Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

helloween93

4 roky předtím, než Gremlins obsadili mrakodrap, čelili obyvatelé mrakodrapu útoku Démonů a opět u toho byl Argento jako režisér a Bobby Rhodes jako tvrdý organizátor odporu. Koncept jedničky zůstal zachován a já se bavil podruhé. 3* ()

helraiser

Prakticky to samé co jednička jen kino vystřídal činžák. Démoni jsou opět skvělý, nejvíc mě dostalo to démoní dítě, to mě prostě odrovnalo. Dvojka jede jasně v kolejích určených jedničkou, hodně démonů, mrtě krve a hnusu, ale to vše ještě v běsilejším tempu. No prostě další démoní mazec i když o trošičku slabší než jeho předchůdce, ale pořád dost dobrá krvavá podivaná která rozhodně stojí za to. ()

Shanen29

Srdcová záležitost,kdy jsme na tom v 80.letech ujížděli a prděli hrůzou u VHSek.Na tu dobu opravdu mistrně odvedený pravý horor. ()

Knor

Oproti prvnímu dílu je tohle velká slabota. Velkej mrakodrap plnej nebohých civilistů, ze kterých se stává jeden démon po druhým přímo vybízí k obrovskýmu krveprolití, bohužel k tomu nedošlo, tvůrci se drželi dost zrátka. No škoda, ale na druhý straně je to ještě celkem ucházející poctivej horor s několika dobrejma nápadama. ()

G04T

V porovnání s jedničkou - horší masky, míň goreu, nezajímavý postavy, lekaček je míň (ale fungujou!) a v druhý půlce dost nudí. Ale pořád to není špatný. Ale samozřejmě jednička u mě vyhrává. ()

Pokryvac

Veľmi solídne béčko, ktoré spolu s prvým dielom tvorí jeden z oporných bodov eurohororu. Masky vyzerajú výborne a efekty sú na úrovni - démonmi sa dokonca stáva aj pes a dieťa, teda zdanlivo nedotknuteľné osoby v oblasti hororu. Argento zveruje svoj scenár do rúk spolupracovníka Bavu a na scéne sa objavuje ďalší talentovaný talian so záľubou v krvavom, ktorú azda zdedil po svojom slávnejšom otcovi. Na Argenta by bol tento film asi príliš priamočiary (je to predovšetkým majster mysterióznej kriminálky), ale v rukách Bavu sa mení na dynamickú jazdu, ktorá vystupuje ako istá parafráza zombie hororov Georga Romera. Pre fanúšikov poctivého eurohororu rozhodne stojí za pozretie. ()

xSxEx

V jeden den první a druhý díl, abych to mohl nejlépe posoudit. Připádá mi to dějově jako to bylo u Evil Dead I a II ale nedopadlo to bohužeI moc dobře, ale pořád sou tam světlé místa v kterých jsem viděl JACKSONOVI " Braindead", nebo "Bad Taste". ()

djbarrel

Byť objektivně musím přiznat, že dvojka je horší než jednička, musím hodnotit výš. Když jsem prvně viděl Demons 2, bylo mi asi 7 let a od té doby jsem se bál sám u televize. Tohle byl zdroj mých nočních můr a ta potvoro co vylezla z toho kluka, to tenkrát bylo pro mě ztělesnění maximální hrůzy. Dneska to pochopitelně vidím jinak a ta gumová potvora u mě vyvolává spíš úsměv. Masky byly řekl bych víc odfláklý, snad kromě tý první, s tím si tvůrci trochu práce dali, ale jinak nic moc. Bylo to takový víc akčnější než hororový. Samozřejmostí byly klasický klišé jako nerozbitný dveře a neprůstřelná skla a podobně. Nicméně z nostalgie nemohu jinak. 4 **** a 80 % ()

CrazymanM

Opět návrat do mládí,ke kterému mám už spoustu výčitek,připadá mi to úplně to samé jako v původním filmu,jen v jiných reáliích,hraje zde několik stejných herců(plešatej černoch s kotletama,týpek na vrátnici je řidič-feťák z jedničky).Atmosféru to však stále má,takže jsem i tak celkem spokojen! ()

J.Mayen

Pro mě ještě o trošku lepší díl než původní jednička která se odehrávala v kině, zde máme scénář který nám nabízí pohled do mrakodrapu, ze kterého by měl každý Klaustrofobik smrt. Perfektní masky, skvělý scénář, a sympatičtí herci a to celé podtržené perfektní hororovou atmosférickou hudbou, dělá s tohohle filmu naprostý hororový skvost své doby. A i dnes se vždy rád podívám a pokaždé bych hodnotil stejně. Horory mého mládí, takové už nebudou. ()

vinducha

Tak už vím , kde vzal pan Soukup inspiraci pro davové scény v o rok mladším Discopříběhu.. Jinak to přesně odpovídá celé té době , na efektech je to prostě poznat , že to je 80tka . Démoni nevěnují péči pokožce obličeje a ústní hygieně. Pobavil "Gremlin" co vylezl z bříška chlapečka. ()

doginko

Oproti jednotke dosť slabota.80`s horory sú podľa mňa veľmi kvalitné ale nájdu sa aj výnimky v podobe takýchto zverstiev.Atmosfére nulová,pointa a záver v podstate ako 1.zo slušnosti dávam hviezdu,toť pocta L.Bavovi.amen ()

PANKY71

Film si prakticky nepamatuju, viděl jsem ho v osmdesátých letech. Jediné co mě vytane na mysli je nějakej démon-pes. Ten byl dobrej.....:-)) ()

bloks

Skvely horor z 80.rokov, z talianskej produkcie. V niektorych napadoch a prevedeni lepsi ako jednotka. Mrakodrap vytvara napatie a obludnost niektorych masiek je zaujimavejsia, ako v dnesnom digitalnom prevedeni. Na tie roky to bol vynimocny film a ani dnes netaha za kratsi koniec. ()