Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

Corpsegrinder odpad!

Steampunková verze Jupiter Ascending s víceméně stejnou mírou tuposti, navíc hrozně obsazená. K tomuhle vážně nemám co říct. ()

Fary

V podstatě jen myšlenka a provedení těch měst za něco stojí. Herci nezajímaví, příběh taky a snad nejblbější postavou je Shrike. ()

Free_player

Velké, špatné dlouhé NIC. To nejlepší z celého filmu jsme mohli vidět v prvních 15 minutách a ostatně i v traileru. Člověk by čekal už jen podle názvu časté bitvy kolosálních mecha-měst a ono ne. Místo toho nám film nabídne 2 hodiny zmateně nudných scén. Hrozně promarněný potenciál. ()

Ledkodlaq

Divím se, že to má jen 56%, vždyť to byla vizuálně spektakulární steampunková podívaná, kde ožily laputy a podobné Japan animáky, až srdéčko zaplesalo. ()

Jespi

Steampunk (a ani Cyberpunk) nikdy nebude mít v Hollywoodu úspěch. Je to jednoduché, na první pohled cool znějící žánr se vždycky musí osekat pro masy. A to je zásadní problém, protože se vždycky osekají ty podstatné prvky těchto žánrů a jako správní producenti a režiséři a scénáristi, se zaměříme jen na ty cooooooool aspekty. Pro mě je tento žánr smysluplný pouze v literatuře a v japonských anime filmech, kde se dokáží vykašlat na všechny ty pindy pro řadového diváka a opravdu se zakousnout do typických prvků děje, pro které jsou tyto žánry tak fascinující (stačí porovnat Ghost in Shell). Smrtelné stroje mohou mít zvůčná jména jako Jackson, Weaving, Walsh + Boyens, bohužel, to nejlepší z filmu vidíme na začátku, potom se to jen veze na vlně CGI, nevýrazných postav a Hollywodem vycucaným dějem. ()

Mauric

Příjemná steampunková pohádka pro dospělé s černobílými, ale zábavnými postavami, kterým vévodí robotický Shrike. Vše příjemně plyne a děje je tolik, že není čas na zevrubné vysvětlování. Celý film jsem se bavil představou, jaké příběhy stojí za jednotlivými postavami, a jdu se podívat, kde bych mohl těch sedm knížek sehnat. ()

Marius_ss

Tak tento film si určite nezasluži taketo nizke hodnotenie, a ked niekto argumentuje tym že je to blbost lebo tam mestá požieraju ine mestá... tak na čo na to vobec chodili do kina, alebo to pozerali ? U mna bola prva polovica filmu vyborna, predstavovanie sveta Mortal Engines bolo putave, svet je naozaj bohaty a zaujimavy, chytilo ma to. Bohužial druha polovica bola už dost detinska, naivna a politicky korektna (čo ma vo filmoch v poslednej dobe dost serie). Skupina multikulti dobračiskov vedenych strong female charakterom bojuje proti zlym belochom ktorí ich chcu zničit. Muži su vykresleni ako slabosi alebo zli, zatial čo ženy ako akčne hrdinky plne mentalnej sily a moralky. Začinam byt už z toho trochu unaveny. Navyše to jednoznačne vyčlenenie na dobro a zlo je tiež smiešne (dcera zavrhne otca behom 15 minut filmu bez toho aby čo len viedla vnutorny boj a pod.) Celkovo je to ale zaujimavy film a svet v ktorom sa odohrava, je škoda že pokračovanie asi už nikdy (alebo minimalne v dohladnej dobe) neuvidime. Videne 13.02.2019 (prva hodina), dopozerane 14.02.2019, (druha hodina), doma, LGOLED, sám. ()

Warle

Herecky a scénáristicky dost nudné a nepřesvědčivé. Viděl jsem to 2 dny zpět a už v podstatě ani nvm, o čem to bylo. Jen že to vyžíralo asi 10 filmů a že nechápu, jak na Jackson mohl dohlížet a pustit to ven. Mám chuť to ještě stáhnout na 2*. ()

