Princezna Fantaghiró 3 (TV film)

• Česko

Tajemství Zlaté jeskyně 3

• Itálie

Fantaghirò III

The Cave of the Golden Rose 3

Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro III.

Fantaghiro III.

Fantasy / Romantický

Itálie, 1993, 92 + 94 min

Nostalgia prebila na plnej čiare akýkoľvek objektívny pohľad na ďalšie putovanie slepo zamilovanej na páža ostrihanej Fantaghiro. Tarabas, hovoriace huby a stále famózna Brigitte. Plný žalúdok zemiakového šalátu kus zmierni objektívne hodnotenie. Nečudo, že rozprávky sú najsledovanejšie počas sviatkov.(4.1.2012)

Tretia časť Fantaghiro pokračuje po ceste, ktorú pred ňou vyšliapali prvé dva diely, ani raz z nej neodbočí, je však jasné, že začína smerovať k rozprávke naozaj len pre tých najmenších a k čoraz klišovitejšiemu a nudnejšiemu scenáru. Počas celého deja však stojí v popredí nová postava Tarabasa s jeho hypnotickým pohľadom a veľmi atraktívnou vizážou. A napriek všetkými rečiam Fantaghiro o tom, ako veľmi miluje Romualda, len s premáhaním sa jej dá uveriť, pretože medzi Alessandrou Martines a Nicholasom Rogersom to na plátne iskrí oveľa viac a presvedčivejšie než medzi ňou a Kimom Rossim Stuartom, ktorého Romualdo začína byť s každou novou časťou čoraz viac odsúvaný do úzadia.(3.3.2012)

Tarabas, Xellexie a Černá čarodějka, z níž se stala nejvtipnější postava (Brigitte nikdy nebyla oscarová herečka, ale bavit umí). Romualdo začíná být nepodstatný, dostává minimum prostoru a je takový náchylnější na kletby, proto má Fantaghiro plné ruce práce se záchrannou misí. 3. dvoudíl se mi stále líbí, ačkoli začíná přibývat dětí a infantility (série má opačnou tendenci jako Harry Potter), navíc je místy docela násilně natahovaná stopáž plná vyplňovací vaty.(19.4.2006)

Podľa môjho subjektívneho názoru asi najlepšia časť ságy o udatnej princeznej Fantaghiro. Malo to takmer všetko čo som očakával a dokonca aj niečo naviac. Dynamika, spád, napínavé scény, trochu strachu a veľa odvahy. V detstve tento film urobil veľký dojem a zanechal vo mne i naďalej príjemné pocity a spomienky na celkové spracovanie. Z Tarabasa sa stala kultová postava o čom svedčí aj počet fanúšikov na nemenovanej sociálnej sieti a v kombinácií temnoty a svetla, zla a dobra a víťazstva dobra nad zlom je je to skvelý príbeh, ktorý ma naozaj dostal. Pekné spracovanie a dobrý dojem vytrhujú túto časť z bežného priemeru.(20.1.2012)

V poradí tretia Fantaghiro a stále to má šmrnc, ani zďaleka ma to neomrzelo. Tretí diel nám taktiež predstavuje novú postavu, dokonca moju obľúbenú z celej série - zlého čarodeja - černokňažníka Tarabasa. Celá táto séria je viacmenej primitívna, nehádam sa. Pre mňa to však má niečo do seba, je to príjemná oddychovka, za týmto názorom si stojím :-) 4/5(15.5.2014)

• - Nicholas Rogers měl ve své roli hodně scén, kdy se Tarabas proháněl po lesích na svém černém koni. Háček byl v tom, že Nicholas Rogers do té doby nikdy na koni ani neseděl a režisérovi o tom dopředu neřekl, takže neprošel ani žádným školením. Nicholas se ale tohoto úkolu zhostil bravurně - když mu jednou při natáčení řekl Lamberto Bava, ať se připraví na scénu, kde bude jezdit na koni, Nicholas, ač to neuměl, bez většího přemýšlení na koně nasednul a scénu natočil, naštěstí bez zranění.., stejně jako další jezdecké scény. (Lynette)

• - Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)

• - Tato pohádka se natáčela v České republice na mnoha hradech a zámcích, konkrétně například na hradě Bouzov na Olomoucku. Další lokace, kde filmování probíhalo, se nacházely v Itálii. (Lynette)