Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

hrdygay

dobry film, miestami mi pripominal mad maxa, aj vdaka soundtracku od junkie xl, hlavne uvodna nahanacka a postapokalypticky svet, musim vyzdvihnut terminatora shrikea (stephen lang), najlepsia postava vo filme 7/10 ()

Scaevola

Na snímku jsou znát dvě věci: jednak tvůrčí tým, který se z poněkud střeleného steampunkového námětu pokusil vykřesat příběh hodný filmové adaptace; jednak skutečnost, že při převodu knihy značně utrpěly možnosti, jak vykreslit celou šíři fikčního světa. Nejde o to, že by námět nebyl nosný, ale pro vysvětlení všech jeho zákonitostí prostě nezbývá prostor, což se odráží v samoúčelných efektech a v pocitu, že je úplně jedno, o co se hrdinové snaží, protože to jediné, co může letmý divák uvnímat, je osobní rovina příběhu. To je ostatně to nejlepší, co film nabízí - dobře zahrané postavy, které mají nezanedbatelné charisma a poměrně jasnou motivaci. Zbytek snímku je bohužel nepřehledným a nevysvětleným pozadím. ()

furrec

Velmi milé prekvapenie, takýchto filmov je velmi velmi málo, takže pokial máte takýto žáner radi, určite sa oplatí vidieť. Skoda len toho idiota v hlavnej úlohe, vôbec sa tam nehodí a pôsobí vyložene rušivo. ()

albiebennett

Tak takto vysokorozpočtovou nudu jsem dlouho neviděl. Kombinace Transformers, Terminátora a Mad Maxe = nulová inovace. Dvouhodinová ztráta času, ve které si přejete, aby Hugo Weaving ten svět fakt zničil. ()

Saxos

Královnu do kina asi raději nevezmu. Přece jenom má svůj zasloužený věk i důstojnost nejenom svého úřadu. Narozdíl od špatně vybraného komixového sešitku. ()

SaraSoldier

Dielo Philipa Reeva by sa mnohokrát viac hodilo na seriálové spracovanie, než na filmové. I keď začiatok sľuboval skvelý zážitok, scenár šiel čím ďalej viac do hája s každou minútou. Akože...inak skvelý Robert Sheehan mi tu liezol kvalitne na nervy a celá ústredná dvojica bola tragikomedická. Hugo Weaving bol úžasný ako vždy, až som mu takmer začala fandiť, lebo hlavné duo snáď ani nehralo a o niečom ako chémia nemohla byť ani reč. Zbožňujem dystopiu a už len za ten nápad a úvodné scnény plus hudbu dávam tri hviezdičky. Tú štvrtú pridávam za, ako vždy, dokonalého Andyho Leesa, ktorý mal pramálo priestoru a ešte vždy zaujal po Hugovi najviac. Sakra, dajte už tomu chlapovi poriadnu rolu! Len si predstavte, ako geniálne by zahral Rhysanda z kníh Sarah J. Maas... ()

ZeldaZ

Skvělé zpracování mobilních měst! Jinak film samotný neslaný nemastný, herecké výkony ploché. Nezbytné naplnění stereotypních barevných kvot a vykreslení Činy jako země zaslíbené :-) ()

bonovox

Zvláštny film...úvodná akčná scéna navnadí ale následne sa príbeh uberá veľmi predvídateľnými cestičkami bez prekvapení a žiaľ aj kvalita akčných scén klesá do priemeru. O hereckých výkonoch sa ani netreba baviť. Vysnený projekt Petera Jacksona mal vyzerať veru inak. ()

