• .baris.
  *

  Další perla z per dvou hvězd - sester Bártů. Nesmysl vedle nesmyslu (zatýkám vás - ale za co, to už neřekne), ochotnické výkony, vykrádačky a "reálné" případy, které jsou přepsané často nepřesně a navíc tragicky! Řekněte mi, prosím, někdo, proč se tomu herci jako Vaculík nebo Rašilov propůjčí, proč, proboha, proč? Tohle mi vadí tisíckrát víc než třeba Ulice, která sice neni žádnej zázrak, ale aspoň si nehraje na to, že je vysoce profesionálně napsanou a natočenou kriminálkou, a člověk ví, co od toho čekat, že na to nemá koukat, když chce něco pořádnýho a chytrýho (je teda samozřejmě druhá věc, když v televizi nedávají nic jiného než tyhle typy seriálů, to je taky na budku, ale to je už jiná kapitola). Že já kráva si k těm "kriminálkám" vždycky sednu s nadějí, že tentokrát to třeba bude dobrý. Vždyť je to vždycky skoro stejně debilní. Ach jo. P.S.: Jediné pozitivum je, že na V.I.P. vraždy to svojí debilitou naštěstí stále ještě nemá.(31.1.2017)

 • tuwanakha
  ***

  Rozdělit jeden případ na dvě části byl od režisérky Bártů OPRAVDU moc špatný nápad. Tedy možná by nebyl, pokud by se svou sestrou dokázala napsat dostatečně zajímavý scénář, ale to bohužel... Pokud by z těch dvou dílů udělaly jeden a prostříhaly všechnu "vatu", mohlo jít o slušnou kriminálku, snad... Jednu astru za Lukáše Vaculíka, který hraje svůj slušný průměr a získává seriálu diváky. Fuitová s Teplým se sice snaží, ale chybí jim Vaculíkova vyzrálost a také trochu nadhledu. Vyloženě nesympatická je role Studenkové, která možná až příliš dobře hraje všechny ty kariéristické vysoce postavené dámy bez mozku. Oproti tomu Tereza Kostková by určitě utáhla větší roli než tenhle štěk.Vyloženě nevyužitý je potenciál Martina Trnavského, který se svým civilním herectvím spolu s Vaculíkem vybočuje z jinak vyloženě bezbarvé všednosti ostatních rolí. Karel Zima v roli policajta, který sbírá místní pověsti - to si snad scénáristky už dělají legraci? Pokud něco skutečně zabíjí tento seriál, tak především mimořádně nepovedený scénář, naopak škoda, že hudba Roberta Jíši nedostane větší prostor.(31.1.2017)

 • GeusX
  **

  A kdo je vrah se dozvíte už v příštím díle... :-/(29.1.2017)

 • mh.mail
  *

  10% — Spoiler (?). Když jsem uviděl na začátku důchodce nejdříve praštěného holí následně se houpat v oprátce, napadli mě Stodolovi. A vono asi jo. No, holky Bártů vymyslely „skvělý“ koncept — jak ze šesti nápadů udělat dvanáctidílný seriál. Navíc, když jsem viděl na billboardu reklamu na tento seriál a ještě nevěděl, že v tom mají prsty sestry, co studovaly scénáristiku v Americe, čekal jsem kriminálku říznutou mysterióznem, něco jako třeba píše Arnošt Vašíček, ale tady se jaksi nedostává ani kriminálky, ani mysteriózna, které je tu velmi vzdáleně přítomno jenom v plácání líného idiota, představovaného Karlem Zimou. Řekl bych, že děvčata nesplnila zadání, které si sama stanovila.(30.1.2017)

 • Godhaj
  *

  ,,Že by nějaký vzrůšo, tady v tom zapadákově?“ ,,To teda pochybuju.“ V Temném kraji tentokrát řádí zlí loupežníci. A to by nebyla postava Karla Zimy, kdyby to neoglosovala nějakou stupidní poznámkou o středověcích lupičích, vlastně předchůdců dnešních podomních obchodníků. Haha, to je ale vskutku podařené! Bohužel jen ironicky vzato. Skupina policejních neumětelů se opět pachtí vícero případy, přičemž nic nezvládají. A jako temný bonbónek je tu mistr Kraj s jeho zlou diagnózou, psem a Rašilovem, který nemá co hrát, a tak je jen smutný. Nevadí mi ovšem rozdělení příběhu na dva díly, neboť mě vůbec nezajímá, jak to dopadne.(3.4.2017)

 • - Natáčeno v Konojedech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)