Princezna Fantaghiró 3 (TV film)

• Česko

Tajemství Zlaté jeskyně 3

• Itálie

Fantaghirò III

The Cave of the Golden Rose 3

Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro III.

Fantaghiro III.

Fantasy / Romantický

Itálie, 1993, 92 + 94 min

V poradí tretia Fantaghiro a stále to má šmrnc, ani zďaleka ma to neomrzelo. Tretí diel nám taktiež predstavuje novú postavu, dokonca moju obľúbenú z celej série - zlého čarodeja - černokňažníka Tarabasa. Celá táto séria je viacmenej primitívna, nehádam sa. Pre mňa to však má niečo do seba, je to príjemná oddychovka, za týmto názorom si stojím :-) 4/5(15.5.2014)

• Kaitiffa

Neuveriteľný film! Rozpočet hádam neprekročil minimálnu mzdu v Somálsku, lebo tie herecké výkony "záber maximálne na 3 klapky" ma tuším udivovali aj ako decko. Vtedy som si dokonca uvedomovala, že špeciálnymi efektami by ich schovali do vačku aj Strážci vesmíru, ale keďže som bola malý smrad, tak sa mi príbeh o odvážnej princeznej páčil. Ba čo viac! Hlavne sa mi páčil Tarabas, čo po pár rokoch musím zhodnotiť, že vkus som mala vždy dobrý! V každom prípade s terajším rozumom emancipovanej mladej ženy by som Fantaghiro poradila, aby sa vyprdla na Romualda, ktorý je ufňukaný, neschopný, zmätený a musí ho ťahať z každej sračky. Radšej by sa mala poobzerať po Tarabasovi, ktorý je krásny, šikovný, mocný, inteligentný a uzemnil by svokru. Teraz je to samozrejme pre mňa hrozná blbosť, ale keď zoberiem do úvahy sentiment a nádherný ksicht Nicholasa Rogersa, tak to v žiadnom paralelnom vesmíre nemôžem označiť ako odpad. Ani v tom našom.(29.12.2013)

Spomienka a hudba z detských čas ma zvábili späť a cez skúškové som si to opäť po rokoch pozrela. Samozrejme, že kedysi som zbožnovala Fantaghiro a Romualda a nejaký Tarabas kazil ich idylku. Teraz som však rada za jeho neopätovanú lásku. Aby nebolo všetko také ideálne. Oceňujem, že Fantaghiro dáva svoje mnohé vlastnosti za príklad. A ako učila Smeraldu, že ubližovať zvieratám nie je správne. Trošku nie som stotožnená s oblečením čarodejníc. Také výstrihy a strihy šiat do rozprávok?? Hm.. Rozmýšľam tiež, či aj táto rozprávka neovplyvnila môj vkus v neskorších rokoch. Romualdo mi príde dosť sladký ale dlhšie vlasy majú stále pre mňa niečo do seba..:) Juuj a nemohla si ich Fantaghiro nechať narásť dlhšie, nech nemá stále taký hríbik?:)___ Nesmiem zabudnúť na hudbu. Božská. A jej prechody do dramatickej roviny.. Po rokoch mi fantazijné stvorenia prídu trošku moc. Ale možno také boli vtedajšie pomery. A rozhodne sympatické sú známe české lokácie. Anyway... príjemné. Ale to asi všetko, čo súvisí s idealizovanými časmi dávnymi...(2.1.2013)

Ale jo, ta anabáze s Tarabasem mě bavila. Je to takový správný protipól k Romualdovi a je v konečném důsledku i zajímavější. Celkově je příběh ale moc roztahaný a je potřeba vracet různé postavy jenom proto, aby se tři hodiny řešilo, jak Romualda zase oživit. A světě div se, ono se to nakonec povede.(30.10.2015)

Podľa môjho subjektívneho názoru asi najlepšia časť ságy o udatnej princeznej Fantaghiro. Malo to takmer všetko čo som očakával a dokonca aj niečo naviac. Dynamika, spád, napínavé scény, trochu strachu a veľa odvahy. V detstve tento film urobil veľký dojem a zanechal vo mne i naďalej príjemné pocity a spomienky na celkové spracovanie. Z Tarabasa sa stala kultová postava o čom svedčí aj počet fanúšikov na nemenovanej sociálnej sieti a v kombinácií temnoty a svetla, zla a dobra a víťazstva dobra nad zlom je je to skvelý príbeh, ktorý ma naozaj dostal. Pekné spracovanie a dobrý dojem vytrhujú túto časť z bežného priemeru.(20.1.2012)

• - Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal. (Lynette)

• - Pro Nicholase Rogerse byla role černokněžníka Tarabase úplně první role. Do té doby se totiž živil modelingem. (Lynette)

• - Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)