The Sense of an Ending

Velká Británie, 2017, 108 min

Zdařilé drama...o první lásce, zklamání, pomstě a křivdě..pomalý britský psychologický film, který zaujme, pokud se umíte na film dívat i bez efektů a přestřelek.(7.8.2017)

No jsem zvědav, jestli se tento film někdy dostane do české mutace. Radši bych titulky, pokud by se dabingu neujala samotná ČT. Jelikož hlavní postavou je stárnoucí muž, jenž se během filmu stává i dědečkem a je navíc bývalý student anglické literatury se zaměřením na poezii, je samotná výpravná mluva natolik vzletná, že jen těžko můžeme čekat i možné české titulky z warez scény. Přesto není tento příběh nijak složitý a ke konci dokáže i něčím překvapit. Už to tu zaznělo.. odkrývání minulosti, vyvstalá křivda vzniklá z návalu mladické nerozvážnosti a žárlivosti jenž svým vyústěním dokáže překvapit ... brilantně vybraná hudba.. herecké výkony vysoko .. rád bych si to vychutnal s dokonale vyváženými českými titulky, které by do detailu uchopily i ten studentský sarkasmus, kde jsem se dozajista v angličtině ztrácel, ale silně o tom pochybuju. :-( PS: Už jsou české i slovenské tituilky.. mýlil jsem se. :-)(18.8.2017)

Herecky velmi povedený snímek, který stojí především na výkonech starší generace. Jim Broadbent a Charlotte Rampling ale předvádějí skvělé výkony, kdy hlavně Jim Broadbent ukazuje, jak je schopným hercem a že si každou roli zaslouží, protože do nich vždy dává všechno. Platí to i pro tohle zajímavé drama.(15.8.2017)

Cizelérská adaptace knižní předlohy. Britové to jinak neumí. Nádhera. A Jim Broadbent má již několik let herecké hody. Zaslouženě.(10.9.2017)

Poetický, něžný film, který plyne pomalu a má svá hluchá místa jako sám život. Přesto jsem v něm našla něco nového, neotřelého, myslím tedy, že stojí za zhlédnutí. Harriet Walker hraje kouzelně. Jim Broadbent se nenechá zahanbit. Ale pokud se na něj chcete podívat jen kvůli Michelle Dockery, musím vás zklamat, objeví se krátce.(14.6.2017)