Tři povídky odehrávající se v městě, které proslavil zpěvák Elvis Presley. Děj svého dalšího celovečerního filmu režisér Jim Jarmusch umístil do Mephisu, do rodiště známého zpěváka Elvise Presleyho. Tady se odehrávají tři tragikomické povídky a obrazně tvoří vagóny téhož vlaku. První je o mladém manželském páru z Japonska, dvojice přijela za rockenrolovými hrdiny a ještě si naplánovala návštěvu v Gracelandu. V druhé části Italka Lousia čeká na letadlo, jež ji má odvézt rakev se zemřelým manželem zpět do Říma, vše se ale poněkud zkomplikuje. Poslední povídka pojednává o skupince nočních výtržníků, kteří se uchýlí do téhož hotýlku... Vtipné a nezvyklé je zobrazení města očima cizinců, spojitosti mezi jednotlivými povídkami jsou vyjevovány postupně, z různých pohledů. Nezávislý filmový tvůrce také jakoby byl fascinován vytvářením souvislostí mezi různými prvky vyprávění, a tak „prostřídá" hned několik žánrů, přes nekonvenční variaci na romantickou komedii, duchařský příběh až po svérázný kriminální thriller. (Česká televize)

RoyBatty444

Titul je trochu zavádzajúci aj keď to je pieseň Kráľa rock&rolu. Atmosféra je ako vždy excelentná len som to mal trochu rozkúskované tým opakovaním času a dialógov. Dám si ale opáčko a uvidíme. ()

robbez

Poflakování podivných postaviček městem, jejichž osudy se setkají v laciném hotelu a zjevení Elvise. Celé mě to nějak minulo a přivedlo k pocitu, že je to poměrně zbytečný film o ničem. ()

pekarekoto

Myslím si že práve toto je primárne miesto/ prostredie v ktorom toho dokáže Jim Jarmusch ponúknuť najviac. Aspoň z môjho pohladu. Byty, hotelové izby, kaviarne, vlaky, stanice, ulice velkých miest. No a hlavne ľudia, ich dialogy, cit pre vykreslenie autentickej atmosféry a detailne vykreslené interakcie ľudí s prostedím a svetom. Rozhodne v jeho filmoch nie je vela akcie čo mne napríklad velmi nevadí.  Pre niekoho možno nudné a uplne obyčajné. Mna si Jarmusch získal už v prvých minútach kde je v zábere kabínka vlaku. Samozrejme tak aby bolo vidieť cez okno myhajúcu sa krajinu v pozadí. V kabínke sedia oproti sebe dve osoby, je to pár. Pri cestovaní si púštajú hudbu z walkmanu cez redukciu tak aby mohli počúvať cez svoje sluchátka obaja. Dalšiu kazetu si vyberajú stýlom kameň-papier-nožnice. Páči sa mi ako dobre tieto veci dokáže Jurmusch zachytiť. Ide asi o ten pozorovací talent a zameranie sa na detaily ktoré presne odpovedajú tomu čo si v živote všímam sám. ()

corax8

Je to už drahně let, kdy jsem tenhle film viděl poprvé. A hned jsem si musel položit otázku, kdo to natočil. od té doby mám Jarmusche v pamětio a těším se na další dílka. Ve filmu mne baví prolínání jednotlivých příběhů. Kdy nejprve slyšíme zvuky a v dalším příběhu se teprve vysvětlí. zároveň mne nadchla ležérnost děje, kdy se jakoby nic neděje a když se něco děje, tak strašně pomalu. ()

Molerat

Otec dnešních hororů, Shining.Kubrick je opravdovou veličinou a i zde je to znát.Kubrick je zárukou kvality a já jsem u Shiningu skoro nedýchal, obzvláště u posledních dějových pasáží.Takhle má vypadat horor, krve ne přílíš mnoho, za to psychika, která mi žere všechny smysly a div neroztleskávám Dannyho při jeho závěrečném útěku.Ten hotel, ode dneška budu mít respekt před osamocenými hotely snad, nemluvě o bludištích. ()

Astu.

Nejslabší Jarmuschovina, což znamená velmi dobrá. Tři povídky, jedno město - Memphis. Film má hořkou, smutnou pachuť a to i přes několik úsměvných scén. Postavy a místa z jednotlivých povídek jsou pevně provázány, Jarmusch opět točí především o střetávání lidských osudů s důrazem na propracovanost jednotlivých charakterů. Z technické stránky zvládá řemeslo s přehledem, ale vyprázdněná narace - pro něj tak typická - zde už tolik nefunguje. A už jsem od něj viděl všechno, takže mi přijde, že v Mystery train (z Mystery trainu?) se už trošku vykrádá. _________1. povídka: Párek japonských fanoušků rocknrollu si jede prohlédnout kolébku jejich hudebních idolů v Memphisu. Hořkosladké, opět motiv cizince na cestě, ostatně tak dobře známý pro všechny jeho filmy. Polarita dvou charakterů - rozesmátá Mitsuko a věčně zachmuřený Jun. 8,5/10 a nejlepší povídka. _______ 2. povídka: Jedné Italce umřel manžel a letadlo neletí, tak si zajde na kávu. Dál nebudu prozrazovat. Nejslabší povídka. 5/10 _______ 3. povídka: Muž přišel o ženu, práci a má dost blbej večer, kterej stráví se svýma kámošema. (V téhle učinkuje Buscemi) 7/10 a celkově taky tak. ________ PS: Recepční v tom hotelu je Screamin Jay Hawkins, velmi alternativní a kvalitní zpěvák, určitě si od něj něco najděte na Youtube. ()

honza.g

Jarmuschův film = jiný film. Tedy pro někoho (po)divný, ale kdo chce zakusit film, co zůstane v hlavě, u Jarmusche má jistotu. Tenhle naní tak působivý jako jeho některá jiná, slavnější díla, ale stále stojí za shlédnutí. Tentokrát doporučuji věřit anotaci (tj. Obsah od České televize). ()

LEFTFLANK

Dvaja černosi na recepcii non plus ultra, videné ako druhý Jarmuschov film navyše po Trvalé dovolené, tak som nechápal kde nastal tak kvalitný obrat :D ()

Belphegor

První dva příběhy zajímavý a moc dobře zahraný, pojezd kamery na ulicích mě bavil, Japonka je fajnová. Poslední příběh mě moc nezajímal. Čekal jsem větší motiv vlaku, ale nevím, proč se to vlastně Tajuplný vlak jmenuje. Klasika Jarmush, ale Noc na zemi byla lepší. ()