Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Pouštěl jsem si Démony s velkými obavami, stejně jako většinu italských hororů. Ale nakonec se mi to líbilo. Naprosto chápu, proč se tento snímek stal takovým kultem. Masky jsou fantastické, démoni byli fakt hnusní. Objevilo se několik opravdu výborných gore scén. Např. vylezení démona z těla. Začátek s tajemným promítáním neznámého filmu a děj, co se stával realitou, to si získalo mou pozornost. Ale chybělo mi tam nějaké hlubší vysvětlení, odkud se to vzalo, co s tím nakonec mělo společného to kino atd. Ale film jsem si užil a dokonce hrozí, že své hvězdičkové hodnocení po rozležení v hlavě zvednu. 70%(9.6.2011)

Velice zábavný horůrek s mnoha vybuchujícími jebáky a povedenými maskami. Škoda, že jsem neviděl zamlada, mé hodnocení 4 hvězdičky...(9.9.2010)

Velmi krvavé a velmi levné. Hororové okamžiky zde zajišťují hlavně okamžiky, kdy se někomu něco trhá nebo někdo někoho kousne. Atmosféra je ze začátku velmi zajímavá, bohužel později je zkažena neustálou brutalitou, která je chvílemi přímo na škodu. Včetně masek, které vypadají dost levně.(15.7.2007)

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet)(31.1.2009)

Argentem sice produkovaný, ale režijně bohužel zcela tuctový horor ze začátku hodně baví díky nápadu umístit rejdiště démonů do kina. Od poloviny bohužel sledujete jen skupinky lidí pobíhající sem tam a nechávající se masakrovat. Hrozící nudu naštěstí zahánějí scény typu "hlavní hrdina vezme motorku, projíždí se po kinosále a kosí příšery", bohužel jich není dost.(2.3.2008)

• - Film bol zakázaný v Západnom Nemecku a na Islande. (Paldiny)

• - Nicoletta Elmi, která hraje v tomto filmu uvaděčku, si zahrála taky ve filmech Tmavě červená (1975) od Daria Argenta a Reazione a catena (1971) od Maria Bavy. (Chatterer)

• - Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)