Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

Sidney Hall

USA, 2017, 117 min

• kajda.l

Sidney Hall... posera a lůzr. Tak velký, že děvče jako Elle Fanning musí obléci kalhoty. Tři linie příběhu, z nichž za snesitelnou a jakž takž funkční se dá považovat jen ta adolescentní a to především díky spontánnosti Melody. Zbylé dvě, založené na osobních tragédiích (hlavních postav) se díky nedostatečné propracovanosti zcela minou s divákem a ona tragédie působí jen uměle vykonstruovaným dojmem a díky tomu je posledních 15-20 minut nesnesitelných a snad i na kýbl. Banálnost dialogů (monologů) je v některých momentech až vražedná - "Připadalo mi, když jsem se díval na všechna ta světla velkoměsta, že jsem jedno z těch milionů světel, jen malinkatý pixel, pohřbený v bílém šumu života, co bliká jen malou chviličku." - ovšem toto je zřejmě moderní umění :) Dvě smířlivé hvězdy, jinak odpadovému filmu, uděluji za přirozenou Elle a vcelku příjemnou hudbu.(20.5.2018)

Uuuuuuuf, těžký - přetěžký kousek k uchopení a je fakt hodně důležité, aby byl filmový divák nastavený ve správné náladě na to, aby celý snímek uchopil. Mě se to naštěstí povedlo na jedničku a jsem nadšen. Jsem nadšen i díky této databázi a hodnocení ostatních uživatelů, jinak by tenhle skvělý film asi zůstal utajen navždy. Nejedná se o žádný mainstream, ale řekl bych takový typický festivalový kus. Logan Lerman, na to kolik mu je, tu hraje vyzrále a vyspěle roli mladého spisovatele, který si ale žije v dost atypickém světě a je obklopen množstvím nestandardních a život stěžujících okolností, díky kterým dokonce na x let zmizí takříkajíc ze světa, než ho po dlouhé době vypátrá domnělý policista, z něhož se vyklube jeho hlavní sok v bojích o Pulitzera. Film je depresívní a bez pozlátka, ovšem doplněn nádhernou hudbou a celkově zajímavě natočený se spoustou flashbacků, které ale dávají smysl a nejsou rušivým elementem. Tohle je přesně ten typ složitého filmu, který čas od času potřebuji shlédnout...................moje hodnocení = 9 z 10.(26.3.2018)

Nedajte sa zmýliť názvom filmu. Toto je čistokrvná dráma opierajúca sa takmer výhradne o depresívnu atmosféru a herecké výkony. Žiadnej akcie, či nečakaného zvratu sa tu (bohužiaľ) nedočkáte. Sledujeme pomerne zaujímavý život jedného mladého, mimoriadne úspešného spisovateľa, ktorý ale totálne podľahne svojim depresiám a nepriazni osudu. Všetko je to podfarbené nádhernou hudbou, ktorá na seba strháva až nebadane veľkú pozornosť. Napriek všetkým pozitívam však musím priznať, že práve takýto štýl filmu nie je moja šálka kávy. Dej plynie len veľmi pomaly, naviac je rozdelení do troch časových rovín, čím sa stráca akákoľvek možnosť pútavého, lineárneho rozprávania príbehu. Naviac je to film miestami aj dosť nudný a nevýrazný. Tunajšie hodnotenie (momentálne 85 %) je silne prestrelené. 55 %!!(10.3.2018)

• Caminzind

Nevím, kde začít. Ačkoliv mne napadá spousta vtipnejch hlášek, vezmu to asi spíš stroze, teda aspoň myslím. Já nevěděl, do čeho jdu (zaujal mě jen název a plakát, no bóže, stane se), takže už bylo asi pozdě couvnout, když jsem viděl tu pohromu... METACRITIC: 18%, ROTTENTOMATOES: 9%. What? To v tom filmu mučí koťata, nebo co komu provedl? Nakonec jsem byl vlastně i docela zvědavej, i negativní reklama je přece reklama. A jak to tedy dopadlo? Po shlédnutí musím říct, že je to fakt zvláštní úkaz tenhleten snímek. Víte, on dokonce ani svým způsobem špatnej není (což je legrační paradox), dokonce se dá v klidu dokoukat, přičemž je třeba uznat, že Shawn Christensen režii zvládá, ale... když on ten film je tak kurevsky hloupý! Myslím jako fakt hloupý, asi jako cikán z ulice, co se chlubí výučním listem, aby zastřel svou duchovní bídu, přičemž vy tušíte, že má sotva pomocnou školu. Faktem je, že takováhle nedramata nevysílali svého času ani ve všední den dopoledne na Hallmarku. Nemá to scénář, nemá to opravdové postavy, nemá to ani pachuť autentičnosti, a i to jakoby rozuzlení je vykonstruováno příliš uměle. Má to však precizní do sebe zahleděnou pózu, která se chtěla stát děsně kultovní. Tím si však Christensen (držitel Oscara!) nadlouho a hodně hlasitě zabouchl v Hollywoodu všechna vrata. Zvěsti nelhaly. Tohle byl objektivní odpad, jen s tou podmanivou hudbou. 27%(18.3.2018)

Trochu zdlouhavý příběh o tom, jak se Sidney Hall ztratil a jak se hledal. Mladý, nadějný a velmi talentovaný autor, do toho nějaké osobní problémy, ten příběh se skoro píše sám, a popravdě to není tak skvělé, jak by to skvělé chtělo být. Po nějaké době už mě trochu unavovalo některé postavy sledovat.(4.4.2018)