Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Italský brak ...Ale nádherný !!! Člověka to přímo nutí dát Démonům nadsazené hodnocení ...( o jednu či dvě hvězdičky navíc ). Řešit scénář nemá u filmu podobného ražení absolutní smysl. Při legendární scéně s motorkou a katanou se budete tetelit blahem ...i opakovaně. :-D Lamberto Bava se díky tomuto filmu stal v mé paměti nesmrtelným !(1.11.2010)

• LBsmoke

příšerně napsaný scénář.. a o to eště nudnější démoni.. i trikově, zabijácky, umírácky a vizuálně.. i když se to zezačátku netvářilo jako špatné Béčko.. tak po první půl hoďce už bylo skoro všechno oběvené/vyřešené a už se jen člověk díval kolik minut zbývá do konce.. poslední půlhodina byla roznatahovaná za trest ..(5.1.2013)

Ktomuto filmu ma viazu naozaj nostalgicke spomienky. Ako krpec som pocuval nadsene debaty mojich starsich surodencov o horore, v ktorom demonicka maska sposobi zmenu ludi na demonov. A potom som si ho samozrejme aj pozrel (jedna z mojich sestier mala pre mna pochopenie a vzdy mi dovolila sa pozriet na filmy, ktore mi vsetci zakazovali). Teraz som si to po rokoch zopakol a som navysost spokojny. Demons je horor velmi napadity. Skvele prostredie kina, zaciatok ktory sa paralelne rozvija s filmom beziacim v kinosale, jazda na motorke s katanou v pravej ruke, ci slepy dedo, ktory si nechava dej prave premietaneho filmu rozpravat od svojej omnoho mladsej manzelky, ktora sa popritom objima s muzom, ktory si nenapadne prisadol :). A dejove vakuum vyplnaju pocetne gore efekty. Tak to ma byt. Zlate osemdesiate roky... (8/10)(9.6.2008)

• KasparekZabijak

Asi kult teda, alespon co tak ctu ostatni. Za me dost nudna brecka, kterou na dve hvezdy dotahly sceny s motorkou, helikopterou a samozrejme soundtrack. Parta podivnejch existenci dostava v kinosale ponuryho vzezreni na frak od Demonu, ktery prichazej skrz platno a prebiraj vladu nad kinem. Zaver mi trochu pripomel jeden z mejch nejoblibenejsich filmu http://www.csfd.cz/film/71798-letni-kino/komentare/, kterej si rozhodne dejte, pokud se chcete dozvedet jak se z ne uplne obvyklyho kina dostat. 40%(16.1.2017)

• juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-)(11.6.2016)