Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

lucascus

I dvojka si udržuje pořád stejné napětí jako jednička, dokonce ztvárnění tajemna a zla je zde mnohem lepší. Brigitte Nielsen je zde snad ve své nejlepší roli, jako dítě jsem z ní měl sakra strach - noční můry mě provázely ještě dlouho. Co jsem zde ale nepochopil, nebo mi moc nepřišlo vhod, byla záměna herců v docela zásadních postavách: a to princezna Kateřina (Ornella Marcucci byla nahrazena Barborou Kodetovou) a bílá čarodějka (Ángela Molina byla zastoupena Katarínou Kolajovou). Zajímavé je také působení Lenky Kubálkové (v prvním dílu vystupuje jako princezna Karolína v dětství, nyní ji můžeme vidět jako Paprsek - pomocnici černé královny). ()

NinadeL

2/2 Nové dobrodružství Fantaghiro začíná v momentě svatebních příprav, ale to by to nebyli Italové, aby k veselce mohlo dojít jakkoli snadno. Tentokrát veškerému zlu vévodí hvězda akčních filmů 80. let Brigitte Nielsen, první představitelka Rudé Sonji. O proměnách hereckých představitelů dost a dost píší v komentářích ostaní, já jen doplním, že je zajímavé, že i v pohádkové fantasy funguje tehdejší klasické rozložení sil, v prvním díle vystoupila jako svůdná vodní nymfa poodhalená Markéta Hrubešová, ale jako éterická královna lesa se samozřejmě představila Aňa Geislerová. ()

TaanStari

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :) ()

zodiak217

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem. ()

Ilicka

Trochu zapracovala nostalgie, ale i dnes tento díl považuji za nejlepší Fantaghiro. Navzdory tříhodinové stopáži v ní není tolik hluchých míst jako v prvním díle, který se místy potácí odnikud nikam. Navzdory tomu, že triky jsou až neuvěřitelně nepřiměřené své době, zlepšila se výprava (české hrady a tak podobně), tradičně na výbornou zafungovala hudba a slušně hrající herci (Karel Roden jako Zlatoočko!). Navíc, navzdory tomu, že od dob, kdy jsem Fantaghiro fandila poprvé, uběhlo snad patnáct let a já naprosto zapomněla, o co tam jde, příběh Romualda a Fantaghiro v dějství druhém mě opět dostal do kolen, navzdory tomu, jak celá pohádka zestárla. ()

• Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)
  • V čase 19:48 ve druhé části filmu, kdy Fantaghiró (Alessandra Martines) mluví ve zbrojnici se svou husou, se nad její hlavou mihá po dobu 22 sekund špička mikrofonu, který je již mimo záběr zavěšený na teleskopické mikrofonní tyči. (CANNIBAL)
  • Na výrobe rekvizít hovoriaceho kameňa a stromov sa podieľal aj Slovák z Prievidze - Marek Dolník. (Raccoon.city)