poster

Démoni (festivalový název)

 • italský

  Dèmoni

 • anglický

  Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

 • Matty
  ***

  Film, který stojí na straně příznivců hororového žánru, nikoliv přihlouplých filmových hrdinů, což dává najevo neustálým pomrkáváním a náznaky, pro ty, kdo již nějaký ten horor viděli. Vtipně byly vybrány oběti (arogantní černoch, rozhádaný pár, nevidomý muž), z nichž větší část sleduje horor bez patřičné úcty a následně jen s krajní neochotou přijímá roli aktivního účastníka absurdně ultra-drastického dění. Nedokázali si vychutnat film, tak si film vychutná je. K definitivnímu průniku zla do dosud normálního světa dochází symbolicky po protrhnutí promítacího plátna. Krom zapojení do cinefilních her s dvojí realitou se nabízí také ošemetnější výklad anti-náboženský (promítací kabina jako „místo“, kde lidé v nouzi hledají spásu – marně) anebo si zkrátka můžete užít výborné (ve smyslu nechutné) masky, punkový soundtrack a těžce brakový závěr. Hezky z pohodlí a bezpečí domova. Dokud se vám něco nezakousne do krku. 65% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, kitano(27.4.2011)

 • Seabeast
  ****

  Tak tohle byla hooodně sympatická béčková šílenost! Italský splatter Démoni v režii Lamberto Bavy a scénaristické výpomoci od velikána Dario Aargenta a Dardano Sacchettiho mi maličko příběhem přípomněl španělský velmi originální horor Angustia. A to už jsem se začínal bát, že Démoni toto nevšední pojetí předběhli, protože vznikli dva roky před oním španělským bonbónkem. Tak dobře, uvěznění v kině a propojený průběh s příběhem na plátně tu je, ale Démoni jdou na to jinou cestou. Někdo tu dokonce zmínil žánrovou podobu s Jacksonovou gore lahůdkou Braindead - Živí mrtví, ale Démoni bych řekl, že nesrší takovým vtipem a nedisponují takovým množstvím krve. Ale i tak, se jedná o povedenou survival jízdu, kde si přijdou na své fandové legračních old school splatter hororů. Děj sice v pozdější fázi trochu ztrácí na atraktivnosti, ale rozhodně je na co koukat. Nejvíc mě dostával do kolen ten Negr, co se tam v kině ujal vedení smečky a házel tam svůj nekompromisní diktát v rámci přežití celku. Sice to daleko nedotáhne a bude nadále buzerovat jako jeden z démonů (pardon za spoiler), ale rozhodně se jedná o skvělý béčkový charakter. Do toho ještě banda punkáčů projíždějících náhodně kolem a fetující o sto šest, která trousí jednu dementní hlášku za druhou. Nečekal jsem celkově takovou srandu, takže jednoznačně příjemné překvapení.(6.1.2016)

 • SeBig
  ****

  Jooo tak takovýhle filmy fakt můžu. Nehodnotím podle toho jak moc jsem se lekl nebo jaky byli efekty spíš na opak abych pravdu řekl lekačky moc nemusím a tohle lekačka nebyla i když to několikrát v pár záběrech vypadalo že se leknu tvurci ztoho nakonec lekavou scénu neudělaly ale nakonec jsem se teda fakt lekl ale nebudu tady řešit lekání :) ted k filmu miluju přesně tyhle typy filmu! Béčka, spousta krva, film naplněnou štávou akce a přehnanosti který proste běží celej film a žádné nudné pauzy a vysvětlování prostě to jede od minuty k minutě a tohle prostě jo! Nepochopil jsem to stim vrtulníkem a řikal jsem si že je to něco jako Braindead a Návrat oživlych mrtvol ale narozdíl od Braindead tohle bylo aspon od začátku dost dobrý a napínavý né prodloužený a nudný..a s návratem to srovnávám jen kvuli tomu že je to skoro to samý hlavne to spojuje tyto slova 80 léta, krev, monstra, vtipné scény to stačí! Vracím se ke scéně s vrtulníkem pak se to všechno nakonec vysvětlilo hlavně nakonci to bylo dobry :-D. Dokonce jsou tam nějaké scény vtipné proto to spojuji s Návratem Oživlých Mrtvol. A když jsem si řekl že je film přesně podle mího gusta musim tomu prostě dát ty čtyři! + chválím SOUNDTRACK excelentí skladby a výběr!(1.9.2010)

 • eraserhead666
  *****

  Stará dobrá, po všech stránkách vymazlená, klasika bavící mě stejně dobře jako před lety. Tajemné kino, horor, který se v něm promítá kopírující rodivší se realitu, hromady mrtvých, démonických zombie (a jednoho démona osobně), litry krve a zeleného hnusu, kousání, trhání, vydlubování očí, sekání mečem... Co víc si přát?(13.4.2009)

 • EdaS
  ***

  Argentem sice produkovaný, ale režijně bohužel zcela tuctový horor ze začátku hodně baví díky nápadu umístit rejdiště démonů do kina. Od poloviny bohužel sledujete jen skupinky lidí pobíhající sem tam a nechávající se masakrovat. Hrozící nudu naštěstí zahánějí scény typu "hlavní hrdina vezme motorku, projíždí se po kinosále a kosí příšery", bohužel jich není dost.(2.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace