• Česko

Patti Cake$: Cesta za slávou

• Belgie

• Nizozemsko

USA, 2017, 108 min

Ucházející a předvídatelné sociální drama s megabachyní v hlavní roli. V té jejich hudbě mě dost vadil její kamarád, přiteplenej Ind. Nejzajímavější postava byl divnej černoch. A zkrachovalá tlustá matka mi taky utkvěla.(4.3.2018)

Jasně, tenhle snímek se srovnání s "8 mílí" asi těžko vyhne, ale sakra, na to, jak to vypadá místy skoro až amatérsky, nebo minimálně hodně nezávisle, se mi to sakra líbilo. Hudba se zde docela dobře vyvíjí a to finále má svoje grády. Ani jedna z postav mi nevadila, naopak bylo celkem jednoduché se s nimi sžít.(29.1.2018)

• Johnny.ARN

Vypapaný Eminem v sukni ide z dola nahor. Ale je to podané tak kostrbato, s päť korunovými rýmami shitnou výpravou, že strach. Posledná štvrtina a to správne finále tento film udržalo nad hladinou. A teraz si rýchlo kuknúť 8 míľu aby si videl, ako má film o bielych raperoch z predmestia vyzerať. 2 z 5(9.1.2018)

Trocha okopčená 8 míľa, trocha slabšia, ale pre dievčatá s nejakým tým kilečkom navyše určite lepšia.(10.1.2018)

Zo začiatku som si myslel že to bude riadna kravina....ale dákym zázrakom sa stalo, že ma to nesmierne bavilo....a ten soundtrack....paráda.(1.7.2018)

• Kudly4

8 míle aneb jste to co jíte. Nedokoukáno, otřesní herci, chvilkama mi bylo trapně.(17.1.2018)

Patti Cakes je v mnoha smerech duchovni segra 8 Mile. Usmudlany zivot a rap jako vychodisko z nej, jen misto vyhubleho bileho typka z Detroitu sledujeme tlustou bilou holku z Jersey. Trochu je mi lito, ze misto toho, aby se tvurci rozhodli, jestli natoci indie drama, nebo klasickou zero to hero story, radsi slepili oboje dohromady, ale pokud vam nevadi pomalejsi film, ve kterem jde o rap a lasku k hudbe vsemu navzdory, dejte tehle telnate srdcarce sanci.(11.11.2017)

• Saxos

Ze ZOO vzala dráhu mladá, ošklivá, neúspěšná, nepříjemná, repující hrošice společně se svojí matkou samoživitelkou, stejnou hrošicí, lející do sebe kořalku v místní vidlácké putice a notující pro místní opilce. Úspěšně se jí v kůlně podaří spustit se s barevnějším pidlookým huličem, odbarvit si makovici, zarepovat si v soutěži, dojmout střízlivou mamku. Naštěstí hned potom Ende. Hvězda pro inteligentní cz produkci, která i přes nadabování, zachovala anglinu při rapování.(28.2.2018)

Pre raperov dobré.(6.1.2018)

velmi velka vec !(29.1.2018)

• nomak

Stejne ubohe jako hiphop sam.(3.2.2018)

Nejsem příznivcem rapu, ba naopak. Ale rap v podání, které jsem shlédl ve filmu Patti Cake$ se mi moc líbil, proto 5 hvězd.(14.8.2018)