LencaN

Nápad dobrý, 60-minutová válka změní svět natolik, že města dostanou podobu pojízdných strojů, přičemž ty velké požírají ty malé a berou z nich zdroje energie, jídlo atd. Vizuelně to měli slušně zpracované. Prvky nových strojů a technologií a do toho zapasované útržky minulosti, jako třeba "americká božstva", což byly sochy Mimoňů. Nejhorší ze všech smrtelných strojových měst byl Londýn a pohyboval se po krajině jako lačný predátor. Bohužel příběh nedělá filmu dobrou službu. Zrzavá hrdinka je otravná, Hugo Weaving jak jinak než záporák, to si ani snad nikdo nemohl myslet, že diváci vůbec budou tápat, jestli je zlý nebo hodný. Prostě myšlenka zajímavá, zpracovaní chabé. ()

Heywood

Nepoučitelnost a hrabivost vždy vedou znovu a znovu k válkám. Když se člověk s myšlením bandity dostane k moci, je jedno v jaké době, vždy jen šíří zkázu, kterou maskuje vzletnými slovy. Technicky perfektní film s řadou neokoukaných herců diváky poněkud zklamal, ale možná přetechnizovanost s nudnou pompézní hudbou a nůší patetických hlášek je tím důvodem, proč film nakonec tolik nezaujal. Přesto v dnešním (2021) braku sci fi si 65% zaslouží. ()

Maraboy

Mám rád steam punk, mám rád mechy a industrial, to vše je tady celkem hezky zvárněno, ale to je asi tak všechno. Příběh je opravdu pitomej, nezáživnej a nudnej. Taková zkomolenina Wild, wild west, Terminátora 2 a Star Wars. 10% ()

Ironhead

Tak strašná blbost a tak šíleně přeplácaná trikama naprosto nesmyslnejch "strojů", které by nikdy nemohly fungovat. Nebavilo mě to ani malinko, i ten vizuál mě po chvilce nudil, postavy úplně nezajímavé. Jak to, že nikomu nedošlo, že tohle bude šílenej finanční propadák?! ()

8SCARFace8 odpad!

Graficky pekná, kli-che nezáživná príšerne natočená neoriginálna šablónovitá a zbytočná sr*čka. Nechápem čo ten filmový priemysel tejto doby robí, keď vedia mať taký dobrý nápad a tak "kvalitne" všetko zadupú do zeme, resp. až pod zem. Hnus. ()

gogo77 odpad!

0/10 toto bol teda fail roka... 2 filmy za sebou uplne o nicom, akoze celeeeeee zle....toto sa malokedy stane... cely film som si vravel ze WTF... ci som to uz mal mat precitane a cele vidiet a vediet aby som pochopil tento pocin....hlavne ze triller na 10/10 a fakt som sa na to tesil...Peter Jackson sa moze hanbit ze do tohto dal peniaze a pri celkovom rozpocte aky film mal, ako cele slovenske skolstvo tak mi je az smutne :D ... ani nemam co napisat lebo som to vobec nepochopil a hlavne ma to vobec nebavilo....od zaciatku az do konca ()

littlelight

Po dlouhé době vskutku originální a hezky provedené Sci-fi, velmi slušně řízlé steampunkem. Pro steampunkové nadšence je tohle naprostý must-see. ()

kaller

Velké zklamání. Vcelku zajímavý vizuál pospojovaný pohříchu úplně nezajímavým, obehraným příběhem, jenž je navíc podáván zcela nezáživným způsobem. Tahle hvězdička je tak ve výsledku hodně vyděšená, skoro až na smrt. ()

Ronnie92

Takový divný star wars mixlý s divným mad Maxem s publikem z vyšších vrstev ve stylu hunger games. Jo a jezdící města tam nejsou (de facto jen jedno). Ale stálo to asi dost prachů, to na tom jde dost poznat. ()

BlackWizard

preplácaný guláš ktorý ukradol všetko čo sa dalo a zabalil to už aj do politicky korektného kabátku po novom (zjazvená tvár už musí patriť kladnému hrdinovi resp.hrdinke to je silnejšie,a skupinka pomáhačov je multikulturna ,gendrovo vyvážená s velitelkou velmi ťažko tušitelneho pohlavia) ak máte do 15rokov tak parada,Ak nad tak toto určite netreba vidieť. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)