Bradův život

• Austrálie

Hudební / Komedie / Drama

USA, 2017, 102 min

Film, po kterým se půjde jeden z deseti lidí na férovku oběsit (to je asi zhruba poměr diváků ve středním věku), a těch zbylých devět si s unaveným úsměvem povzdychne. A zapomene na veškeré komediální skeče Bena Stillera. Sumarizace životních krizí se vším sladkým i hořkým, které k němu neodmyslitelně patří.(15.1.2018)

Poznáte tie filmy, o ktorých dokopy neviete nič? Ani to, že reálne existujú? A potom sa zrazu objavia, pozriete si ich a ostanete príjemne prekvapení, že ste videli niečo, čo k vám skutočne prehovorilo? Ak áno, tak verím, že pochopíte môj názor na "Brad's Status". Veľmi príjemný film, ktorý skutočne človeku niečo dá. Ak už nič iné, tak minimálne to, že by sa skutočne nemal sťažovať na to, aký život vedie, a ako sa jeho bývalí spolužiaci majú skvele, lebo zarobili obrovské prachy a majú možnosť robiť čo len chcú. Občas stačí byť spokojný s tým, čo máme. Lebo život sa skladá z maličkostí a často si to uvedomíme, až keď tie malé momenty zmiznú a ostaneme sami. To je presne to, čo tento film vynikajúco adresuje. V dnešnej dobe všetci riešime hovadiny. Sú podstatné veci, ktoré nemajú žiadny zmysel, no reálne v nich vidíme super podstatné veci, lebo v danom momente sú to najdôležitejšie veci. A vôbec sa nevieme radovať z toho čo máme. Pričom si vôbec neuvedomujeme, že kopec iných ľudí sa môže mať oveľa horší život a pritom vôbec tak nefňukajú, ako my. To som si z filmu minimálne odniesol ja. Jeho myšlienka je skvelá a je tu kopec skvelých momentiek. Plus treba priznať, že Ben Stiller je v tomto filme vynikajúci. Asi najlepší výkon, čo som od neho videl. Plus hudba. Čo k tomu dodať. Vypočujte si soundtrack a pochopíte sami. Možno taká drobnosť, čo by som vedel vytknúť je fakt, že veľa ostatných postáv je trošku neúplných a mám pocit, že sa o nich moc nedozvieme. A popravde by som chcel ich poznať trošku viac. A možno mať trošku iný záver, kde by sme dostali aspoň nejaké odpovede. Netvrdím, že ich potrebujeme, ale aspoň malá časť zo mňa by ich mať chcela. Čo sa týka ostatného, tento film je skvelý. Má srdce na správnom mieste, veľmi dobrú hlavnú myšlienku a spracovanie, ktoré stálo za to vidieť. Film, ktorý si rozhodne zasluhuje pozornosť. Hodnotenie: A-(10.1.2018)

Bena si většinou cíleně nevybírám a tak i tady jsem měla obavy, co mě čeká. Naprosto zbytečně! Byla to jedna z rolí, která měla naprosto jinou kvalitu než všechny jeho ostatní snímky. Ne, není to pro každého a asi na to musí být asi i to správné rozpoložení. Rekapitulace nad svým dosavadním životem.......málo uspokojující, málo representativní, silně průměrný....a podobně. Jeho cesta se synem a telefonáty, či osobní rozhovory s jeho "kamarády" z minulosti mu odpoví. Jak? Podívejte se. Na konci to bylo vážně klišé a přesto se mně draly do očí slzy, ale to jsem já, rozená cíťa, nic nového sluncem.(23.1.2018)

Komédia ani náhodou, no zato vcelku zaujímavá filozofická "konverzačka" (hoci viacmenej prostredníctvom vnútorného monológu), ktorá sa miestami menila na hotovú melodrámu. A musím uznať, že Benovi pre zmenu takéto niečo po všetkých tých komédiách naozaj pristalo. Po epickej stránke síce žiadna sláva (na tom veru mohli aj viac zapracovať), ale filozofický rozmer to v podstate dokázal vynahradiť. Bradoveho komplexy mnohým prídu zrejme absurdné, ALE myslím, že každý sa chtiac-nechtiac porovnáva so svojim okolím a rovesníkmi a svojim spôsobom pociťujú podobné dilemy a závany depresií ako práve Brad. Bolo tu kopu silných monológov a dialógov, no najlepší zrejme ten s Ananyou, ktorá to zhodnotila úplne výstižné. Je to na zamyslenie...(23.1.2018)

Reziser Mike Biely /Skola Rocku/ natocil tymto asi svoj najlepsi film o chlapovi po 50 -ke, ktory sa rozhodol vziat syna na turu po VS v USA, aby obaja videli jaxa svet zmenil. V roli chlapa po 50 -ke sa predstavil ben Stiller /Fotr je Lotr, Noc v Muzeu, Stiller sam tiez ma po 50-ke/. A svoj zivot porovnava so zivotom kamaratov, pricom mu samotnemu sa zda ze je na tom najhorsie. Jenna Fisher /TRyden bez zavazku, Gosford Park/ je pre mna zahadnou hereckou - vie vobec hrat ? Z tohto filmu nemam ten pocit, co ja viem .....Ono sa to dobre rozbehlo, dialogy su na urovni, rezisersky sa pan Biely tiez predviedol. No len potom skoda toho konca, akokeby tvorcom dosli napady a koniec filmu proste ustrihli. Jo a na reci tuna ze Stiller nevladal, nehodil sa a podobne bla bla bla - tak an to serem, beriem jednoznascne radsej Stillera nez podpriemerneho a hodne uboheho A. Sandlera naprikôlad - so Sandlerom b to bola len dalsia sracka, so Stillerom slusny a nadpriemrny film . 80 %(24.2.2019)