno vidět všem, kterým se líbí filmy typu Evil Dead. Na místo Bruce Campbella tu máme ale odvážlivce co masí "zombíky" katanou.Nádherná podívaná! Pro mne rozhodně krásné překvapení zařazující se mezi osobní klasiky. ()

djbarrel

Klasická pecka let osmdesátých. Démoni v kině, parta lidiček v kině a řežba plná krve, hnisu a řevu může začít. Jediný větší logický a dějový kiks byly ty zazděný dveře. Kdo by je dokázal tak rychle zazdít ? Mno nic, ale i tak plno zábavy a šílených teatrálních scén. 75 % ()

CrazymanM

Kupodivu i po těch letech se na to stále dá dívat(před mnoha lety při sledování na VHS chabé kvality s dabingem jednoho člověka jsem se opravdu bál),ta atmosféra strachu a úzkosti tam pořád je,i když triky a masky chabé až žádné,scénář taky žádná sláva(např. nechápu,proč chodí slepec do kina???).To vše ale dokážu odpustit,vracím se tímto filmem do mládí!!! ()

Kennedy_R

Klasická italská vyvražďovačka. Tyto šílenosti udávaly ráz hororů evropské produkce osmdesátých let. Bava herecké výkony neřešil, zde šlo jen o rychlou akci, strach, lekání a nechutnost. A toho je zde plná porce. Kazetu jsem přehrával až do omrzení a divil se že takové věci je dovoleno dát do prodeje a kam až mohou režiséři se svou fantazií zajít. Co na tom, že dabing byl proveden amatérsky jedním hlasem a překladatel si myslel, že Nostradamus byly prastaré bytosti. ()

honzic

Průměrný thriller, polohoror. No každopádně se dalo natočit lépe. Některé záběry jsou hezké, ale jinak herecky podprůměrné. Hodnocení: 50 % ()

Valenta28

Za mě nejlepší italský horor 80. let. Dech beroucí efekty, perfektně vybraná hudba, dokonale vybrané prostředí a nabitá atmosféra. Vše jak má být. ()

DonBraso

Díky nápadům a gore nášlapu v dobrým místě jako je kino to doopravdy má slušné ambice. Do toho si vezmeš katanu a začneš to kosit i s motorkou. Skvělé masky a hodně povedená tečka na konec, která jde zas bravurně proti tomu proudu co znáš. Co je horší, že i zde sice démoni začnou vcelku brzo, tak se stejně začnete kousat nehty a je jedno kde. Čtyřka postav co sedí v autě  je absolutně zbytečná. Tyhle scény degradují ačknost, která by lépe držela právě v kině, ač chápu ,že na jednom místě by si nejeden režisér myslel, že to diváka přestane bavit a ono ho bavit přestane, že z toho kina musí čumět na frajery v autě co si dávaj kokeš. Na jednu absolutní shit logiku, kdy jsou právě tyhle frajeři prý ve slepý uličce zajdou zrovna do kina, protože se otevřou dveře, přitom po dalších minutách ze střechy vede žebřík, který dostane přeživší dolů. Proč tam předtím nebyl a pak ano je spíše tah netah:)Ale to jsou špíš kosmetické vady,který pak napadnou někoho u více scén.V určitém úhlu je to slušná podívavná,kde hlavně převládá gore efekt a zelená bublina,která je malinko kostrbatá kvůli počtu postav,která vlastně ani jedna nemá svoje místo na slunci a tak je Vám jedno kdo to dotáhne až na korbu auta.75% ()

J.Mayen

Neskutečně dobrá klasika italských mistrů hororu. Tenhle díl a i ten navazující sa mi postaraly o několikadenní Insomnii, kdy jsem se strachy a celý zpocený probouzel a hledal po pokoji schované démony. Dario Argento a Lamberto Bava se timto zapsali do historie. Neskutečné gore triky, ze kterých zůstává rozum stát a šlo to! Bez digitálu!! ()

Elessar.

Čo len možno očak´vať. Dámy a páni pôjdete do kina? Rozhodne áno, pozoruhodný podnik, interiéry no a potom masaker. Ťažké bečko... ()

Katy19

To nic není, jen škrábnutí! Pěkné démonické béčko v prostorách kina, při kterém jsem se jako malá bála. Krev, praskající kůže a zelený hnis z úst, tak to má být! ()

cubiczech

Gorefest to mohl být větší, ale možná díky doprovodnému zpestřování osádkou kina Aero a celkévo atmosféře v celém sále to z toho udělalo naprosté veledílo, kdy každý pohyb prkna, které si říkalo herec je k pousmání. Jen více krve by neuškodilo! ()

HONZACEK

Jak píše Bloody jde o Italský nářez doprovázený skupinou Accept. Asi jediný nejlepší film od Lamberto Bavy jenž jsem viděl! ()

jouzy

Asi, jeden z nejlepších hororů ve své době, i teď předčí většinu sraček nové doby. Efekty, masky, hudba na 85tý rok famózní. ()