Prochy38

Mám takové filmy rád, hodně. I když vidím, že nás tolik není. Za mě super. Nehraje si to na nic, čím by to nebylo. Efekty luxusní. H. Hilmar pro mě hrozně milé překvapení. Jako celek mi to fungovalo skvěle a bavil jsem se od začátku až do konce. A myslím, že o to šlo. V rámci žánru nehodlám dát míň *. ()

Bingos

Příběhově je to až bolestivá slátanina klišé a scénáristických slepých uliček a finále mi přišlo tak totálně dementní, že sem akorát křičel na obrazovku. Ale kulisy, nápady a detaily fiktivního světa a celkový vizuál jsou tak zatraceně zábavné, že sem na tím ve výsledku přimhouřil oko. ()

filipvrbik

Chápu naprosté okouzlení i naprostou zhnusenost tímto filmem, je totiž naprosto odlišný od všeho, co jsem dosud viděl...lehce říznuté Matrix Revolutions, troška Star Wars - pobíhá tam terminátor a nejvíc je to v mnoha ohledech asi podobné Atlasu mraků (ale není to tak dobré, to rozhodně ne) ... Tato nepodobnost a rozmanitost a také nepředvídatelnost děje (v traileru se toho opravdu moc nedozvíme a to je dobře)...Rukopis Petera Jacksona je patrný, i když to nemá absolutně nic společného s King Kongem a už vůbec ne s Pánem prstenů, nebo snad Hobbitem..Děj se odehrává tisíc let po nás a zemi křižují pojízdná "města" včetně Londýna, který se tak nějak snaží ovládnout svět...no a pak se rozproudí akce, která je svižná a zajímavá (3D tomu hodně přidalo), ale rozhodně ne vše se mi líbilo, je to taky takové trochu kýčovité..prostředí jak z verneovky-blé..Chyběl mi tam prvek sci-fi trošku...Ale alespoň alternativa k marvelovinám- tuší se finančně propadák roku tak uvidíme, já jsem vcelku spokojen...viděno v kině ve 3D (dab.)...70% ()

Sygauras

I ten vizuál se mi zdál prostě divný. Příběh mě vůbec nezaujal a ani nevím proč bych měla komu fandit nebo komu přát rozkopnutí úsměvu. Plochá nudná slátanina která pohořela i na těch tricích, protože jde strašně moc poznat že je to CGI. Nevím kolikatidílná je kniha, ale připadalo mi to, jako by začaly vyprávět příběh někde od půlky a konec si narychlo vymyslely, protože už tak to má 2 hodiny a nechtěly diváky nudit dalších třeba 40 minut. 1 hvězda za pár zajímavých věcí. Chyběl tomu první díl a třetí díl. Tohle bylo jak nějaký výcuc z 20 dílného seriálu. Streampunk si představuju asi jinak než tvůrci.Nevím proč se pořád musí do každého takového "osudového" filmu cpát nějaké rodiné nebo podobně laděné vztahy, typu "zabil jsem ti křečka a ukradl bačkorky" protože to zase působilo jako telenovelový koncept, který by v TV vydal tak na 8 dílnou zápletku (nejsem tvůj strýc ale bratr a tvoje teta je vlastně tvá matka a máš bratra který utekl s dcerou mafiána, u kterého tvoje sestra pracuje jako servírka) Doprdele už s tím vším. Kdyby na konci vybuchla atomovka a všechno srovnala se zemí, dala bych 2 hvězdy za pozitivní konec. ()

Jaro_slav

Chtěl jsem asi napsat něco sofistikovanějšího, jenže tohle lze shrnout do tří slov: Vizuálně nádherná sračka. Jaká škoda. ()

Klajnik odpad!

Vážně nikoho nenapadlo se zeptat: "Proč by diváka měl zajímat osud takových postav?" Říkám si, proč někdo investuje peníze do filmu, který nedokáže ničim zaujmout. Během filmu mě napadalo, jak by to mohlo vypadat, kdyby se tvůrci opravdu snažili. Ten materiál by nebyl úplně k zahození. V této podobě to bude stačit jen malému dítěti. Ztráta času. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)